içinde

6 puanlık maç…

Sakin kafayla düşünecek olursanız Beşiktaş’ın Trabzonspor ile değil Galatasaray ve Fenerbahçe’yle arasındaki puan farkı önemli.

Trabzonspor bu baskıyı ve stresi kaldırabilecek bir camia değil. Bunu 2 sene önce Başakşehir’e son 5 haftaya 3-4 puan önde girerken Şampiyonluğu vererek gösterdiler. Üç büyüklerden birisi Trabzonspor’un 2-3 puan arkasında olsa telaş yapar, puan kayıplarına başlarlar. O yüzden Trabzonspor ile aramızdaki 10 puanlık fark beni zerre endişelendirmiyor. Her takımın belirli periyotlarda nasıl çıkışları oluyorsa aynı şekilde çok ciddi inişleri de olur. Her zaman form olarak en üst seviyede oynayamazsınız. Trabzonspor’un 3-4 hafta içerisinde ciddi düşüşe geçeğini düşünüyorum. Ama bunun bize faydası olabilmesi için Beşiktaş’ın da ciddi bir yükselişe geçmesi gerekiyor.

Galatasaray-Fenerbahçe maçının olduğu haftada Alanyaspor deplasmanından 3 puan alabilmek çok önemli. Derbiden olası bir beraberliğin çıktığını düşünürse Alanyaspor deplasmanında alacağımız galibiyet altın değerinde olacaktır. Camia olarak kötü günler geçiriyoruz, kara bulutları dağıtmanın vakti geldi.  Galibiyet serisine Alanyaspor deplasmanında başlayacağımıza inanıyorum.

$ s Yorumları

Cevap bırakın
  1. Trabzonspor hiçbir zaman yükselişe geçmedi zaten.iyi bir oyunu yok. Çoğunlukla kıl payı kazandı maçlarını. Hakem ve şans faktörü de yanlarındaydı. Ama kötü bir takım da değil. Hücumda yeteri kadar yaratıcı olabilirlerse şampiyonlukta iddialı olabilirler. Siyasetten de destek alıyorlar. Bence camiaları şampiyonluk yarışında stres yapmaz ama trabzon takımınin oyunu sıkintılı. Maç kazanmaları çok zor. Bu kısır oyunla Hakem ve şansla nereye kadar

Bir cevap yazın