içinde

Aboubakar konusundaki düşüncelerim.. ve son yazım.

Gece yazdığım ve paylaştığımda kısmi görüş bildirmiştim. Tam olarak görüşümü de paylaşmak isterim.
Aboubakar 29 maçta oynamış.
Peki Aboubakarın mevcut sözleşmesi ne diyor?
Aboubakarın mevcut sözleşmesi 1.5 milyon Avra garanti ücret, bonuslarıyla beraber ki şuan o bonusların bir çoğunu da almış durumda toplamda 2.3 milyon Avro şuanki kazancı, ayrıca herhangi bir maçta 45 dakika daha oynarsa sözleşmedeki opsiyon kendiliğinden gerçekleşmiş olacak ve uzayacak. Keza 30 maçta oynarsa sözleşme otomatik bir yıl daha uzuyor.
Peki Aboubakar sakatlık dolayısıyla kaçırdığı maçlarda oynasaydı ne kadar kazanmış olacaktı?
2.6 milyon Avro civarı olacaktı. Fakat oynayamadı.
Ben futbol oynadım, futbolun yöneticiliği ile ilgili okulda okudum, bunlarla ilgili biraz fikrim ve bilgim var. Çok değil, hala öğreneceğim çok şey var, bunu da biliyorum. Sağlık konusunu da sporcu sağlığı konusunu da derinlemesine bilemem ama  kas rahatsızlıkları ve dönüşünün bu kadar uzun sürmeyeceği, sürse de kısmi iyileşme gerçekleşeceği aşikar. Keza üst adele kasında gerilmeyi geçtim, yırtık dahi olsa 4-6 hafta iyileşme süresi var.
Buraya dönüş yaptıktan sonra önümden binlerce dosya, vatandaş ve avukat geldi geçti, çok duruşma gördüm, çok karar yazdım, Adalet Bakanlığındayım, o nedenle az biraz niyet okuyabilirim.
O sebeple diyebilirim ki sadece niyet iyi değil. Bugünde yapılan röportaj da kalmak istiyorum ama menajerimle görüşmeleri gerekiyor dedi. Fakat menajerimle Beşiktaşla anlaşması için konuştum demedi.
Yapan var mı? Rosier ve Ghezzal menajerlerini İstanbul’a çağırdı. Özellikle Rosier’in menajeriyle ilgili Mehmetcandan yakın zamanda bilgi aktarımı geleceğini düşünüyorum.

O sebeple ben şunu bilirim, gelen ağam, giden paşamdır. Beşiktaş aşkı ve forması bakidir. Giyen hizmet etmekle, hürmet etmekle, saygı göstermekle ve son maçın son saniyesine kadar tüm mücadelesini sahaya yansıtmakla yükümlüdür.

Bir cevap yazın

GIPHY Uygulama Anahtarı Ayarlanmadı. Lütfen Kontrol Edin

 1. ghezzal ve rossie olsun..gerisi hersekilde doldurulur..iskelet kadro asagi yukari belli..bu oyuncularin uzerine hangi oyuncuyu alirsak pek siritmaz..bu iki oyuncu takimda tutulursa onumuzdeki sene cok kolay bir sampiyonluk gelecegine inaniyorum.. rossier- ghezzal -souza -atiba -vida -hatta ridvan.. iskeleti korunup etrafina yapilicak transferlerle devam etmeliyiz..bence abubakar konusunu kapatip rossier ve ghezzal dan guzel haberleri beklemeliyiz.

 2. Anladigim kadariyla söyleyeyim. Abou nun Beşiktaş ‘a aidiyet duygusu pek oturmamış gibi görünüyor. Tamam profesyonellik şudur budur bunlar ayrı bir konu lakin Şunu hepimiz hissettik yaşadık ki son maçlarda takim taraftar bu kadar çırpınırken yırtınırken, Abonun ne yapıp edip bu maçlarda yer alması gerekirdi diye düşünüyorum. Gerekiyorsa menajeriyle restlesebilirdide.. Ama bunu yapmamış.. Hadi şampiyonluk kaçsaydı ne olacaktı, kime ne laf anlatacaktı? Ben şahsım adına konuşuyorum. Ben Abou yu çok sevmistim, Beşiktaş ta efsane olabilir diye düşünmüştüm ama maalesef buyuk bir hayal kırıklığı yasadim. Önümüzdeki sezon kalirsada bu durum pek içime sinmedi benim.

 3. Ben defalarca dile getirdim fikrimi, bana göre abou şampiyonluğu satmıştır, takımını en zor durumdayken yanlız bırakmış ve bunu sinsice yapmıştır, benim nazarımda bunun karşılığı ne olursan ol siktir git bu kulüptendir. Biz töreyle forvet hattında gol arayacak kadar aciz duruma düşerken sen menejerle para koparma pazarlığına girmişsen zaten sana söylenecek sözü buraya yazmam çok ağır kaçar. Hemen git fenerle imzala abou seneye dizinide eline alırsın yattığın yerden kazanırsın paranı menejerinde sende çok mutlu olursunuz…

 4. ✍️✍️✍️
  Zaten detaylı anlatımından anladığım…
  Abu’ nun menajeri çakallık yapıyor.
  fb maçından sonra milli arasında sakatkaniyor ve cenk devreye girecekken Erzurum maçında sezonu kapatınca, menajer hemen sözleşme güncelleme gönderiyor kulübe uyanık, ihtiyaç var diye.
  İlk anda istediğini alamayınca, gs maçından önce yine şansını deniyor menajeri.
  Yönetim yine kabul etmiyor ama büyük bir risk te alıyor. Şampiyonluk kacsaydi çok büyük olay olacaktı.
  Şimdi yönetimin eli güçlü…
  Abus menajerin oyuncağı olmuş maalesef.