içinde

Aboubakar kutlamada en ön safta…

Murat abi ile konuştuğumuzda kendisine Aboubakar’ın Şampiyonluk kutlamalarında fazla göz önünde bulunmamasından dolayı taraftarımız rahatsız, bunu duyurabilir miyiz gibisinden bir şey söylemiştim. Sağolsun…bugün en ön safta yer aldı kutlamalar da. Cezası medeniyle Göztepe maçında kutlamalarda gözükememişti. Bugün cezası olmayınca gerekeni yaptı. 

Aboubakar’ın istediği; 3 milyon Euro 

Beşiktaş’ın “şu an” teklif ettiği  2,2 milyon Euro 

Yönetim 2,5 milyon Euro’ya (performansa dayalı) bu işi bitirmek istiyor. Aboubakar’ın geçmişteki sakatlık ile alakalı problemi yok, kronik değil. Öyle olsa Beşiktaş bu paraları vermez zaten. Bu adam parayı bahane ederek oynamamazlık yapsa Ahmet Nur Çebi bir dakika tutar mı? Bu aile havasının bozulmasını ister mi? Erdal Torunoğulları, Emre Kocadağ, Başkan… Takımda kalmasını istiyoruz, diyor. Aboubakar kalmak istiyorum, diyor. Ama biz 2 kupadan sonra bile paragöz tarzı bakıyoruz tadını çıkarmıyoruz hiçbir şeyin. 

Bunu söylememe izin yoktu Şampiyonluk sonrası için söz almıştım bunu da ilk kez söylüyorum size; Devre arasında Fenerbahçe 3,5 milyon Euro + 1 milyon Euro imza parası teklifinde bulundu, kendisine sezon sonu için. Adam “Beşiktaş’ta mutluyum, başka takımda oynamam Türkiye’de. dedi.” İnanırsınız, inanmazsınız saygı duyarım. Bu adam Talisca gibi paragöz olsa Fenerbahçe’deydi şu an. 

Aboubakar biraz fedakarlık yapacak, yönetim biraz arttıracak orta yol bulunacak. İnanıyorum. 

Beşiktaş yönetimi “Forvet çalışmalarına” başladı bile. 1. Forvet olarak güvenilmeyecek Aboubakar’a. Forvet hattı için en az 3 alternatif istiyor hoca. Ne istiyorsa yapılacak. Aboubakar benim cidden babamın oğlu değil ama bugün A Spor’u izleyenler ne demek istediğimi anlayacaktır. Gelişme oldukça bilgilendireceğim Aboubakar ile alakalı. 

Bir cevap yazın

GIPHY Uygulama Anahtarı Ayarlanmadı. Lütfen Kontrol Edin

 1. Sağlık ekibimiz eğer sakat ,oynayamaz raporu vermişse buna inanmak lazım.Çünki onlar klubün sağlık ekibi abunun değil.Doktorlar ve sağlık ekibi kolay kolay bir adamın beyanına göre hareket etmezler.Sakat değil ve bilinçli oynamamışsa bunu çok kolay tespit edecek cihazlar günümüzde var çok şükür.O zamanda çıkarla açıklarlar.Taraftarda tavrını koyar zaten

 2. Çok duygusal yaklaşıyorsun Mehmetcan belliki çok seviyorsun bazı arkadaşlar gibi bu adamı. Ama Allah aşkına gerçekçi olalım. Burası Arabistan değil. 3m hakedecek ne yaptı insandan biraz utanma olur. Minnettar olacağı yerde, Porto dan aldığının 3 katı istemesi karaktersizliğini belli etmiş zaten. 2 dese hadi anlarım ama bu sene 2. yarı oynamamış bir futbolcu bu rakamları telaffuz ediyorsa Talisca dan hiçbir farkı yoktur. Aksine en azından Talisca açık açık yapıyor ki yıllardır herif oynuyor, AbouDollar gibi taraftara şirin görünüp kutlama şovlarla göz boyamıyor.

  Fb ye de giderse yolu açık olsun keşke alsalar zaten oynacağı 20 maç. O paraları da verseler bizim işimize gelir görüyoruz Sosalar Gökhan Caner Tümer lere duruma düştüler. Hemde ekonomik olarak rakip yük altına girer.

  23
  30
  • Abi 30 küsur maçta 21 gole katkı vermiş adam. Son 3 senede 19 maça çıkmış, bu sene 30 maça çıkmış. Vida 2,8 milyon Euro alıyor ama maaşını kimse konuşuyor mu? Konuşmaz. Cünkü hak ediyor. Sen diyeceksin ki Vida hiç maç kaçırmadı, stoper ve forvet bölgesi efor bakımından aynı şey değil. Bugün Ghezzal dese ki kalmak istiyorum ama yıllık 3 milyon Euro istiyorum? Kimse konuşur mu? Konuşmaz. Son 3 sene de 19 maça çıkmış adam, bu sene 30 maça çıkıyor 21 gole katkı yapıyorsa “performansa dayalı” 2,5 milyon Euro da hakkıdır. 3 milyon Euro bence de fazla zaten o yüzden fedakarlık yapsın diyorum. Ben duygusal falan yaklaşmam abi, ben Quaresma gitsin diyen adamım. Benim için arma herkes ve her şeyden önce gelir

   15
   8
 3. Abu yanlış yaptı tkm sorun paraysa 30 mac oynadım dersin başkanla ya kimse konuya hakkim onunla konuşursun seneye ben 1.5 oynamam dersin yeni bi konturat yapılır 2 yada 2.5 milyona 3 yıl çıkar topunu oynarsın ama bence mevzu farklı abu menejeri abuyu daha büyük maaşlara ve bonservise başka bi tkm göturmek isteniyo hem menejerin cebi de dolacak ama ben olsam abuyu iyi bi saglik konturolunden gecirim cünkü bu oyuncu sakatlandı zaman zararı cok büyük olur biz geleceksene cl ve lig kupa bu mac yonuna dayana bilecek saglam bi forvet almalıyız