içinde

Beşiktaş-Dortmund maç sonu değerlendirmesi

Kötü oynadık, ezildik vs dersek çok büyük haksızlık etmiş oluruz. Oynanan oyun ciddi anlamda umut verici. Eksikler var elbette ama 600M €’luk bir takım size karşı zaman geçirmeye oynuyorsa doğru yoldayız demektir. 

Hocanın Atiba ısrarını anlayamadım. Ligin sadece ilk haftasında 90 dakika forma giydi ve Dortmund orta sahasına tempo olarak ayak uyduramayacağı çok belliydi. 75 dakika oyunda kalması bence çok büyük bir hata. Atiba’nın canı sağolsun ama her zaman dediğimiz gibi Şampiyonlar Ligi bambaşka bir arena. Alex’in eksikliği çok net belliydi. Nkoudou ile bu maçta olsaydı farklı şeyleri konuşuyor olabilirdik. 

Ajax deplasmanında alınacak 1 puan çok iyi olur. Sonrasında zaten Lizbon ile içeride oynayacağız ve 2 maçta alınacak 4 puan şansımızın devam etmesi demek. Gruptan 2. Olarak çıkamıyorsak da bu kadronun UEFA Avrupa Ligi görmesi lazım 3. Olmak da çok önemli. Orada çeyrek final de bizim için başarı olur. Bu kadronun UEFA Avrupa Ligi’nde çeyrek final yapmaması için hiçbir sebep yok. Ama öncelik elbette gruptan çıkmak… 

Canın sağolsun Beşiktaş’ım. 4-5 yemeni beklediler ama baktılar ki maçı bile çevirecek kalitede top oynadık seslerini kestiler… Şimdi Antalya deplasmanına odaklanacağız. 

$ s Yorumları

Cevap bırakın
  1. Ben açıkçası gurur duydum.Evet artık şunu kabul etmeliyiz ki Atiba yaşlanmış belki süper lig için bu sezon yeterli olabilir lakin UCL liginde ancak son 15 dakika oynamalı şahsi görüşüm.N’koudu olsaydı çok şey farklı olacaktı bundan adım gibi eminim.Vidayı saymıyorum zaten.Dün akşam için sadece 3 puan kaybettik bana sorarsanız çok şeyde kazandık. Ersin’i kazandık Montero’yu kazandık kim ne derse desin özgüvenimizi kazandık.

Bir cevap yazın