içinde

Bu gece; 1 puan = 3 puan ✅

N’sakala istediğimiz seviyede olmasa da takım içerisinde arkadaşları tarafından saha dışında da taraftarlar olarak çok sevdiğimiz bir karakter. Kendisine tekrar geçmiş olsun diyorum. 

Geçen sene Antep deplasmanında 40 metreden direkt Ersin’e kırmızı kart gösteren Yaşar Kemal Uğurlu, bugün de VAR hakemiydi. Kenan’ın ceza sahası içerisindeki pozisyonunda başka maçı izliyordu büyük ihtimalle. Çünkü  başka açıklaması olamaz Ümit Öztürk’ü izlemeye çağırmaması için. 

VAR hakemi Yaşar Kemal Uğurlu kadar, Ümit Öztürk’te rezalet ötesi bir maç yönetti. Vida ile Hamza itişip kakıştılar, Vida’ya sarı kart gösterdi Hamza’ya göster(e)medi. Hamza’ya da gösterse ikinci sarı karttan kırmızı kart ile oyun dışına atmak zorunda kalacak çünkü. Bunu yapmamak için pozisyonla alakası olmayan başka bir Antep’li oyuncuya kart gösterdi. Antep’li futbolcu bile ne olduğunu anlayamadı… Özetle hem penaltımızı vermediler, hemde rakibin kırmızı kartını. Her sene oynanan senaryo bu sene çok erken başladı. Galatasaray’a, Giresun maçında dışarıdan penaltı veriyorlar, bizim futbolcuya ceza sahası içerisinde taban gösterip vuruyorlar ama 3 maymuna devam…

Bugün takım olarak ilk 45 dakikaya iyi başlamadık. N’koudou çizgide çakılı kalınca Kenan forvette tek başına kaldı ve pozisyon üretmekte çok zorlandık. Hoca ikinci yarıya N’koudou-Larin değişikliği ile başladı. Beklediğim ve tam zamanında gerçekleştirilen bir hamleydi.

İkinci yarı N’koudou-Larin değişikliği bize hücumda dinamizm kazandırmaya başladı. Ama hocanın Ghezzal’ı oyundan çıkarması ve üzerine Nsakala’nıın rahatsızlanması konsantrasyonumuzun kaybolmasına neden oldu. Ghezzal bizim oyun aklımız çıkması büyük hataydı. 

Maçın son dakikalarında sağ kanattan ceza sahası içerisine kesinlen ortada rakip takım bomboş pozisyonda topu kaleye sokamadı . Futbolcularımızın ofsayt beklediği ve topu bıraktığı ama aslında ofsayt olmayan pozisyonda da Ersin’in müthiş kurtarışını es geçmemek lazım. Bu iki pozisyondan biri gol olsa kaybedebilirdik de böyle bakmak lazım.

🚨Ligin 2. Haftasını bitirdik. 2 maçla hiçbir futbolcuyu yüceltmeyeceğimiz gibi kimseyi de aynı şekilde gömmeyelim. Bugün takım olarak Larin ve Ersin dışında iyi değildik. İsim isim değerlendirmek doğru olmaz. 4-5 hafta sonra çok daha iyi olacağız. O haftalara kadar en az hasarla çıkmak çok önemli. Bu gece 1 puana ve Nsakala’ya sevinelim. 🖤

$ s Yorumları

Cevap bırakın
  1. İmza.Ek olarak bu hakem firyolarına karşı hep dedim gene de diyeceğim artık ne yaparlar bilemem ama Hakemlere göz dağı mı olur farklı bişey mi olur bir şekilde bunun önüne geçmemiz lazım.Gs fener ve Trabzon özellikle hakemleri izleyeceğim.

Bir cevap yazın