içinde

çilingir sofrasi na

neden çilingir sofrasi denilir çilingiller alkolikmi yoksa kafa yapmadan kapi mi acamazlar 😇😇😇

Bir cevap yazın

GIPHY Uygulama Anahtarı Ayarlanmadı. Lütfen Kontrol Edin

 1. Çilingir sofrası zaten bir şölen, bir ziyafet sofrası değildir..

  İçilecek içkiye yoldaş olacak kadar az,
  ancak yardımcı olacak kadar da yeter çeşit ve miktardaki mezeden oluşur..

  Aslolan, saf olarak içilmesi halinde vücuda -çok daha- zararlı olacak içkinin vereceği bu zarara engel olmaktır..

  Çilingir denmesinin nedeniyse,
  O mütevazı sofrada, usulünce içilecek olan içkinin insanı bağlarından kurtarıp gözünü, gönlünü, aklını, duygularını açmasına neden olması;
  Bir süreliğine kapanmıs olan kapıları hemencecik, kolaylıkla açabiliyor olmasıdır…

  İçildiğinde insanı saran, sıkan bağları gevşetip, içerideki asıl kişiyi serbest bırakan içkinin bu nobran karakterine karşı koyabilmek;
  En başından nihayetine kadar edebine, ahlakına, insanlığına bağlı kalmayı başarabilmek de o sofranın paradokslarındandır..

  Usulüne, edebine, adabına göre içmeyi başaramayanın o sofrada yeri olmaz..
  …da..

  Hayırdır?
  Akşama çilingir sofrası kuracak birileri mi var?…

  🤔🤔🤔🤔🤔
  😏😏😏😏😏

  2
  1
 2. Çilingir sofrasında, zaman ilerledikçe kadehteki rakıdan mı, muhabbetin güzelliğinden mi bilinmez insanlar içindekilerini dökmeye başlar. Paylaşım artar muhabbet daha da bir güzel olur. Çilingir sofrasında rakı asıl unsur değildir. Asıl unsur muhabbettir. Ben bu formu biraz çilingir sofrasına benzetiyorum… İnsanlar futbol dışı güzel paylaşımlar da yapıyor ve muhabbet ayrı bir güzel oluyor… Bu forumda, rakı içip içip yazan yoktur sanırım… Bir tek Deli Ziya nın içip yazmasından şüpheleniyorum… O da rakı içmez gibime geliyor… biracı bir havası var…. :)))))

 3. Aaaaaa siz de Ziya ile beni birbirimize düşüreceksiniz… Bira içmenin neresi kötü… Ben genelde yaz geceleri tercih ederim… Susuzluğu giderir, harareti alır iyidir… Sarhoş olmak için kanınızdaki alkol oranın yükselmesi gerekir…. Benim gibi, İri yarı, kilolu insanlar alkol oranı düşük bira ile sarhoş olamaz… Maden suyu içmek gibi bir şey…. Yalnız, bu meret arpa suyu…..:))))