içinde

Corona full throttle

Arkadaşlar sadece bu akşamdan bu yana kadar alt komşunun Corona’dan öldüğü + türlü tanıdık çevrelerden yakınların yakınlarındaki insanların pozitif çıktığı yönünde en az 5 haber aldım… 

Virüs gaza bastı …. İmkanınız varsa kapanın… Yoksa + özen… Durum çok ciddi.. 

$ s Yorumları

Cevap bırakın
  1. Bu kış son derece çetin geçecek, mikrobiyolog arkadaşım virüsun bulaşıcılıgının arttığını, kişide çoğalma hızının arttığını söyledi. Bu oyunu kim ne planlayarak başlattı bilmiyorum ama sonuçlar hepimizi üzmekte. Hepimiz belkide en az bir yakınını kaybetti. Ve çember ciddi anlamda daraldı. Birlikte çalıştığım ortopedist arkadaşımın herhangi bir hastalığı olmayan 44 yaşındaki doktor amcası vefaat etti. 23 yaşında ölen doktor oldu intörn hekim. Içinizi karartmak istemiyorum elbette, lakin bizim gibi orta hatta az gelişmiş ülkelerde alınacak toplu önlemler kısıtlı olacağı için kendinize ailenize pür dikkat etmelisiniz .

  2. Sürü bağışıklığı ile atlatılacağı düşünüldüğünden olacak gevşek davranılıyor. Semt Pazarları tek başına açık davetiye. Toplu taşıma araçları tıklım – tıklım. Sadece +65 lere 16.00′ dan sonra yasaklama getirilmesi!!’ . .. ÖNCE SAĞLIK denildiğini ispatlayacak önlemler olmadan, olmaz..

  3. Sürü bağışıklığı ile atlatılacağı düşünüldüğünden olacak gevşek davranılıyor. Semt Pazarları tek başına açık davetiye. Toplu taşıma araçları tıklım – tıklım. Sadece +65 lere 16.00′ dan sonra yasaklama getirilmesi!!’ . … ÖNCE SAĞLIK denildiğini ispatlayacak önlemler olmadan, olmaz..

Bir cevap yazın