içinde

Dikkat! Dikkat!

Sevgili abilerim, ablalarım, dostlarım, canım kardeşlerim, yoldaşlar, Spartalılar!

Hocayı ve yönetimi çok sert şekilde eleştirelim, her türlü eleştiriye, küfür ve hakaret içerikli olmadığı müddetçe varım. Her şeye muhalif olan benden başka bir şey beklenemezdi de zaten.

Ancak..

Şuan ligde 7. Hafta oynanmış, 14 puanda ve 4. Sıradayız.

Geçen yılın köpürtülmüş şampuanı, onca transfere rağmen 11 atıp 10 yemiş, 13 puan toplamış ve bizden geride!

Bu hafta aleni şekilde yol verilen ve ne hikmetse Marslı ilan edilen sarışın kardeşlerden lacivertlisi ise 20 gol atıp 6 yemiş ve halen 13 puanda, bir maçı eksik ki gelecek maç bizle oynayacaklar!

Önde giden kim? Sinsi pislikler topluluğu 9 atıp 5 yiyen ve 16 puanda ki sarışın kardeşlerin kırmızı versiyonu.

Bu sarışınlara bu kadar kol kanat gerildiği halde böyleler, bu konu da hemfikir miyiz? Hemfikiriz diye düşünüyorum. Köpürtülmüş şampuanda cabası…

Ya biz? Bizde tam tersi. Herkes bize karşı. Tff, Mhk, Basın vs. vs.

Hatırlar mısınız? Bir ara Bilic döneminde de benzer bir durum vardı. Sonra da Partizan’ı deplasmanda 4-0 yenince ibre bize kaymış, toplumunda beğenisini alan Beşiktaş’a herkes daha temkinli yaklaşıyordu. Hemen akabinde siyasi bir takım şeyler yaşanmış, ibre basında yine başka yöne dönmüş ve bize haksızlık üstüne haksızlık yaparak bizi şampiyonluktan etmişlerdi. Hatırlayın o tek gollü galibiyetlerini kırmızılı yavşakların.

Şuan bitmiş bir şey yok.

Sorunları derlemiştik hatırlarsanız;

-Kaleci antrenörü değişmeli, formsuz kalecilere form tutturulmalı ki takım hücuma rahat çıkabilsin, geriden korkmasın ve kafası rahat bir şekilde topu pas versin yada şut atsın.

-Plansız oyundan planlı oyuna geçilecek ki bu Türkiyede çok basit. 6 numarasız yani çapasız çift 8 numaralı oyun. Bunu Josef gelmeden önde gayet iyi yapmaya başlamıştık. Yani iki hafta öncesine geri dönmek gerek. İleri uçta istersen Kerem Atakanla orta sahayı üçle yada çift forvetle çık. Ben bu maçı kazanmak için çıkıyorum imajını ver, çoğu Anadolu kulübü kalene yaklaşmaya cüret edemeyecektir. Ayrıca oyunu ve skoru tutamama olayı da böylece kendiliğinden hallolacaktır.

-Facia hakem yönetimlerine ses çıkarmak maalesef ki bizim işimiz değil. Yönetim halen bu konuda somut bir adım atabilmiş değil. Beklemeyi geçtik artık gözlemedeyiz. Atılmayan her adım görülüyor ve sene sonu kongrede hesabı sorulur.

Enseyi karartmaya şu aşamada gerek yok. Kaldı ki hoca değişiminin hiç sırası değil. Defaatle tekrarladım, hoca içinde yeni bir durum kafaya oynayan takımda oynatmak. Birde Şenol hocayı isteyeceğime, gider İngiltere dördüncü lig maçlarını takip ederim daha iyi.

Ceyhun Kazancıdan yana bende ciddi soru işaretleri olsa da başkanla geçtiği ve benimde teyit aldığım Şenol Güneş muhabbeti yüzünden benden bir puan daha aldı. Yönetimin basiretsizliği ve saçmalaması karşısında hala verdiği kararın arkasında durabilmek, hele ki başkana karşı çıkabilmek o konumda olan çoğu adamın becerebileceği bir iş değildir. Yaptığı, yapmadığı yada yapamadığı değil olay. Ben dik duruşun yanındayım. Olması gerekeni yaptığı için tebrik ederim.

Birde bilgilendirme geçeyim; şuana kadar tedavimle ilgili pek konuşmadım, dip not olarak geçeyim, gayet iyiyim. Delinin birinin (!) ittiği yolda hiç beklemediğim bir şekilde iyi gidiyoruz. Doktorun tek şerhi oldu. Bu şekilde sinirlenerek ve üzülerek Beşiktaş maçlarını izleyeceksen yasak kapıda dedi. Daha da üzdü ama uyarıyı dikkate alıp sanırım bir kaç ay takip etmeyeceğim. 

Sağlıcakla kalın.

Bir cevap yazın

GIPHY Uygulama Anahtarı Ayarlanmadı. Lütfen Kontrol Edin

 1. Sırf bu yüzden de olsa Allah, bu dik duruşunun yanında olacak;
  Sana bu ışıklı dünyada geçireceğin çok uzun ve sağlıklı bir ömür bahşedecek değerli evladım..
  Yürekten inanıyorum buna..

  Seni sevgiyle kucaklıyorum,
  Baba Hakkı’nın Seba’yı alnından öpmesi gibi gözlerinden öpüyorum..

  Ulan aferin be!..
  Ulan, helal olsun be!..

  👏👏👏👏👏
  👍👍👍👍👍
  🤍🤍🤍🤍🤍