içinde

Gündem : Hoca tartışmaları…

Yıllardır bu durumları ÇOOOOK yaşadık… Ben bu konumdan dönen pek hoca görmedim maalesef.. Hoca gider…. Kendi yaptığım iş adına : Bunca ayyuk muhabbet olsa – anında tüyerdim…. Konunun gerçekliğinden ziyade bu düşüncenin yayılması zaten başarının gelmesini İMKANSIZ hale getirir…. 

Bu durumun çok üzücü olduğunu söylemem lazım… Hoca ile ilgili benim de kesin şikayetlerim var ama her şey bu kadar da kolay olmamalı…. 

Bu noktada yönetimin önüne de ciddi bir bomba bırakılmış oluyor : “müdahale edeceksen hemen et – ya da arkasında dur” şeklinde…. 

Yani, başarı gelmediği zaman herkes göt altına gitmeye meyilli….. 

Ne oldu? Hani en baskılı futbolu oynuyorduk falan? …. Bu işi kurum içerisinde bizim ve medyanın da haberi olmadan çözecek üst akıllar yok mu?  Biz “dandik” insanlar, “taraftar”ız arkadaşlar – dışarıdan bir unsuru severek destek veriyoruz.. İşin ne ekonomisinde, ne idaresindeyiz – sadece seviyoruz…. Çoğunlukla da kullanılıyoruz….. 

Beni bu üzüyor… İsmail gider, X gelir …. Şampiyon oldun falan …… Hangi opsiyonu neresinden tutsan elinde kalıyor…. Bu yazı daha çok uzar …. Hocanın yanlışları var ama … neyssseee… bu görüntüden BAŞARI zor çıkar – çıksa da SENELİK/ANLIK olur…  ben bu filmi çok izledim…. bu görüntüye hepimiz dahiliz… 

Takıma dair : İçeride neler dönüyor bilmiyorum tabi ki. Bir garip haller var – onu hissediyorum (ekrandan – ne kadar doğru bilmem). Yine de, gayet sıkı oynama potansiyeli olan takımın FB derbisi öncesi bu sallantılı hali hoş değil. Bu da hoca değil, takımın içindekilere yazar bana göre… Futbol bu : Bazen çok kritik bir toparlanmaya bakar ki – YIKILMADIK…. 

Hoca : formülü veririm, antrenmanı ona göre yaparım, sonuca bakarım şeklinde takılan “pozitivist” bir KAFA …. İnsan ilişkileri önemlidir. Futbolda önemlidir. Türkiye’de çok önemlidir…. Maalesef… Bu mevzu daha çok su götürür… Hocaya sürekli kızmama rağmen – ARKASINDAYIM…. 

Not : Altyapıdan gelen GENÇ adamların muhabbetleri ASIL bizi yıprattı daha sezon başlamadan. O konuda mantalitenin kesinlikle değişmesi lazım YÖNETİM değil, YÖNETİMLER anlamında… Artık kapalı bir kutuda yaşanmıyor bu dünya…. Bebeler PARA talep edecek…. Veremediğin zaman suçlanacak MERCİ bellidir — yıllardır anlatamıyoruz….. ekonominin kendisidir…. Kararlar açısından : Altyapıdan ben kendim çıkıyor olsam, milyon eurolar verilen adamlar çoğu sezon boyunca aslında pek de bi bok yapmazken ben yardırıp 3 kuruş paraya oynuyorsam – kusura bakmayın : bir dahakine en azından onlara yakın bir para isterim… vermeyeceklerini gördüğüm anda tüyerim – hepiniz mantıklı insanlar olarak öyle yaparsınız teklif varsa…… Necip’i sevin – o anlamda…  Dünya aslında gayet BİLİMSEL —  insanlar sömürmeye kalkmasa…. MEVZU “DENGE” …. Takım içi MALİ DENGE + ödenen maaşlar = HUZUR …. 

Bir cevap yazın

GIPHY Uygulama Anahtarı Ayarlanmadı. Lütfen Kontrol Edin