içinde

Hasic süreci..

Şahsi fikrim hocanın Hasic sürecini doğru yönettiğini düşünenlerdenim. Hoca Hasic’e o formayı sürekli gösterecek, ama Hasic’in ben oldum, artık tamamım dememesi için hemen istediğini vermeyecek. Çok yetenekli, çok iyi kumaşı var lakin girdiği son 3 maçta 2 şut 2 gol oldu. Güven Yalçın’ın Beşiktaş’ta ilk sezonuna bakmak lazım! Çıktığı ilk maçta gol attı, sonraki maçlarda da 1 gol 1 asist yapınca tamam ben oldum artık, dedi. Milli takım seviyesinden nerelere düştü. Sergen Yalçın’ın gençliğini hepimiz biliyoruz yetenek abidesiydi.. 2 hafta önceki basın toplantısında; zamanında yaptığım şeyler için çok çok pişmanım keşke ozamanlar çok çalışsaydım Türkiye’yi en iyi yerlerde temsil ederdim biz erken yaşta formayı kapınca olduk dedik, hata ettik dedi. Rıdvan geçen sene Caner’den daha iyi olmasına rağmen formayı alamamıştı. Sergen hoca öyle kolay vermedi Rıdvan’a formayı. Rıdvan şımarmadı, üstüne koydu ve ben oldum demedi hiçbir zaman formayı kaptı. Demem o ki, hocanın gençlere takıntısı olsaydı bugün derbi maçına 18 yaşında 2 çocuk ile çıkmazdı. Transfer döneminde aldırırdı 2 tane 32 lik adam, bugün de bizim 2 tane pırlanta gibi genç kardeşimiz olmazdı. Hoca Hasic sürecini böyle yönetiyorsa bir bildiği vardır, Hasic de bizim.. Rıdvan da bizim.. Ersin’de bizim.. şampiyonluğa oynayan bir takımda 3-4 tane genç futbolcu 11 oynamaz zaten. Her şeyin bir sırası var..

$ s Yorumları

Cevap bırakın
  1. Katılıyorum sana Mehmetcan, ama almamak da heves kırar be kardeşim. Avrupa kafası böyle düşünmüyor işte. 19 yaşında 60 milyon avroluk bek transferi yapabiliyor. Ayrıca şimdi Hasic gerizekali bi çocuk değildir. Yani ortalama bi zekası vardır en kötü desek, düşünmeyecek mi, aylardır manitam gitti diye ağlayan sümüklü Adem layiç için ceza yedim diye. Her şeyi geç daha Hasic çocuk abi, kırmaz mı adamı? Kendini onun yerine koy. Tamam 11 başlamasın ama kadroya almamak nedir Allah aşkına. Layiç süper mi oynayacak, hayır, aldığı her topu kaptiracak, hatta süre bile alamayacak o futbolcu bozuntusu, onun pozisyonu dolduramadığımız maçlarda kaybettiğimiz puanları düşünün, beyefendinin aşk acısı için, milyonlarca insanız, sinirden gerim gerim gerildik kaç tane maçta, konyadan 4 yediğimiz zamanları felan düşünün, buraya öyle kolay gelmedik, bu takım kimsenin egosu uğruna feda edilemez, her yapılanı da unutup bir anda süt liman olamayız. Hasic ten daha iyi bir yedeğin var mı elinde, yok. Hava karlı yer buzlu olacak. 3 tane șut çekersen biri gol olur. Șut atmayi bilen tek adamın şu an evinde oturuyor. Sergen Hoca yi sever sayarız ama ben Beşiktaşlıyım ne Sergenciyim ne çarşıcıyım. Sadece Beşiktaşlıyım ben.

    • Abi güzel yorumun için teşekkürler.. heves kırar mı? Evet kırabilir haklısın. Lakin şöyle bir durum var, Yedek kulübesinde forma şansı bekleyen süre alması muhtemel Gökhan töre ve Nkoudou gibi 2 yedek kanat oyuncumuz var. Hoca 10 numara bölgesinde kreatif eksiklikten dolayı Ljajic’i almış.. Ben bugün kesinlikle Ljajic’in şans bulacağını düşünüyorum. Hasic’in yeteneği ortada, ama Ljajic’i geri kazanırsak ligi alır götürürüz abi. Ljajic geldiği 2. Sezon sadece 16-17 gole katkı verdi. Bende çok kızgınım, ama Ljajic’i kazanmanın önemi büyük. Bunlar artık son şansları, oyuncular büyük maçlara daha iyi konsantre olur biliyorsun. Hoca Ljajic e bilerek bu maçta şans vermek istedi belki de. Daha iyi konsantre olsun, maçı belki kurtarsın diye. Ljajic in burada atacağı 1 gol veya yapacağı 1 asist ona muhteşem bir destek göstermemizi sağlar. Ljajic’in kalitesine güveniyorum.. form geçici kalite kalıcıdır diye klasik bir tabir var. Hasic kalitesini gösterdi, artık kendini kanıtlamasına gerek yok. Ama Ljajic in kendini yeniden kanıtlamaya ihtiyacı var. O yüzden bu maçın sorumluluğunu ve önemini anlasın diye hoca onu tercih etmiş..

  2. Söylediklerine saygı duyuyorum Mehmetcan kardeşim.. şurasına da katılıyorum, Futbolcular hemen “Oldum” dememeli..Hasic in de bunu dememesi gerektiği kesin, henüz olmadı çünkü.. Lakin şu noktayı da kaçırmamak gerek.. Sergen ne Rıdvana ne de Güvene Hasic kadar keskin davranmadı, Rıdvan bu süreci iyi değerlendirdi, Güven değerlendirememesine rağmen hala daha şanslar almaya devam ediyor.. Hasic in şanssızlığı mevkisindeki güçlü rakipleri ve yabancı statüsü..Peki bu şanssızlıkları bu denli yetenekli gelecek vaadeden topçuyu kaybetme riskini göze almaya değer mi? Kimse onu sürekli oynatsın demiyor ki..en azından hissettir, kupada oynat, boyt için yaptığın açıklamaların binde birini Hasic için yap.. vs.. ilk fırsatta kadrodan çıkararak maçlarda şans vermeyerek nasıl olacak bu kazanma işi..Önde gelen liglerde bu işler böyle olmuyor.. He Hasic ile ilgili karakteriyle alakalı bir sıkıntı varsa aralarında gerginlik yaşadılarsa onu bilemem.. Ama şu kesin, Hocanın Hasice karşı bir ön yargısı mevcut.. Açıklamalarından bu çıkıyor.. ben pek sanmıyorum ama Umarım senin dediğin gibi Hasici kazanabilir, zaten hepimizin istediği bu

Bir cevap yazın