içinde

Kavuşuyoruz, heyecanlıyız, savaşacağız…

Sevdamıza kavuşmaya 24 saatten daha az bir süre kaldı. Valerien İsmael’in üçlü dizilişte ısrar etmeyip dörtlü savunmaya dönmesi yeniliklere açık olduğunun bir göstergesi. 

Ama dizilişten ziyade oynanılan oyun felsefesi canımı sıkıyor. Önde 5 futbolcu ile pres yapıp, rakibi hataya zorlayarak golü bulmaya çalışmak uzun vade için ne kadar iyi bir plan göreceğiz. Çünkü Anadolu takımları “topu Beşiktaş’a verip yeri geldiğinde 10 kişi savunma yapacak.” Ben, Valerien İsmael’in; “kapanan takımlara karşı nasıl bir çözüm üreteceğini merakla bekliyorum.” 

Lami cimiye gerek yok. Yönetimi yeri geldiğinde en ağır eleştiren ben olsam da yapılan transferler taş gibi. Alınan oyuncuların neredeyse yarısı Premier lig’den transfer edildi. Bu iyi bir vizyon. Özetle Valerien hocamızın bahanesi yok. 

Sağ stoper, orta saha, sol kanat transferleri de gerçekleşecek. Ama Beşiktaş’ın şu an ki kadro kalitesi ilk 4 maçı kaldırabilecek düzeyde. Dediğim gibi yarın ki maçta Kayserispor kapandığı zaman neler yaptığımızı ya da yapmaya çalıştığımız şeyi görmeyi analiz etmek beni heyecanlandırıyor. 

İlk 4 maçın 3’ü içeride. Ciddi bir avantaj. 4’de 4 yaparsak rüzgarı arkamıza alırız. Takımımın kalitesine güveniyorum. Valerien hocama da “güvenmek istiyorum.” Sonuna kadar destek olacağız. 

Bir cevap yazın

GIPHY Uygulama Anahtarı Ayarlanmadı. Lütfen Kontrol Edin

  1. “Alınan oyuncuların neredeyse yarısı Premier lig’den transfer edildi. Bu iyi bir vizyon.” …ve bu vizyonda hocamız Valerien İsmael’in de payı var. Hem de çok büyük bir payı. O oyuncuları inandığı bir sisteme göre istedi ve aldırdı. Heyecanla bekliyoruz.

    Ve son sözüm:

    Sonunda başarsalar da başaramasalar da, böyle bir değişime ve gelişime inanıp yatırım yaptıkları için, en azından denedikleri için herkese teşekkürler.

    5
    1