içinde

Neyin sessizliği bu?

Gerçekten çok merak ediyorum; neyin sessizliği bu? Sadece Beşiktaşa yapılan hakem hataları değil söylediğim şey, diğer iki sarışın kardeşinde hakem desteğinin bu denli az olduğu bir sezon hatırlamıyorum ben ve buna rağmen bu kadar suskun kaldıklarını da. 

Sizce de ürkütücü bir sessizlik değil mi bu? En son bu tip olaylar, 2010-2011 sezonu ve daha geriye gidecek olursakta arşivlerden izlediğim kadarıyla 96-96, hatta daha da geriye gideceksek 92-93 sezonunda bu abuk subuk aleni kayırmalar vardı. Genç arkadaşların hatırlaması zor olabilir ama aramızda abilerimiz ve ablalarımız hatırlar. Yalnız bahsettiğim bu sezonların hiçbirinde ama hiçbirinde bu kadar takımların ağzını açmadığı sessiz bir sezon geçirilmiş olduğunu ne duydum, ne gördüm, ne de hatırlıyorum. 

Çok enteresan… Gerçi bunların hiçbiri bizi ilgilendiren şeyler de değil. Benim derdim kendimle olur, kendi ailemle ilgili olur. Peki bizim susmamızdaki sebep ne? 

Son maçtaki aleni hakem hatalarını tek tek yazmayacağım. Sadece penaltı pozisyonu bu sezonun özeti gibi aslında. Tam 5 metre önünde olan olayı gördüğü halde vermek istemeyen bir hakem vardı maçta. 

Yayıncı kuruluş çok enteresan bir şekilde farklı farklı açılardan gösterince ve herkes alenen görünce tam 98 saniye sonra oyun durdu. Bakın 98 saniye az bir süre değildir futbolda. İnönüdeki son derbi Fenerbahçe maçını hatırlayın. 44 saniyede defanstan çıkıp Olcayın bitirdiği pozisyon bu sürenin yarısı kadar bile değildi. Tam 98 saniye sonra VAR artık pozisyonu herkes görünce herhalde ‘kardeş gel bi bak ya kaçamayacaz galiba’ diyerek çağırdı. Yani bunun başka bir açıklaması olamaz tabi akıl tutulması olmadıysa ama herkes biliyor ki hakem aleni art niyetliydi. Baştan sona hemde..

Sonra yöneticiler yine çıkıyor pamuk helva… Balkon çocuğu tarzında konuşmalar, açıklamalar falan. Konuşmayın babacım. Konuşmayın herşey açık zaten. S*kerler ligini. Zaten şampiyonu belirlediler. Birinin ateşi yakmasını bekliyor tüm takımlar. Bu aleni hak yemenin bir gün illa ki yargılaması olacaktır o ayrı ama konuşmayın. Masaya yumruk falanda demiyorum. Direk çıkın masanın üstüne masanızı da, oyununuzu da, topunuzu da, liginizi de diye başlayıp gerisini getirin. Ne yapacaklar? En fazla hak mahrumiyeti cezası verilecek hakkınızda. Yani stada giremeyeceksiniz. Beşiktaş için binlerce km yol giden taraftara sorun bakalım ne yaparlarmış aynı durumda. Çekinmeyin, çekiniyorsanız da çekilin o koltuklardan. 

Keza Sergen’in konuşmasını tekrar tekrar izledim. Çoğul konuşuyor hep. Yapamıyorum, çözemiyorum dememiş. Yapamıyoruz, çözemiyoruz, bazı şeyleri aşamıyoruz demiş. Zamanı geldiğinde hoca bu cümlelerini açıklayacaktır mutlaka ama bu sözlerin sadece saha içerisini kapsadığını da artık düşünmüyorum. Çünkü Sergen böyle bir ortamda kazandırılmayacağını, baştan kaybedilen bir savaşa girmeyecek kadar akıllı bir adamdır. Böyle bir ortamda da ayrıca ne kadar sağlıklı çalışılabilir? Pjanic sahada dayak yiyor ve hakem birşey yapmıyorken Pjanic ses çıkaramıyorsa yada karşılık verdiğinde de direk sarı kart veriyorsa, hadi o neyse de Monteroyu üç kişi tartaklayıp hiçbiri kart görmeyip sadece Monteronun kart görmesine de yönetiminde masaya çıkıp tepinip gereğini yapamıyorsanız, bırakın artık. 

Gününde maaş yatırmak değil iş sadece. Halen bir teknik direktörümüz yok. Önder hoca mı? Yoksa başka biri mi gelecek? Bu bile değilken başarılı bir yönetimden bahsedemeyiz.

Su kaynak beyler. Eller ovuşturuluyor taraftar tarafında. Ya gereğini yapın, o suyu taşıyın ve kim geliyorsa önünüze atın kaynar suya yakın yada taraftar o ovuşturduğu eli tokada çevirecek ve sizi yönetimden indirecek şamara dönecek. Haberiniz ola

Bir cevap yazın

GIPHY Uygulama Anahtarı Ayarlanmadı. Lütfen Kontrol Edin

  1. ali kardeşim gecen az cok sari fransizlar giresun macini serettim iki pozisyon vardi normal hincalindan fatih altaylisindan tut imPARAgay a kadar ortaligi yikardi ekstra mac sonu röpörtajlari seyrettim o saldirgan imPARAgay cikmis hata bizim geveliyo o iki pozisyondan zerre bahsetmiyo 2011 olaylari ile a yildirim ve sari gelinler aklaniyo ne hikmetse senelerden beri calmadik kapi birakmayan şikeci parazit spor sessiz sedasiz tepkisiz hatta sari gelinlerin süper kupa istegine bile susuyorlar antep şikeci parazit spor maci sonrasi erol bulut ve antepden biraz ses cikti hakem ve medya tarafindan baya bi hirpalandilar bu sene şikeci parazit spor sampiyon olsun diye her olusacak tehlike uzak tutuluyo burda da senin dedigin gibi bu sessizlik neyin nesi ( isteyen siyasi anlasin veya anlamasin kendi bilir )
    siyasi tarafindan sus payi olarak bankalar birligi anlasmasi uzatildi yöneticilere de ihale sözü verilmistir aslinda imkan olsa klüp yöneticilerin bu zaman sarfinda ihale alislarini vs kontrol edilse ve tff tarafindanda şikeci parazit spor a da sus payi olarakta 2011 e karsi bu sene şampiyonluk sözü verilmis bu acik acik ortada benim merak ettigim o adan gecinen trabzon da eger o şampiyonlugu kendine yedirirse madam bile olmayacak kadar karakter yoksunuymus