içinde

Plansızlık! ve Sil baştan…

Beşiktaş’ta en çok şikayetçi olduğum konulardan biri “plansızlık’. maalesef küçük bir problem gibi gözükse de aslında çok büyük bir sorun. 1 sezonu kurtarmak için transfer yapıyoruz, geleceğe dair bir kadro oluşturma düşüncesi asla yok.

Seneye büyük ihtimalle yeni bir “kaleci” kalemizi devir alacak.

Rosier kiralık. Bonservisi 5 milyon euro, hepimiz biliyoruz bu paraları vermeyiz Rosier’e. seneye de yeni bir “sağ bek” transferi…

Vida’nın aldığı maaş belli, gösterdiği performans da belli. Sene sonu da gitme ihtimali yüksek.. “yeni bir stoper” Montero da kiralık, onun satın alma opsiyonunu da kullanmayız, Welinton’un yerine de adam alınacak muhtemelen ve “1 yeni stoper daha”  bu demek oluyor ki,  “2 tane yeni stoper transferi”.

Nsakala savunma yönüyle iyi olsa da, Hücum da çok yetersiz. Sene sonu mutlak bir sol bek alınacak, belki de devre arasında.. yani seneye de yeni bir “sol bek” transferi olacak diyebiliriz. Bu kaleci ve defans hattının komple değişmesi demek! Bu çok büyük bir problem. Bitmedi, dahası var…

Dorukhan, akıbeti belli değil. gidecek mi, kalacak mı? giderse alternatifi düşünüldü mü? 

Atiba, bu senesi son. seneye alternatifi olabilecek bir isim düşünüldü mü ? 

Mensah, satın alma opsiyonu 5 milyon Euro. Ahmet Nur Çebi’nin bu parayı vereceğini de düşünmüyorum. Onun da gittiğini varsayalım. 

Josef, kiralık. Sözleşme uzatılır mı? belki. garantisi yok..

Ljajic, yükselişe geçmediği taktir de onunla da yollar ayrılacaktır,  gittiğini varsayalım. 

Ghezzal, kiralık. Premier lig kimliği var ve 5 milyon Euro’dan aşağı alamazsın. o yüzden onunda Beşiktaş’ta son senesi diyebiliriz. 

Gökhan Töre, sezon sonu sözleşmesi bitiyor. Akıbeti belli değil, gitme ihtimali de var. 

Aboubakar, sezon sonu sözleşmesi bitiyor. iyi performans gösterirse sözleşmesi elinde, ikna edilebilir mi kalması için? premier lig den teklif gelirse tutamazsın bu adamı net. gider, gittiğini düşünelim. 

Larin, yaşı genç. gollerine devam ederse önümüzdeki sezon bütçe geliri adına 5,6 milyon Euro’ya yollar ayrılabilir. 6 milyon Euro’ya satsak bile Ruiz ve Karius’a ödeyeceğimiz paraya gidiyor yarısı maalesef..

Sene sonu akıbeti belli olmayan ve yolların ayrılması muhtemel 14 tane futbolcu saydım. Üzülerek söylüyorum ki böyle başarı gelmez, Beşiktaş gibi bir camia her sene yeni bir oyuncu monte etmek için uğraşmaz takıma. 2 sene üst üste şampiyonluk yaşadığımız dönemler de; Oğuzhan,Olcay,Marcelo,Fabri,Cenk,Kerim,Gökhan Töre,Andreas Beck vs gibi adamların 3,4 senelik sözleşmesi vardı. ve başarı beraber oynama alışkanlığı kazanıp aidiyet duyguları oluştukça gelmeye başladı. Beşiktaş’ta 2 senedir planlama yok, gelen oyuncu nasıl olsa sezon sonu gideceğim diyor. Ve başarısızlık ta kaçınılmaz oluyor. Sene sonu gene aynı şey, sil baştan…

Yorumlar

Cevap bırakın
  1. mehmetcan kardesim türkiyenin kanayan yarasi bu bak samet kaptan yoktan takim yaratti catir catir oynadi temeli o atti bilic hoca ufak tefek rütüslar ile üstüne koydu kibiratör geldi haziri yedi ilk sene ikinci sene biraz yemek yavanlasti sadece cl de konsantre oyun ile sivas ile son haftalara kadar sidik yarisi yaptik 3 sene cöküsün baslangici 4 sene tamamen cöküs laptop recai de sifonu cekti gitti sergen hoca gene az biraz ridvan ersin kartal denedi deniyoda kibiratör ve laptop recai hic bi genc istedimi yok genc oyuncu monte ediyim dedimi yok hep bildikleri tanidiklari olsun isterse komada yatsin illa da onu isterim onu isterim diye agliyorlar bak kac baskan kac yönetici kac teknik direktör yanimda birini yetistiriyim dedi veya yetistirdi hep günü kurtarma derdi laptop recai yardimcisi orhan am bizden gitti ya git bi yerde calis hocalik yap yok taaa laptop recai şikeci parazit spora gidene kadar gitti gene yanci oldu simdi böyle düzende senin yazdiklarin cok dogal tff türkiye futbolunu yönetiyo icinde scoutlarda dahil kac kisi futbolun icinden geliyo en alttan en üstü kadar böyle bi yapida samet kaptan gibi hic yoktan takim yaratanlar hic bi zaman hak ettikleri degeri alamazlar senin gibi gencecik bi fidanin gördügünü carpik yapi icinde 50 yil gecerinler görmüyo veya görmek istemiyo

Bir cevap yazın

Yükleniyor…

0