içinde

Rıdvanın uyduruk sakatlığı..

Ne oldu Rıdvan sakatlanarak çıkmıştı oyundan? Ne sitede ne kendi profilinde bununla ilgili tek haber yok. Baktım her yere ama ben mi bulamadım, göremedim?

Tekrar söylüyorum, dün Sergen hoca Montero üzerinden maçın, oyunun, takımın ve kulübün kaderiyle kumar oynamıştır. Yönetimde tek futbol bilen, izleyen kişi bunun hesabını sorup açıklama yaptırmazsa da yazıklar olsun.

Son bir söz söyleyeyim yine Sergen Hocaya… Taraftarla bu kadar zıtlaşırsa ilk seyircili maçta istifasını ister taraftar. Seyircili olmazsa da hiçbir maç Ümraniye’de kapıda bekler yine istifaya çağırır. Kredisini kendisi yitiriyor. Taraftarın sabrını Welington Nsakala gibi Beşiktaş seviyesinde topçu olmayan adamlarla sınamasın. Monteroyu taraftarın önüne atmaktan vazgeçmezse yine aynı şeyi yaşayacaktır. 

Bir cevap yazın

GIPHY Uygulama Anahtarı Ayarlanmadı. Lütfen Kontrol Edin

 1. Abi Bülent Uslu bile, Rıdvan Yılmaz’ın sakatlığı ciddi değil Fenerbahçe maçında oynayabilecek dedi. Dünkü maçta Rıdvan bu kadar iyiyken Sergen Yalçın neden çıkarmak istesin? Ersin,Utku,Rıdvan, gibi Gençlere en fazla süre veren bu adam zaten. Son 4 maçta 3 galibiyet almışız. Başakşehir karşısında mükemmel bir oyun oynamışız, görüşlerine katılmıyorum ama saygı duyuyorum. İnsallah Rıdvan derbide 11 başlar da Sergen Yalçın beni yanıltmaz. Rıdvan çıkarken bile karnını tutarak çıktı oyundan.. böylesine güzel bir galibiyet almışken bence moralimizi bunlarla bozmayalım.

  • Sorun şu kardeşim 4 maçta 3 galibiyet aldık ama ne oynadık Mehmetcan? Beşiktaş ne oynuyor? Gerçekten soruyorum bunu. Ben anlamıyorum ne oynandığını keza. Kanat oyunu mu? Merkezden delme mi? Orta sahadan pas oyunu mu? Dripling ve defans arkası koşu mu? Uzaktan şut mu? Kontra atak mı? Hangi düzende oynuyoruz bilen bir Allahın kulu yok. Geçen maç öncesinde dedim ki galibiyet alıyoruz ama ortada oyun yok. Oyuncuların bireysel performanslarına bağlı oynuyoruz. Niye mesela Antep maçında sahada bile yoktu takım? Rıdvanın sakatlığı yok, viscanın ikili mücadelede dirseği gelmiş başka hiçbir sorun yok. Değişiklik öncesinde de Rıdvan ben oynamaya devam etmek istiyorum demiş. Direk benim aldığım bilgi bu. Gençlere şans veriyor demişsin. Sende bilgi alıyorsun bende. Fabri bedava oynamak istedi, Volkan Babacan cüzzi bi rakama oynamak istedi, Serkan kırıntılı aynı şekilde… Bunları istemediği için bu çocuklarla mücadele etmek zorunda kaldık. Ersin ve Utkuya zorunlu. Rıdvan şuan 4 büyüklerin tamamında maç oynar. Şu performansla da oynamaya devam ederse on biri de garantilerdi. Kandırmayalım kendimizi. Bu takımdan birşeyler olur ama Sergen Hocanın bu anlayışıyla olmaz. Keza bir oyun metodu, şablonu ve rakip analizi yok. Dünde öyleydi, önceki maçlarda da.

   • Abi kanatlar orta sahaya kayıyor, bekler kanat gibi oynuyor. Oyun anlayışı hocanın bu şu an. Utku ve Rıdvan konusunda katılıyorum şu an bende sana zaten kesinlikle. Senin aldığın bilgilere de saygı duyuyorum ben şunu söylemek istiyorum abi sen anlarsın zaten ne demek istediğimi. “Sergen hocanın yerinde başka bir teknik adam olsa yemin ediyorum gitmişti.” Sebebini sende benim kadar iyi biliyorsun. Hoca kalıyorsa Beşiktaş’ı çok sevdiği için kalıyor başkası olsa yemin ediyorum kalmazdı. Öyle pis şeyler döndürüyorlar ki hocanın arkasından neyse detaya girmeyeceğim şimdi. Ocak ayı için güzel düşünceler var, planlamalar var. Çok büyük ihtimalle 2 biten transfer var. Başakşehir maçı öncesi aldığımız galibiyetler açısından sana katılıyorum oyun olarak kötüydük ama büyük takım reaksiyonu gösterip maçları kazanmıştık. Ama Başakşehir maçı farklıydı bana göre abi, inanılmaz bir mücadele ortaya koydular. Sergen hocayı bende eleştiriyorum ama yiğidi öldür hakkını yeme demişler. Başakşehir’i inanılmaz analiz etmiş, 70 dk top oynatmadık adamlara. 3-2 den de farklı bitebilirdi o skor 3 tane daha atacağımız %100 pozisyonlar vardı. Açıkçası galibiyetten yana ilk oynadığımız 60 dk daki oyunu bile beklemiyordum. Utku ve Rıdvan sürekli 11 olmalılar bana göre de. Ama hoca oynatmıyorsa eleştirelim, göndersek yerine kim gelecek? Gelse, bu yönetimle kimse 6,7 hafta durmaz abi. İnan söylüyorum sana bak.. Sergen Yalçın gitse yerine gelecek adam yeni transferler vs derken 2 sezon daha çöp olacak. Ama Sergen Yalçın Başakşehir deki gibi önde basan hücum yapan oyununu oynatsın herkes memnun da kalacaktır ondan.

    • Mehmetcan o arkadan iş çevirme olayları gerçekten çok karışık. Kimi dinlesen o taraf haklı diyorsun. Bi taraf diyor ki sportif direktör ve iyi bir yardımcı istiyor. Diğeri bunlara gerek yok menajerlik sistemi kuralım. Scout ekibini ve transfer ekibini teknik direktöre bağlayın diyor. İki ucu boklu değnek. İki tarafında haklılığı var ama bu demek değil ki takımın ve oyunun kaderiyle oynama hakkını vermiyor. Dün Erdoğanı alıp Monteroyu sol beke çekerek kendisiyle takışanlara ayar vermek istedi. Dikkat ettiysen diğer değişikliklere hiç takılmıyorum. Tek sorundan bahsediyorum. Rıdvan çıkmamalı, Montero sol beke kaymamalıydı. Hocanın oyun anlayışına gelince kardeşim, inan o oynayış biçimi sadece refleksler bütünü başka hiçbir şey değil. Aboubakar dün iki stoperi de geçemeyeceğini biliyordu. O yüzden sırtı dönük oynamayı tercih etti. Okan buruk ve stoperlerin Aboubakarı tehlike olarak görmemesi ve Beşiktaşın uç elemanlarını da küçük görmesi maçı bize getirdi. Yoksa inan maç izlerken tuttuğum notları atayım sana elimdeki hiçbir şablona çentik atmamışım.. sen düşün gerisini..

 2. Söylediklerinin birçoğuna katılıyor, bir kısmına katılamıyorum sevgili Ali Berber….
  Sene başından bu yana skandal boyutunda bir kötü yönetimi -hatta yönetimsizliği- vardı hocanın…
  Ne var ki dünkü 11 seçimi gayet iyiydi…

  Değişiklikler konusu bana da garip geldi doğrusu ancak, fener maçını düşündüğümüzde, hele skor 3 olduktan sonra Töre, Ljajic ve N’koudou’ya maç pratiği vermesi açısından hocayı haksız görmek de mümkün değil…
  Ancak girenlerin sıfır katkı vermesi bambaşka garabetti…
  Sakat değilse Rıdvan da çıkmamalıydı elbette…

  Kaleci, hele de Fabri konusuna hiiiç girme istersen,
  Hiç…
  ?????