içinde ,

Sergen Yalçın ve Sabır..

Kloop’un Liverpool’a ilk geldiği zaman zarfında, neler yapabildiği yada neleri yapamadığı ortada. Ama şans verilip arkasında durulduğu için, Liverpool’un bulunduğu durum da ortada. Geçen sene; Premier Legue Şampiyonluğu, Şampiyonlar ligi Şampiyonluğu, UEFA Süper Kupa Şampiyonluğu.. demem o ki, Sergen Yalçın Beşiktaş’taki ilk sezonunda;

>> 15 maçta, 10 Galibiyet, 3 Mağlubiyet, 2 Beraberlik almış.

>>  4 Derbi maçında, 2 Galibiyet 2 Beraberlik almış. Yenilgisi yok.

>>  Her şeyden ziyade göze hoş gelen bir futbol oynatmış.

Bu sene için çok iyi başladı, veya muhteşem bir oyun oynatıyor demek çok zor. Beşiktaş’ın şu an ki durumunda yönetimin hatası kadar hocamızın da hataları var. Ama geçen sene de bu verileri yakalayıp, Galatasaray Sivas ve Alanya’nın 7,8 puan gerisinden gelip önüne geçiren de Sergen Yalçın’dı. Hocanın geçen sene yaptıklarından sonra, biraz kendisine zaman verilmesinden yanayım. Kast ettiğim zaman, önümüzdeki 20 günlük bir zaman zarfı. Geçen sene Başakşehir, Gs ve Kayseri deplasmanlarını kazanıp evimizde Antalya’yı yenseydik, son 8,9 haftada.. belki biz şampiyon olacaktık. İlk 3,4 haftada oynanan iyi yada kötü oyunla şampiyon belli olmaz. Geçen sene Fenerbahçe’nin ilk 10 haftada oynadığı futbol için şampiyon olacak diyordu herkes, ilk 5’e giremediler. Maaşlar düzenli ödenmeye devam ettiği sürece, başarının geleceğini düşünüyorum.

Maaşların ödenmemesi>>Oyuncuların motivasyon düşüklüğü ve oynama istediğinin olmaması>>Sergen hocanın, oyuncuların isteksizliğinden formunun düşmesi.

Bir cevap yazın

GIPHY Uygulama Anahtarı Ayarlanmadı. Lütfen Kontrol Edin