içinde

Umarım hak yerini bulur.

Bu akşam sonuç ne olursa olsun takımımla gurur duyuyorum. Başta Sergen Yalçın olmak üzere teknik ekip ve elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışan futbolculara teşekkür ediyorum. Biz iyi bir takım olduk, belki daha iyisi olabilirdi -bir kaç transferle daha-, ama böyle oldu. (Transfer politikaları, ekonomi vs.) Temiz kalmaya çalışarak, iyi futbol oynayarak geldik bugüne. Gerçekten hak ettik Şampiyonluğu. 

Sevinmekicinsevmedik idi ilk kullanıcı adım Mustafa kardeşimizin sitesinde. Bir gün biri şöyle bir şey yazmıştı eski sitede:

“Artık sevinmek için sevmedik ezikliğine tahammül edemiyorum, enayi yerine konulup şerefli 3.lüklerle avunmak istemiyorum!” Bu kelimelerle olmasa da ana düşüncesi buydu yazının. Üstelik bir kaç arkadaş da arka çıkmıştı bu yazıya. Kınamak için söylemiyorum kendi içimden gelenleri paylaşmak istedim sadece.

Çok üzülmüştüm. Ben Beşiktaş’ı temiz oluşu, mert insanların benimsediği, sevdiği, savunduğu bir takım oluşu, iğrenç düzene çarkı olmayışı, haksızlığa en çok uğrayan ve haksızlığa karşı duruşu nedeniyle sevdim. “Sadece” dürüst insanların tutabileceği bir takım olarak gördüğüm için sevmiştim. Halk’ın takımı olduğu için sevmiştim. Daha nice şeyler eklenir buna. 

Ama eğer buradan şampiyonluğu verirsek futbolcular, teknik ekip ve yönetim linç yiyecek. Ve ne küfürler yiyecek. Bence hak etmiyorlar. Hak eden varsa da gideceği zaman gelecektir. 

En basit örneğiyle; Sizler gibi ben de Nsakala’yı bizim takıma futbolcu olarak almazdım. Ama ne olursa olsun adam emek vermeye çalışıyor, elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor. Tabi ki de yetmiyor, ama takıma dahil olmuş. Ne yapsın oynamasın mı? 🙂  Nsakala sadece bir örnek, hepsi için geçerli bu söylediğim. Üstelik bugüne kadar da sürekli küfür edilen bu kişiler getirdi takımı buraya.

Sadece sahada oynanan bir oyun da değil ne yazık ki futbol. Bildiklerimiz gördüklerimiz çok fazla ama belki de bilmediğimiz nelerle uğraşıyor Yönetim ve Teknik ekibimiz.

Herkesin eksiği var. Kimse mükemmel değil. Başkanımız Ahmet Nur Çebi, Sergen Yalçın, Futbolcular…  Hepsine teşekkür ederim. Şampiyon olacağımıza inanıyorum. Şampiyon olamasak da ben bu sene oynanan futboldan memnunum. Onun için de başta Sergen Yalçın’a teknik ekibe, yönetime ve futbolculara teşekkür ederim.

“Sevinmek için sevmedik” cümlesinin değerini bu sene biraz derinden daha anladım. Ve iyi ki Beşiktaş’ı tutuyorum. 

Umarım bu akşam hak yerini bulur ve biz istediğimiz sonuçları alırız: Şampiyon oluruz.

Bir cevap yazın

GIPHY Uygulama Anahtarı Ayarlanmadı. Lütfen Kontrol Edin