içinde

Çekirge..

Çekirge bir sıçradı, iki sıçradı misali. Kötü oynarken kazandığımız maçlara aldanan çok oldu. Fakat bangır bangır bu haftanın böyle olacağı çok belliydi. Büyük takım kötü oynarkende kazanabilir, iki haftadır bu oldu ama üçüncüye vasat oyun hemen kendini ele verdi. Daha önce eski forumda da söyledim. Skor aldatmasın, önde basan her takım bize sorun yaratır demiştim. Müneccimde değilim, müneccimle de yanyana gelmedim.

Kusura bakma hocam, haklısın. Monteroya ve Vidaya defans yapmayı, defans kurgusunu, oyuncu karşılamayı sen öğretmeyeceksin. Suç malzemecilerde zaten. Gerçi onlar bile çift kale maça çıksa şu takıma golü atar yani orası ayrı ama…

Kaleciliği Ersine sen göstermeyeceksin tabi ki, bu da çim biçenlerin suçu. Kardeşim çim biçer gibi yerlerde sürünüp top çıkartmayı öğretmiyorlar ki..

Top çevirmeyi orta sahaya da sen anlatmayacaksın. O da çevirmenlerin suçu tabi. Top çevirmeyi cümle çevirmek gibi çeviremedi topçular, haklısın. 

Peki sen ne yapacaksın hocam? Welington diyorsunda hoş, güzel. E Denizli maçında ayan beyan beş metre geride ofsaytı bozan babam mıydı? Sanki bana Ramos… Eleştirilemez bir futbolcu. Dibine kadarda eleştiririm. Her halinden belli Beşiktaş seviyesinde topçu olmadığı.

Kabul etmiyorum da hadi Welington konusunda bir an için haklı olduğunu varsayalım. E bu Nsakala nedir? 5 metre top süremeyen, orta açamayan bek mi olur? Sezon başından beri ceza sahasına orta sayısı 11, orta isabet sayısı 1, kaleye şutu yok yahu. El insaf.. Rıdvan bu kadar kesik yediği halde orta sayısı 17, kaleye şut girişimi 7. Ben mi öğreteyim şimdi sana oyuncu istatistiği nedir, nasıl yorumlanır? 

İstatistik demişken, başarılı pas ve top kapmada Oğuzhan Dorukhanın bu kadar kesik yemesine rağmen önünde. Peki bu Dorukhandaki ısrar niye? Hemde Josep geri dönmüşken? Nedir bu Welington, Nsakala ve Dorukhanın kerametleri? Var mıdır bunlara yönelik açıklama? Taraftarın tamamı bu 3 oyuncuyu sorguluyor herşeyden önce, bunlara niye cevap vermiyorsun?

Ersine de laf çakılmış. İyi de sen en güvenli yer kalecilerimiz dememiş miydin hocam? Balık hafızalı olsakta her türlü basın yatın organında demecin duruyor hala.. Fabri gelir 6 ay bedava oynarım demedi mi? Sonra sözleşme yaparız, bedavaya oynarım diye ısrar etmedi mi? Welington Nsakala ikilisini çakmasan o gelmeyecek miydi? Yönetimi bu konuda kitleyen sen değil misin? Hadi o yabancıydı kontenjan falan. E Volkan Babacan 500 bine imza atacaktı, o hiç olmaz dedin. Serkana da büyük takım kalecisi olamaz dedin. Şimdi çocuğu niye ezikliyorsun?

Hayretsin ya..

Bir cevap yazın

GIPHY Uygulama Anahtarı Ayarlanmadı. Lütfen Kontrol Edin

Bir yorum