içinde

Hadi hayırlı olsun!

Geçen asırda, tanınmış bir Fransız ressamı Paris’te bir sergi açmıştı. Sergiyi gezenler arasında bir adam, büyücek bir şövalye tablosunun önünden uzun bir müddet ayrılmadı. Adam, geriye çekilip tabloya bakıyor, yandan bakıyor ve beğenmediğini anlatırcasına kafasını sallıyordu. Adamın hali, ressamın gözüne ilişir; ziyaretçinin yanına yaklaşarak “Tablo, galiba ilginizi çekti” der. “Evet” cevabını veren adam, şövalyenin çizmelerinde küçük hatalar bulunduğunu söyler ve ressamın, “Siz ne işi yaparsınız?” sorusuna, “Çizmeciyim” cevabını verince, ressam, hemen fırçasını ve tuvalini getirterek, adamın hatalı bulduğu yerleri düzeltir. Ressam, ona teşekkür ettikten sonra da adam, yine tablonun başından ayrılmaz. Bu defa, şövalyenin pantolonunda ve kemerinde de hatalar bulunduğunu söyleyip ukalalık etmeye başlayınca, ressam dayanamaz ve “Bak, dostum” der, “Sen çizmecisin… Çizmeden yukarı çıkma!”

Ben de “çizmeden yukarı çıkmak” istemem. Kaldı ki, çizmeci bile değilim. Siteye üye olup, resim koyabilmesi bile haftalar sürmüş biri olarak ancak çizmeli bir maraba hükmünde olduğum için, bana hayırlı olsun elinize emeğinize sağlık demek düşer. Hakikaten de öyle… Ha ben burada dostlar gelmiş mi ona bakarım. Nerede olduğumuz değil, kiminle olduğumuz önemli.

Zira çizmeci de bizim, ressam da…

Sevgi ve saygılarımla…  

$ s Yorumları

Cevap bırakın
  1. Bir dakika önce eski foruma girip mevcut tenha kalabalıkta 😕 şöyle bir dolaştığımda aklımdan siz geçtiniz hocam…
    “Müfarakat hocam yeni evimize henüz teşrif buyurmadı,
    Ferhat kardeşime rica edeyim de bu işi ihmal etmesin, yakın markajdan vazgeçmesin” diye düşünerek bu eve girdiğimde sizinle karşılaşmak hoş bir sürpriz oldu benim için…
    Merhaba canım hocam…💖💖💖

    Anlattığınız meseleye gelince -kendi hesabıma- çizmeyi bırak, nalıncı olabilsek yeterdi be sultan…😏😏😏

Bir cevap yazın