içinde

24 Yaşındaki Milli Futbolcu

Ülkemizdeki gerçek potansiyele sahip gençlere olan özlem, az biraz ümit vaadeden birini görür görmez üzerine çullanmamıza sebep olur ve bu hep böyle olagelmiştir.. Biz hep içten içe Türk gençleri önplanı çıksın onları oynatalım onlar gelişsin mantığını tercih etmişizdir ve karakterleri henüz oturmamış olan gençlerimiz de hep bu durumu yanlış değerlendirerek erkenden “ben oldum” düşüncesine kapılmış, kaybolup gitmiş, potansiyellerini heba etmişlerdir.. Ben bu arkadaşlara “potansiyel özlemi kurbanları” diyorum.. 

İşte, Dorukhan da, managerinin de değerli katkılarıyla bu yolda emin adımlarla ilerlemekte ne yazık ki..

Eskişehirden bize geldiğinden beri  Dorukhan’ın potansiyelini sevdik biz hep.. 

Şimdi televizyonda çok değerli yorumcu arkadaşları dinliyorum.. Ondan bahsederken “24 yaşındaki milli topçu” tabirini kullanıyorlar..Bak bak bak.. 

Peki ben de bu tabirle sorayım madem ayıp olmasın, 24 yaşındaki milli futbolcumuzdan şuana kadar istediğimiz verimi alabildik mi biz?   Hayır..  ama potansiyeli var abi..!!!

Tam randıman veremediğin halde kabul gördüğün, el üstünde tutulduğun bu kulüpten hiç de az sayılmayacak rakamlara sözleşme teklifi alıyorsun.. 30 yaş üstü topçular gibi daha fazla para için teklifi reddetiyor.. Yaşı genç olmasına rağmen “24 yaşındaki milli futbolcumuzun” kariyer planlaması ve hedefi hiç yok gibi görünüyor..Hadi avrupadan bir takım için reddetiyor olsa bir nebze anlaşılabilir ama Türkiye de bir takıma gitmek… Parayı tercih edipte ziyan olmak demek.. Bunu göremiyor..

Gerçi Ahmet Bulut’un topçuları, hangi takım kendisine daha çok borçluysa yada kendisine borçlanmayı vadettiyse o takımda oynar.. Bu hep böyle olagelmiştir..

Şuandaki gözdesi de FB?

Bu açıdan bakınca gayet normal de, 24 yaşındaki milli futbolcumuzun ne düşündüğünü anlamakta zorlanıyorum gerçekten..

..

Bir cevap yazın

GIPHY Uygulama Anahtarı Ayarlanmadı. Lütfen Kontrol Edin

Bir yorum

  1. dorukhan boş adam… diyorum abi biz geç akldık.. 1 hafta müddet vericeksin gerisi dorukhana kalmış imzalamıyrosa kadro dışı bırakırsın olur biter.. burası başkasına bedavaya oyuncu yetiştirme yeri değil.. istemeyn siktir olup gider.. biz kimlerin gidişini gördük dorukhan kim.. bu takıma ne vermiş.. para için gidicekse zaten hiç durmasın gerekte yok.. sakatlandığında biz ona baktık.. yokluğunuda bir gram hissetmedik…. beyfendi bize hiç bir şey vermedi ama biz yinede zam yapıyoruz kabul etiyor boşa kürek çekmeye uğraşmaya gerek yok.. rakaı önerir bir hafta süremi veririm.. kabul etmiyrosa herkes kendi yoluna…