içinde

7. YIL..

Sevgili Ferhat’ın şahane yazısı ne çok şey getirdi aklıma..

2015 yılında, bunaltıcı bir yaz gününde İnönü Stadı’nın yıkılışını ve yıkılışından sonraki halini merak edip internette fotoğraf veya video arayışına girmiştim. Deli olmak işten değil, bilindik haber sitelerinde bir kaç ay öncesinin fotoğrafları dışında tek bir şey yok. İnönü Stadı bu yahu. Ülke futbolunun can damarı olmuş bir mekan. Lokasyonu ve tarihi nedeniyle, bu yapının yıkılışından ve yerine konacak yeni eserden daha önemli bir haber olmamalı diyorum kendi kendime..

Derken bir sayfa buluyorum. Yüzlerce resim ve video konmuş. Üstelik tek gün es geçilmemiş. Üstelik stadın etrafı adım adım dolaşılarak her açıdan fotoğraflar konmuş. Bu nasıl bir delilik, bu nasıl bir tutku, bu nasıl bir güzelliktir dediğimi bugün gibi hatırlıyorum. Fotoğrafların altındaki yorumları da es geçmeden takip ediyorum. Uzaktan izlemekten hoşlanmaktan mı, yoksa bir internet sitesine üye olmaktan üşenmekten midir bilmem, bir müddet okuyucu modunda kalıyorum. Bu çok sürmüyor tabii. Hemen üye olarak bu deliliğin içine dalıveriyorum..

Etkileyici olan şuydu: Bu sayfaya üye olan herkes, muhtemelen benim gibi şantiye fotoğrafı arayarak bu siteyi bulmuştu. Salt Beşiktaş sevgisi, salt Beşiktaş deliliğiydi bu. Ve ben o kadar kalbi güzel deliyi bir arada bulmuş olmaktan çok büyük kıvanç ve mutluluk duydum, hep..

Özellikle Şenol Güneş’li ilk sezonun tadı, stadın açılışının coşkusu ve sevinci, tabanca gibi takımın varlığı, iğne atsan yere düşmeyecek kadar kalabalık forum, o forumdaki dayanışma, mutluluklar, kavgalar.. Her biri paha biçilmez değerdedir benim nazarımda.. Ve yaşadığım sürece unutulmayacaktır..

2022 yılıyla birlikte, forumdaki 7. yılıma gireceğim. Dile kolay.. 7 yıl.. Bu 7 yılda 3 şampiyonluk sevinci yaşadık. Hiç de fena değil. Dilerim 17. yılımızı kutladığımızda 10. şampiyonluğumuzu kutladığımızı da görürüz..

Bu uzun ve harikulade yolculuğun ara vermeden sürmesini, önceki forumdan kalan canların geri dönmesini, her gün burayı ziyaret edip de yazmayan hınzırların yazmaya başlamasını diliyorum. 

Yarın bir dizi yolculuğa başlayacak olmamdan dolayı bir kaç gün buralarda olmayacağım. Yeni yılınızı şimdiden kutlamak istiyorum..

Sağlıkla, şampiyonluklarla, huzurla dolu nice senelere forum!

YENİ YILIMIZ KUTLU OLSUN..

Bir cevap yazın

GIPHY Uygulama Anahtarı Ayarlanmadı. Lütfen Kontrol Edin