ADALET MÜLKÜN TEMELİDİR….

Berlinde hakimler var…

Hikayeye göre Alman Kralı II. Frederick 1750 yılında Postdam’dan geçerken orada bir yeri çok beğenir ve adamlarına orada kendisine bir saray yapmaları emrini verir.

Kralın adamları gösterilen yere gidince orada bir değirmen olduğunu görürler. Saray yapılabilmesi için o değirmenin oradan kaldırılması gerekir. Bunun üzerine gidip değirmenin kapısını çalarlar. Karşılarına değirmenin sahibi yaşlı adam çıkar. Kralın adamları, kralın değirmeni satın alacağını söyleyip kaç para istediğini sorarlar yaşlı değirmenciden. Fakat değirmenci satmayı kesin bir dille reddeder. Değirmen için ederinin çok üstünde teklif yapılsa da nafiledir.

Alamazsınız. Berlin’de hâkimler var!”

Bu ‘haddini bilmez’ söze karşı tüm gözler krala çevrilir, çok hiddetleneceği düşünülür. Fakat o bu sözden hoşnut olur. Zira mahkemeleri ıslah etmek için öteden beri çalışmaktadır ve çabalarının meyvelerini verdiğini görmek onu mutlu eder. Krala karşı bile olsa mahkemelerin adaletine güvenilmektedir. Bunun üzerine kral tarihe geçen şu sözünü söyler:

Hiçbir güç, hiçbir siyaset, hiçbir iktidar kral bile olsa adaletten üstün değildir. Hiç kimse adaletin üstüne çıkamaz.

Kral II. Frederick bu değirmenin Prusya Krallığı ayakta kaldıkça korunmasını ister. Değirmenin yanına sarayını yaptırır. Uzun yıllar burada kalan kralın bir keresinde şöyle dediği söylenir:

“Adalet bana her sabah, sıcak bir ekmek kokusuyla gelirdi.

Resimde değirmen ve kralın sarayı komşu komşuya…..

Ülkemin şu sıra en ijtiyaç duyduğu şey. suçlulur suçu işlediüi için neredeyse ödüllendiriliyor. ümitcan uygun bir  şekide aleyna çakırın ölümüne sebep pldu.. sonra adli  tıp rapooru onun  ssernest kalması yönünde düzenlendi ve serbest kaldı. ünlü pldu. bunu kıllandı. daha sonra esra hankulunun ölümüne bir şekilde ebep oldu. bu şahıs tekiilde örnek.aklıma ilk gele isim… bunun gibi binlercesi var eli mikinde tecavüz edeceği öldüreceği kadını arayan sapık ruhlu..

Bu kişilerin genel profiline baktığında arkalarında mutlaka dayandığı koruyucu biri vardır. ümitcan ı da babasının i.i.bakanını tanıdığı ortaya çıktı.. burak ın hapse girmediği gün aslında benzer çocukların korunacağı açıklanmış oldu.

ümitcan uygun içişleri bakanını neredeyse tehdit ediyor tv de. sayın  bakabım gereğini yapı yoksa konuşacağım. ne konuşack sümükten yeni kurtulmuş miççç.  neyseyaaa.

bu konuyu açma sebebim Her ne kadar çoğımız buraya kadar okumayıp üst ekrana çıktı. olsun sabredip okuyan dostlaa zaten anlatımım….

adaletin futboldaki yeri. ……. Şimdi düşündümde bu konuyla bağlantılı yeni bir sayfada açıklıyayım bunu çümkü konu Beşiktaşın uğradığı haksızlıklar.sebepleri.

kalın sağlıcakla.

Bir cevap yazın

GIPHY Uygulama Anahtarı Ayarlanmadı. Lütfen Kontrol Edin