içinde

Aliminyum elementi üzerine…

Merhaba arkadaşlar,dostlar, canlar…

Her alanda olabilecek “üretim aşaması” sancılarını fazlasıyla yaşamaktayız. Haliyle bazı istenmeyen muhabbetler oluşabiliyor, oluşacak da.

Dün eski/yeni “evimizde” ve whatsapp grubunda bana cevap hakkı doğuran birçok söylem-ithamla karşılaştım ve neye nereden cevap vereyim diye düşünürken en hayırlısının “susmak!” olduğuna karar verdim. Sanırım iyi de oldu, sakinleşip düşünmek bazı şeyleri körüklemekten iyi geliyor.

Şimdi sakin kafayla cevap vereyim; savulun bre eeyy İrlandalılar!

Nereden başlayayım? Sitenin teknik sorunlarına mı boğayım sizi? Finansal raporlar sunayım çarşaf çarşaf? Neyi niye yaptığımızı, neleri yapamadığımızı anlatayım mı tekrar?

Hayır!

Bunlara ihtiyacımız yok artık…

Neye var?

Fedadan, stadsız şampiyonluğa uzanan yolu sağlayan ruha ihtiyacımız var. Dibe vururken, Tff-Mhk, medya top-tüfek saldırırken tutunabildiğimiz ellere ihtiyacımız var. Şeffaf mebrana, çimleri getiren uçağın rotasına, yeşil vince, koduğumun hibritçi tırtılına ihtiyacımız var…

Kocaman bir aile olduğumuzun; her bir bireyinin önemli olduğunun ve kimseyi ardımızda bırak(a)mayacağımızın bilinmesine, konuşulmasına ihtiyacımız var.

Bir topluluk en zayıf bireyi kadar güçlüdür derler. Bizi biz yapan barındırdığımız farklı sesler, ruh hastası deliler() ve anormal karakterler değil mi? Normal diyebileceğimiz bir kişi yoktuk ki biz!

Bu sebeple, bırakın arkadaşlar herkes/hepimiz köküne kadar kullanalım ifade özgürlüğümüzü. Kimseyi isteği veya ifadesi üzerine ötekileştirmeyelim. Bu bize uyan bir davranış değil…

Bizcileyin mikro kitlelerin bir numaralı tetikleme mekanizması, bu küçük tartışma-gerilimlerdir. Olmazsa olmaz! Aykırı görülebilen sesler, bu  toplulukların hareketini, nefes almasını sağlarlar. Bu da gelişimi…

Bu yüzden herkesi azıcık sakinleşmeye davet ediyorum.  

İsteyen istediğini eleştirsin, taleplerini iletsin, “sevmedim lan amk burayı!”desin; sıkıntı yapmayın, hepsi düzeltilir.

“Çok sevdik be abi!” mottosuyla çıktığımız yoldan sapmak yok! Tek bir kişiyi bile ardımızda bırakmak yok! Tek bir kişiyi bile kaybedecek lüksümüz yok! 

Bu bağlamda gelmeyen arkadaşları “karga tulumba” zorla; gelemeyen arkadaşları da “kol kanat” destekle buraya getirmek için ne gerekiyorsa -elimden ne geliyorsa- yapacağımdan kimsenin şüphesi olmasın… 

Son olarak; 

@cengizbozoklu hocam… Çabanıza, emeğinize sağlık. Eğer teknik destek vermek istiyor iseniz hala; önerilerinizi şahane yazılarınızla paylaşmaya devam edin lütfen. Sistemi kurmaya çalışan profesyonel arkadaş (@admin) mutlaka okuyacak, değerlendirecek ve illa ki yardımınız dokunacaktır… Ayrıca @amokachi arkadaşımıza da çalışmanızı bizim patlatmadığımızı iletin lütfen!  (@amokachi cansın; kızma haa)

Hepinizi tahmin edemeyeceğiniz kadar seviyorum…

İyi ki varsınız

Bir cevap yazın

GIPHY Uygulama Anahtarı Ayarlanmadı. Lütfen Kontrol Edin

Bir yorum