Aman ha!

Adam bedava diye kaleci alinmaz. Evet refleksleri cok iyi ama herif tam bir cizgi kalecisi. Adam 6 pasa bile cikmiyor. Bizim sistemde kevgir olur bu arkadas. Sisteme uygun, libero kaleci lazim. Bu herif ayni muslera ve altay tipinde. Stoperlerimiz Ersin ile oynamaya alistigindan rahat rahat cikiyor. Bu arkadas gelirse cakili kalirlar. Buna bekler de dahil. Cok gol yeriz bu tip kaleciyle. 

Bir cevap yazın

GIPHY Uygulama Anahtarı Ayarlanmadı. Lütfen Kontrol Edin

 1. Gelirse yeni bir Fabri etkisi yaratabilir üstelik milli kaleci, çevik ve yılların tecrübesi, Avrupa Kupası görmüş adam.
  Ersin in yüksek oynama “becerisi” bir tek senin gözüne çarpıyor anlaşılan ?. Aslında mecburiyetten yapıyor bunu çünkü çok ağır ve ileride durması hareket alanını kısıtlama için. Eksik yönleri ise ağır oluşu, yan top ve uzaktan şut zaafı. Vaclik in 1.13 ve 2.58 deki kurtarışları kalitesini belli ediyor

  4
  5
 2. Bu kaleci kötü bir kaleci değil. Ziya hocam da kötü olduğunu düşünmüyor. Bence Fenerbahçe yada herhangi bir İtalyan takımı daha doğru açıklamak gerekirse savunmasını geride kurup hızlı ve kontra çıkışlarla gol arayan takımlar da efsane performans verebilecek kaliteli bir kaleci. Şampiyonlar liginde geri de savunma kurarak oynamak zorunda olduğumuz maçlar ve ligte zor deplasmanlar da oynatmak için alınacaksa harika olur. Ya da sistem değişecek savunma ağırlıklı kontrollü bir Futbol oynamayı düşünüyorsa Sergen hoca neden olmasın iyi transfer. Haaa Sergen hoca ben sistemimden vazgeçmem gerekli güncellemeleri yapar aynen devam ederim stoperlerimi öne çeker beklerimi kanat gibi kullanırım oyuna sokarım diyorsa eğer bu adamı bırak şl yi ligte bile kevgire çevirirler. Ha bu kötü kaleci olduğu anlamına mı gelir asla. Ama özellikleri bakımından uyum sağlayamaz Buda onu patates eder. Şöyle örnek vereyim 6 numara özellikli bir orta sahayı 10 numaraya koyar senin görevin takımın ataklarını organize etmek servis yapmak ve takım için gol ve asist üretmek dersen dünyanın en iyi 6 numarası elinde olsa da sezon Sonu kıçına teneke bağlar gönderirsin. ( atiba bu örneğe dahil değil çünkü o insan değil ? ) kaleci de bu şekilde libero kaleci ile açık futbol oynarsın çizgi kalecisi ile kapalı futbol. Bu iş bukadar basit. Aquero da ileri uçta oynuyor ibrahimoviçte. Kağıt üzerinde ikisi de forvet. Ama biriyle çok başka bir oyun oynarsın diğeriyle çok başka. Biri sprinter diğeri pivot. Kalecide böyle. Bu ayrımı yapmayı bir öğrenemedik. Bu arada Fabri etkisi yapar demişsin yanlış yapamaz. Çünkü fabri de libero kaleciydi önde oynamayı oyuna katılmayı severdi. Harika bir kaleciydi ama bu özelliklerinden dolayı Beşiktaş kariyerinde yediği bir sürü salakça gol var. Ersin henüz öyle aptal goller yemedi. İlla yiyecektir çünkü Ersin’de libero kaleci. Yaşı itibariyle Murat hocayı dinliyor yan toplara çıkmamaya başlamasının nedeni bu. Ama tecrübe kazanıp karakteristik özellikleri oturunca bildiğini yapacaktır. Yani yan topları da ilk zamanlarında ki gibi toplamaya başlayacaktır. Tek zaafı atletik yapısı olmaması ama çalışarak bir asper kadar atletik olamasa da ortalama bir atletik yapıya kavuşacaktır. Zaten çok atletik olmaya da ihtiyacı yok.

  6
  3