içinde

Arjantin-suudi arabistan maçı tam ders niteliğinde

Tabi ders almayı bilene… Futbol basit oyun. Fakat geri kafalı futbol katilleri yüzünden sonuç ortada.. arjantin maça baskılı başladı. Normalde penaltı olması gereken ve bu zamana kadar verilmeyen penaltı kararı verildi. Her zaman dedim abi kornerde rakibine sarilip indiremessin bu penaltıdır. Bırak rakibin sana sarılsın ve düş.. Al penaltıyı şekil A. Karar penaltı ve messi attı golü.. abi basit bir şey bu. Rakibin salakça hatasını değerlendirdi adamlar basit yani. Aptala anlatılması lazım.. bizim oyuncular napiyor rakinini itiyor kendini yere bırakmıyor.. kullansana güzel kardeşim adam sana sarılmış amacı senin topla oynamanı engellemek kullan ama yok.. ders 1 bu.

Ders 2. Rakibini hafife almak ve rehavet.. arjantin öne geçti. Geri çekilip kontraya döneyim dedi ne alakaysa.. resmen ben küçük takımım dedi 🙂 ve sonuç… maçi kazanmayı hayal bile edemeyen rakibine gel dedi.. rakip geldi 2 gol attı.. gel şimdi çevirmekle 3 kat fazla efor harca.. güzel abim ingiltere gibi gidip atsana ilk yaridan 3 tane.. sonra çevir topunu.. kur baskini at sonra top çevir.. rakibine gel gel yaparsan yersin. Patates zaten savunman.. 

Arjantin bu kafayla giderse zor.. aynı hollanda gibi..

Fransa favorim demiştim benzema faktörunden dolayı.. benzema sakatlanmış oynamayacak o yüzden fransanın da artik işi zor… benim favorim kalmadı… arjantin de bu kafayla işi çok zor suudi arabistan dalga geçiyor şuan 😀 

Bir cevap yazın

GIPHY Uygulama Anahtarı Ayarlanmadı. Lütfen Kontrol Edin