içinde

Basari,basarisizlik ve elestiri.

Bir spor kulübünün basarili veya basarisiz olmasindaki etkenler nelerdir,basarinin ölcüsü nedir.elestiri hakki nezaman dogar,nezama yapici olur.

Sayin merhum baskanimiz seba devrinden basliyalim yasimdan dolayi(71)cok iyi hatirlarim,onca kupa almasina,külübe 100lerce dönüm arazi kazandirmasina ragmen(akaretler,fulya,akatlar,ümraniye,dolmabahce stadinin besiktasa kazandirilip kullanim hakkinin kazanilmasi iki tane sporsalonu)son iki senesinde basarisiz olunca genc kani kaynayan besiktas taraftarinin heyecaninin kine dönmasi neticesinde(ahmet dursun seba gitsin,) taraftar yollara cikmis türk futbol tarihinde ilk ve son olan sokak protestosuyla secime gidilmis o büyükbaskanin yalvarircasina Kongrede bana bir dönem daha müsade edin demesine Rahmen secilmemis yerine serdar bilgili getirilmistir.iste o zaman,o tarihten itibaren tesisleri olan,arazileri olan,Türkiyeye gelen yabanci antrenörlerin Türkiyede en iyi yönetilen kulübü Besiktastir diye gibtayla bahsettikleri(Kali feldkampf,kristof daum)dünya külübü olma yolunda büyük imkanlara sahip Besiktasimiz geriye gitmeye baslamis ve bugünkü icinden zor cikabilecegi borc batagina batmistir.ve sayin seba kendine yapilan nankörlügü hazimedemeyip Besiktasina deyil,Besiktas taraftarina hakkini helal etmeden bu dünyadan göc etmistir.bu vefasizlik benim icimde bir aci olarak hala yaradir.

Uzun uzun anlatmayacagim hepiniz cok iyi bilmektesiniz.

Ondan sonra gelen yönetimler hep taraftara oynamis sirf tarafara yaranmak icin har vurup Hermann savurmuslar(yetmez demirören yetmez,Lenz transferi,dört  sandalye icin kulübün haciz edilmesi ve canli yayinda yayinlanmasi)kulüpte istikrar kalmamis,huzur kalmamis(calisanlarin maasi ödenmez,futbolcularin maasi ödenmez,amötör branslar ucurumun esigindedir)

Buraya kada yazdiklarimda suclu kimdir?bana Göre ne itedigini bilmeyen,basarinin kalicisini deyil,günlük basarinin pesinde kosan,elestiri odaklarini ayarlayamayan taraftar ve Besiktasimizi deyil kendi menfaatlerini düsünen yöneticilerdir.

O kadar agir borcun ve faizin altinda ezilen kayyuma gitmek üzere olan kulübün basina ANC.gelmis borclari döndürebilir duruma getirmis,maaslari zamaninda ödeyebilmekte kulube bir rahatlik ve huzur getirmis(huzurun olmadigi yerde basari olmaz)geldiginden beri yaptigi transferlerde%90basari göstermis,bugün Besiktasin haklarini korumak icin futbolun bütün kurumlarina savas acmis,Besitasta yapacagim cok daha büyük isler var diye Bar Bar bagirmata olan bir kisiyi elestirme hakkimiz var diyerek,agir elestirilerle yipratip zamaninda sevgili baskanimiz sebaya yapildigi gibi yapip Besiktasimiza zarar vermeyelim.

Elestirininde dazu,yeri ve zamani vardir sevgili kardeslerim.

Benim derdim elestiri hakkimizi gasb etmek deyildir.elestirinin Besiktasimiza merhum süleyman seba zamaninda oldugu gibi cok büyük zararlarin vermesidir.

Ps:en kisa zamanda stadimizda 40bin taraftarimizla sayim süleyman sebadan helallik istememiz lazim.

Sevgi ve sygilarimla.

Bir cevap yazın

GIPHY Uygulama Anahtarı Ayarlanmadı. Lütfen Kontrol Edin

  1. eline emeğine sağlık abi ahmet baskan gider mehmet baskan gelir vs vs biz iyi günde kötü günde sahip cikmazsak baskalari zaten sahip cikmaz , bizdeki klüplerdeki sorun o kadar büyük ki bir degil 5 baskan bir araya gelse bi tarafini dogru yapsa baska tarafi eksik kaliyo herseyi ile düzgün yapilmasi icin 10 15 sene teker teker sorunlari cözülmesi icin ugrasacak baskanlar yönetimler lazim , ben ahmet baskan taraftari degilim ama eger hasan arattan baskasi aday olmayip veya elini tasin altina koymadikca ahmet baskanin arkasinda durmamiz lazim , ortada kimse yokken eldekindende olmayalim

  2. Hamdi Abi şu an yapılan eleştirilerle Süleyman Seba, Serdar Bilgili ve Fikret Orman a yapılanları karıştırmamak lazım onlar eleştiri değil Beşiktaş taraftarının bir kısmını kullanıp yapılan operasyonlardı. Malum şahıslar gerekli görüldüğü zamanlarda kullanılarak Beşiktaş a operasyon yapılmıştır. Şu an ANÇ eleştiriliyor fakat bunların çoğu bence haklı ve yapıcı eleştiriler. Takdir edersiniz ki ANÇ şu an kusursuz değil ve boş yere eleştirilmiyor. Haksız eleştiriliyor ben çok başarılı buluyorum diyorsanız ona da saygı duyuyorum.