içinde

Başlıyoruz…

Yönetim kurulumuz hayırlı olsun tüm camiaya. “Yeni” demiyorum çünkü eskisi yoktu:) Allah tekrarını yaşatmasın, felaket bir 4.5 yıl yaşattılar bize giden arkadaşlar. Kırdıkları potların haddi hesabı yok. Hangi birini sayacaksın? Neyse… yolları açık olsun da geri dönemesinler. 

Şimdi silkelenip kendine gelme zamanı. Yalnız silkelenirken üstümüzdeki ağırlıkları atmamız şart. Futbol takimi icin konusuyorum. Nedir bunlar? 

1) ilk olarak hoca. Çok seviyoruz, büyük Besiktasli, büyük kaptan… iyi insan… belki de başka bir ortamda iyi hoca… fakat bizde olmuyor be hocam. Maalesef yani. Olmaz… umarım Samet hoca altyapıyı ele alacaksa Rıza hoca için de bir pozisyon ayarlar. (Kendisi yapmadı bu takımı veya bu halin sebebi değil, kabul.) 

2) şanssızlık etkisi belki ya da rahatlık bilmiyorum, 2.sıraya Ghezzal’ı koyuyorum. Bir gün iyileşecek de performans arttıracak da… Bu beklentiyi de silip atalım üstümüzden. (Bu arkadaşı da çok seviyorum) 

3) birinci sıraya yazmamak için zor tuttum kendimi, hala beklentisi olan vardır belki bu vatandaştan. Abuştan bahsediyorum. Abuşun boşvermiş tavırları bütün takımı etkiliyor, virüs gibi puşt! Adam gibi oynatabileceksek kalsın, götü başı ayrı oynuyorsa direkt göndersinler. 

4) bu maddeyi paket olarak yazıyorum, hicbirinin diğerinden farkı yok bence:) Onana, Amartey, Masuaku, Colley, Baily, Raschitsa… Rosier+ Muleka belki bir şans daha verilebilir. Bu elemanları gönderebilmek büyük başarı olacaktır. Haa bunları gönderebildin, yerine kimseyi alamadın? Olsun, gene başarı derim, gençler oynasın farketmez. 

Başkan ve yeni yönetimin ilk puanlarını aldıklarıyla değil yollayabildiği oyunculara göre vereceğiz galiba, zor iş. Diğer idari işlerle ilgili zaten fazlasıyla konuşulacak faaliyetleri olacak, bizi asıl ilgilendiren konu bunlar diye değinmek istedim.

Yapacakları takviyeler ve hoca tercihi, yol haritalarını bizlere göstermede belirleyici olacaktır. 

Hayırlı olsun tekrar… 

Bir cevap yazın

GIPHY Uygulama Anahtarı Ayarlanmadı. Lütfen Kontrol Edin