içinde

berbat maçtı

antep oynatmamaya çıkmış. oyunu sürekli yavaşlattılar. sürekli faul yaptılar. puan kaybına fazla takmamak lazım.sonuçta zor deplasman ve sıcak hava etkili oldu biraz da. 

asıl önemli konu , şu 3 türk oynatma saçmalığı. gözüken o ki bu kural bizi çok olumsuz etkileyecek. çünkü kale hariç, hiçbir bölgede , yeterli kalitede yerlimiz yok. hepsi alternatif oyuncular. bu kural yüzünden atiba ve gezzalı çıkarmak zorunda kaldık. hele ki galip değilsen ikisi de oyundan çıkmaz.  gezzal hiç çıkmaz.

ne yapmak lazım o zaman. ne yapıp edip iyi bir yerli stoper ve sol bek transfer etmeliyiz. bunlar sakatlık olmadığı sürece, ligde, banko oynamalılar. o zaman ilerde istediğimiz gibi hareket edebiliriz. bu çok çok önemli bir konu . bunu mutlaka çözmemiz lazım.( altayda mustafa denizli dediğim gibi yapmış. defansa 3 türk koymuş.ilerisi silme yabancı.) 

bir de sanırım bu maçta, sergen yalçın da yenilmek istemedi. son yarım saat defansı çok geride kurduk. biraz ilerde kurabilseydik, alex, batsuayi belki pozisyona girebilirdi. nsakala da olumsuz etkiledi tabi. son bir şey; hamleler de biraz geç kaldık bence . 70. dk yı beklemeye gerek yoktu. 55-60 da yapılabilirdi.

neyse haftaya k.gümrükten acısını çıkarırız   🙂

Bir yorum

Cevap bırakın
  1. Hamlelerde geç kalındığı konusunda hemfikirim. Daha doğrusu tüm yazıya yürekten katılıyorum.

    Özellikle yerli rotasyonu konusunda sancımız bol olacak. Salih’in daha iyi olacağına inanıyorum. Bugünkü görüntüsüyle Rıdvan çok soru işareti bıraktı. Beşiktaş’ın bence Kaan Ayhan mecburiyeti var. Tüm oyunu, tüm kurguyu olumlu yönde etkileyebilecek bir hamle olur Kaan Ayhan..

Bir cevap yazın