içinde

Beşiktaş Seviyesi?

Dün akşam çok büyük bir felaketin eşiğinden döndük. Bugün çok daha iyi anlıyorum..

Allah korusun, N’sakala’ya kötü bir şey olsaydı dün, o kötü şeyi anmak dahi istemiyorum,,

Bir daha futbol izler miydim, emin olamıyorum..

N’sakala’ya ne oldu peki?

Kendisini ispatlamaya çalıştı kardeşim.. Klişe olarak söylediğimiz, söylerken ağzımızdan çıkanı kulağımızın duymadığı ”son nefese kadar mücadele” söylemini eyleme döktü o çocuk..

Maçın ikinci yarısında 100 metrelik bir depar attığında, maçı birlikte izlediğim bir dostum ”sakin ol deli herif.. Antep sıcağında bu kadarı doğru değil” dedi..

Ve 5 dakika sonra yığıldı işte..

Çünkü, bu çocuk nerede olduğunun, hangi formayı taşıdığının bal gibi farkında. Normal oyunun bu seviyeye yetmeyeceği ”öğretilmiş”.. Ölüyordu herif sahada abi? Beşiktaş seviyesinde olmak nasıl bir şey? Beşiktaş seviyesi nedir? Ölümle yaşam arasındaki çizgi mi? Çok afedersiniz ama s.kayım öyle çizgiye.. Ölüyordu herif? Ötesi var mı? 

Şimdi Beşiktaş formasını hak eden N’sakala gibi cengaverler mi, yoksa Oğuzhan gibi, Ljajic gibi sümsükler mi?

Bin kere N’sakala, yüz bin kere N’sakala..

Farkına varın. Yeteneği kısıtlı dediğimiz adamların olağanüstü mücadelesi ile mucizevi bir şampiyonluk kazandık 3 ay önce. N’sakala da o ekibin önderi, gülen yüzü, enerji makinesidir.

Bin kere, yüz bin kere N’sakala..

Dün yaşananların ardından, yüzde 1’lik bir risk dahi oluşacaksa, N’sakala dönmemeli futbola. Bu futbolcunun ömürlük emekliliği de Beşiktaş tarafından karşılanmalı..

Zaten seviyordum, sevgim de, saygım da, şefkatim de bin kart arttı bu herife..

Sağlıklı ol, gerisi hiç önemli değil kardeş…

$ s Yorumları

Cevap bırakın
  1. Bazı futbolcu yeteceği ile bazısı da yüreği ile oynar. N’Sakala yüreği ile oynayanlardan. Bazı maçlarda belki hatalar yaptı ama asla birtakım sümsükler gibi bu formaya ihanet etmedi. Futbola devam ederse, taraftar olarak sonuna kadar arkasında olmalıyız.

  2. serdar kardesim i üzülmez nsakala ali eren takoz recep necip baki mercimek jemal sellami vs vs kabiliyet fakiri ama digerlerine karsi kat kat daha hirsli formanin degerini bilen takimin cimentolarindan ve beşiktaşin bütün basarilarinda bu tür oyuncular hep olmustur insallah düzelir güzel kalpi sakar nsakala

Bir cevap yazın