içinde

Beşiktaş ve Basketbol

Futbol ile ilgili yorum yapmayacağım konu basketbol.

Bu yaşıma kadar bir basketbol şampiyonluğu hatırlıyorum.Ergin Ataman ile 3 kupa kazanmıştık. Kaliteli 5 yabancı ve orta seviye 4 Türk oyuncu ile.

Demirören sponsorluğu çekince takım kalmadı. 

Evet şampiyonluk yaşamadık ama şampiyon olduğumuz sezonun öncesinde de sonra da en azından rekabet edebilecek kadrolar, efsane oyuncular gördüm, izledim.

Fakat son 3 yıldır yaşadığım üzüntüyü hiç anımsamıyorum.

Proje adı altında Banvit ten çok yetenekli oyuncular alındı. Amaç 3 yıl (yani bu yıl) içerisinde şampiyonluk elde etmekti.
Kadro korunacak ve genç oyuncuların yükselişiyle eklenecek 3-4 yabancı oyuncu ile şampiyon olacaktık.

O kadrodan Alperen NBA oldu, Şeyhmus Fener e,  Sadık Emir Gs ye ve federasyonun bize inat Türk statüsünü vermeyip bizden Darüşşafaka ya gittikten bir ay sonra Türk statüsünde oynayabilir dediği Ercan Osmani da bir şekilde kaybettik.
Hepsi milli oyuncu şu anda.
Peki proje ne oldu, koca kulüp menejerin oyuncağı oldu.

Sadece bunlar değil bu yıl çok yetenekli 2 oyuncu daha menejerler olmadık liglere götürdüler.

Menejerler ile yapılan anlaşmayı siz düşünün. Bunu Efes e Fever e, Gs ye diğer takımlara yapmadılar, yapamazlar.

Ve son iki sezondur liseden getirilen Amerika lı oyuncular ile ligde sürünüyoruz. Ve yönetim kendi kalibresinde bir hoca ile (Ahmet hoca iyi bir Beşiktaş lı dır ve ne zaman çağrılsa göreve gelir) çalışmakta.

Dün ligin son sırasındaki takımla yapılan mücadelede 15 sayı önde iken son periyotta maç kaybedildi ve koç istifa etti.En çok üzüldüğüm konu ise neredeyse çoğu yerde haber değeri bile taşımadı bu olay. Spikerler zevkle maçı bitirdiler.

Bu kadar dibi gördük, başarısızlığa alıştırıldık. Ve camiada tık yok.

Futbolda olağanüstü bir şampiyonluk geldi, ama amatör branşlar yerle bir. Büyüklük böyle olmaz. Fener, Karşıyaka, Bursa bu işi nasıl yapıp sponsor buluyorsa yönetimin görevi de bunu yapmaktır. Küçülmek, balarısızlığa alışmak kabul edilemez. Beşiktaş sadece bir futbol kulübü değildir.

Yeri gelmişken çok çok iyi bir hentbol takımımız vardı ya hani, ha o takımı da bozdular.. Benden bu kadar 

Bu yönetimi ve yönetilişi asla kabul etmiyorum. 
Beşiktaş başkanı tv ye çıkıp konuşmamalı çünkü acaba kime koz verecek diye çekiniyorum artık…

Saygılar sevgiler.

Bir cevap yazın

GIPHY Uygulama Anahtarı Ayarlanmadı. Lütfen Kontrol Edin

 1. caner kardesim bizde hep sözde proje genclere sans taniyacagiz denildi tursucu mal bunak kibiratör getirildi ismael hoca ile 3 4 3 uygun oyuncu alinacak denildi ondan sonra hocayi sistem degisikligine götürdüler sergen hoca sampiyon yapti kupayi bunlar aldi demek istedigim en gözönünde olan ve maddi gelir gideri en cok olanda böyle plan projeli calisan bi yönetim diger branslarda harikalar yaratir yarattilarda her alanda her gün dibe bi adim daha yaklasiyoz

 2. Güçlü sponsor başarıyı, başarı güçlü sponsoru getirir, kimse 5 bin kişilik salonun 5 te 1 ini bile doldurmayan takıma sponsor olmaz. Salon desen toplu ulaşım ile gidilmesi en zor yerlerden bir yerlerde, yönetim desen o ayrı bir dünyada.
  Proje laf salatasindan başkası değil, o takımın yerlileri başarı vaad ediyordu ama oyuncu ne için oynar? Forma aşkı ile yanıp tutuşan mı? Forma aşkı kendisine teklif gelmeyen oyuncudur. Parayı vermezsen oyuncu gider bu en doğal hakkıdır.
  Öncelikle en azından eli yüzü düzgün bir sponsor ile yola başlamak ve bütçeyi iyi kullanmak şart eğer taraftarı da inandirabilirsen o salonda oynama maçlarını toplu ulaşım ile rahat gidilecek yerde oyna.
  Basketbol seyircisi futbol gibi değildir, rahatına düşkündür, harala gurele tartışma kavga sevmez.
  Karşıyaka, Tofaş bunların basketbol geçmişi bizden kat be kat fazladır o takımlar sponsor bizden daha rahat bulur.
  Amacı olmayan, basketboldan anlamayan adamlarla bu iş olmaz.
  Kulüp yavaş yavaş eriyor, dur demek lazım.