içinde

Beşiktaş'ın Nasıl Bir Ortamda Mücadele Verdiğini Görün!

Ligde hem sıralama itibarı ile, hem de tarihsel rekabet nedeniyle haftanın en önemli olayı durumundaki Beşiktaş- Galatasaray maçının içine nasıl limon sıkıldığını üzüntüyle izledim. Bizzat devletin kanalının bir muhabir gönderip o soğukta 5 saat bir uçağı bekletmesini, havaalanından sürekli canlı yayın yapılmasını, uçağın rotasının ekranlara yansıtılmasını dehşetle takip ettim.

Mesut Özil’in Fenerbahçe’ye transferi büyük bir olaydır, bunda bir problem yok. Ama dünkü havaalanı kepazeliği ve derbinin önüne geçirilişi ülke futbolunun aynası olan medyanın ne kadar acınacak halde olduğunun net göstergesidir.

Bugün izlediğim programlara, o programlarda ahkam kesen ”hortlamış” Fenerbahçeli aymazların deli saçmalarına inanamadım. Böylesi bir bataklıkta lider kalabilen Beşiktaş, çok büyük alkışı hak ediyor..

1. Beşiktaş, hem kadrosu, hem teknik heyeti, hem yönetimi, hem olgunlaşmış oyunu, hem de camia bütünlüğünü sağlamış olmasından dolayı şampiyonluğun en büyük adayıdır.

2. Beşiktaş dünkü derbi galibiyeti ile G.saray’ı büyük sıkıntıya sokmuştur. Önümüdeki haftalarda derin çatlaklar göreceğiz G.saray’da. Kısa soluklu bir seri daha yapabilirsek G.saray yarıştan erken kopabilir..

3. Fenerbahçe, on yıllardır olduğu gibi medya körüklemesi ve şişirmesi ile paytak paytak da olsa yarışta olacaktır. Mesut Özil, hem ürkekliği hem de kırılganlığı nedeniyle Türkiye Ligi’nde zorlanacaktır. Kronik diz ve sırt problemleri, bu transferi ikinci bir Falcao vakasına dönüşebilir (umarım)..

4. Şimdi top yönetimde. Olmayacak bir iş başaran Sergen Yalçın’a bu transfer döneminde en az iki hediye vermelidir..

5. Medyada Beşiktaş Teknik Direktörü’ne ”Sergen” deme yarışını nefretle izliyorum. Beşiktaş’ın eski efsaneleri bile bu garabette ısrar etmekteler. Bu işi bitireceğiz kardeşim. Ne zaman ki bu ağızlar Terim’e ”Fatih” der, Aykut Kocaman’a ”Aykut” der, o zaman bir nebze görmezden gelirim. Ama bu mevzu artık kabak tadı vermeye başladı..

Bir cevap yazın

GIPHY Uygulama Anahtarı Ayarlanmadı. Lütfen Kontrol Edin

 1. Bosver abi bunlar hep ayniydi.. mesut zaten suan sakatmis bildigim kadariyla hemen oynamasi zor bunlarda hemen oynaticak baskidan dolayip adam sezonu kapatabilir.. erol bulut bu oyuncu grubunu yonetemez.. isi zor biz kazandikca onlar kudurucak bize bakicak victor pereira gibi olucak sonu 4 attigimiz mactan sonraki her mac bizim maci konsutu erol.. onlarla icerde oyniyacagiz onlar dusunsun

 2. Serdarım “mesut” deyince benim aklıma sadece “At dopingçisi mesut” geliyor ve kulağımda şu şarkı: ?söyle bizeee-mesut bakkaaall- takım niye oynamıyoooor??!!!?
  Bilmem anlatabildim mi? ??
  Çook sansasyon transfer gördü bu gözler; hem bizde, hem diğerlerinde…
  Sonuç?
  Her seferinde aynı cacık!
  Biz şampiyon olacağız bu sene evelallah fakat devlet erkanından “mesut” mesajları geldikçe mide bulanmıyor değil!
  Ama olsun!
  Sonuç değişmeyecek;
  Biz şampiyon olacağız!✊✊??✌✌