içinde

biraz

besiktas gundemi disinda olacak ama ; barcelona gibi yillardir kendi futbol kulturunu otourtmus olarak bildigimiz bir klup eski oyuncusu xavi yi bir kurtarici gibi takimin basina teknik direktor yapmaya calisiyor……

sizce barcelonanin kurtulusu xavidemidir….

yada barcelonanin tek sorunu teknik direktordemidr….  

xavinin td luk kalitesini bilmiyorum belki ikinci bir guardioladir ama ne kadar kaliteli ciksa bile bur barcelonayi ayaga kaldirabilecegini sanmiyorum….

adamlar daha gecen 1,5 milyar euro borc acikladilar…

borc disinda kendi kulturunden kopmus transferelere akla ziyan paralar basip karsilik alamayan  kisir donguye girmis bir klup oldular…..

bence bu tur ornekleri iyi takip etmek lazim …

 eger olurda xavi ve laporta bu klubu eski ihtisamina dondurebilirse bizim gibi kluplere ornek alinabilecek dersler cikarilabilir…..

Bir cevap yazın

GIPHY Uygulama Anahtarı Ayarlanmadı. Lütfen Kontrol Edin

  1. Xavi bildiğim kadarıyla bir proje olarak düşünülüyordu zaten ve staj dönemini geçirmesi için Al Saad ile çalışıyordu bir süredir. Kulüp ve şehirle bağlantısını hiç koparmadığını düşünüyorum. Barça’nın kurtuluşu mudur? Bence evet. Felsefeleri tamamen örtüşüyor. ”Take the ball… Pass the ball…” diye bunlar için hazırlanmış bir film var; izlediyseniz Xavi’nin Barcelona için ne ifade ettiğini görmüşsünüzdür. İzlemediyseniz tavsiye ederim. Hatta şunu da söyleyebilirim; Cruyff neyse Xavi de odur bunlar için… Bahsedilen borç rakamları bu tarz kulüpler için çok da önemli değil bence; döndürülebilir. Dışarıdan tek bir oyuncu almadan yürütülebilecek sistem kurmaları, fahiş fiyatlara oyuncu satmaları ve mali disiplin sağlamaları 2-3 yıl bile almaz. Acıyan bize acısın:))

    Dostum ”…kendi kültüründen kopmuş transferleri…” demişsin ya; o ”kendi kültürü” Xavi işte!

    Araplar izin vermiyor gitmesine falan diyorlardı ama olur da gerçekleşirse kısa bir süre sonra gene hayran hayran izleriz gerçek tiki takayı…