içinde

Bize bulasmayacaktin badem! Pesini birakmayacagiz!

TFF’de etkili olan tarikatları Trabzonspor efsanesi Lemi Çelik ortaya çıkardı. Büyükekşi’nin dosyasını açtı

Lemi Çelik, Mehmet Büyükekşi’nin dosyasını açtı, nasıl korunduğunu yazdı. TFF’deki FETÖ’cü ve Menzilci hocalar. Altıntop’u kimler kolluyor?

Trabzonspor’un efsane futbolcularından spor yazarı Lemi Çelik, Türkiye Futbol Federasyonu ile ilgili olarak çarpıcı iddialar ortaya attı.

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi için “Bana göre topu görse bomba zannedip karakola getirecek!” yorumunu yapan Lemi Çelik, Cumhuriyet’te bugün çıkan yazısında, “TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, hiçbir futbol geçmişi ve futbolla ilgisi yokken hangi planlama ile önce Gaziantep Kulübü başkanı yapıldı. Onun döneminde Gaziantepli bazı futbolcular kendi maçlarına iddaa oynayıp yakalandılar ve ceza aldılar. Kulübün de ceza alıp küme düşmesi lazım. Ama kulüp küme düşürülmedi ve başkan korundu, sonra federasyon başkanı yapıldı. Türk futbolu maalesef siyasetin kontrolünde” ifadelerini kullandı.

Çelik, şöyle devam etti:

“Liyakatsiz ve başarısız kadroların elinde, en küçük bir stratejik planlama yapılmadığı için hem milli takımımız başarısız oluyor hem de G.Saray, F.Bahçe, Beşiktaş, Trabzonspor gibi 4 büyük takımımız Avrupa kupalarında hayal kırıklığı yaratıyor. Yani sportif başarı yok ve sıfır! Ayrıca oy kazanmak için UEFA kriterlerini hiçe sayıp 4 büyük kulübe borçlanma imkânı verildiği ve kapalı olan transfer tahtalarını açtıkları için bu takımlarımız ekonomik olarak çökmüştür. Siyasiler; kulüplerde ve federasyonda kendi yandaşlarına bu suretle iş bulup ekonomik katkı sunarken aynı zamanda Türk futbolunun çöküşünü sağlamaktadır.

FETÖ’CÜ VE MENZİLCİLER VAR
TFF başkanının kim olacağına bir kişi karar vermekte, ondan sonra da TFF tamamıyla cemaat ve tarikatların eliyle şekillenmekte… Ne kadar FETÖ’cü, Menzilci hoca varsa orada işe alınmakta ve yandaş olmayan birçok değerli teknik adamın görevine son verilmekte. TFF başkanı kim? Bana göre topu görse bomba zannedip karakola getirecek!

TALİMATLA HOCA DEĞİŞİMİ
TFF Yönetim Kurulu üyesi Hamit Altıntop, Almanya’daki cemaatlere sempati ve yakınlığıyla bilinen bir kardeşimiz. Kariyerine elbette saygımız var ama milli takımlarda liyakatin değil siyasetin ve cemaatlerin sözünün geçtiği, oradaki yapılanmayı bunların üzerine kurdukları kesin. Hamit Altıntop, A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Kuntz’un ekibini gönderdi. Ardından yukarıdan alınan talimatla, Abdullah Avcı ve ekibiyle anlaşıldı. Bu operasyonun arkasında Göksel Gümüşdağ’ın olduğu futbol kulislerinde ciddi şekilde konuşuluyor.

SEÇİM İÇİN DURDURULDU
Ancak yine gelen bir talimatla “Seçim öncesi bu operasyonu durdurun” deniyor. Abdullah Hoca, Kuntz’un yerine doğru isimdir, daha iyi olabilir. Ama siyasetin futbola bu kadar çok müdahale etmesi doğru değil. Artık geçmişte olduğu gibi “Ne sağcıyım ne solcu futbolcuyum veya teknik direktörüm” diyemiyorsun! Bu da bitti… Halbuki futbol herkesi birleştirip, bütünleştiren en büyük değerdi. Maalesef kendi içimizde onu da kaybettik.”

Bir cevap yazın

GIPHY Uygulama Anahtarı Ayarlanmadı. Lütfen Kontrol Edin

 1. ziya kardeşim sari fransizlarin düṣük arifi 15 temmuz sonrasi abd den gelip herseyi anlatirim dedi istedigi hapishaneye girmemekti düsün köse bucak fetöcü arayan hükümet polis hakimler yok gelirsen seni hapse atariz dediler bir kisiye karsi belki bilmem kac kisi ifsa olucak vs düşük arifi susturdular lemi vs kac kisi bu dönen pisligi biliyo ama kimse konusamiyo maalesef

 2. iktidar değişmediği sürece, o koltuğa , artık hep bademler oturur. net. ama hiç olmazsa, eli ayağı daha düzgün ( futbol anlamında ) , futboldan azçok anlayan, kişilik sahibi ( kulağından tutulup oraya oturtulan kişilerde ne kadar olursa olursa artık. bknz tüpçü ) birisini oturtsa bari muktedirovski.
  geçen sene trabzon, bu sene gs için çok acayip , açıktan açığa, hayasızca uygulamalar oldu. bu zaman kadar hiç bu kadar bariz olamamıştı.
  lemi, bildiğimiz gerçekleri, yürek yiyerek açıklamış.kalemine sağlık lemi’nin.
  son olarak ; beşiktaşla uğraşmayı bırak , defol git o koltuktan mr. badem !!!

  1
  1