içinde

Bizi uzen 1-4 sonucu degildi ki ..

Bizi asil uzen Avrupanin 3.seviye takimina evimizde yenilmek  degildi. Canimizi sikan aslinda oynadigimiz en iyi oyunla onlardan 4 yemekti. Bu oyunu gs’ye oynarsak perisan ederiz. Bizi uzen artik annemizin liginin takimi oldugu gercegiyle yuzlesmemis oldu. Artik futbolun 3. Dunya ulkesiyiz. Ara cok acildi bunu dun gorduk cunku insana, teknolijiye, gelismeye sirtimizi donduk. Ne kendimize ne de gelecegimize yatirim yaptik. Kisir donguler icinde gunu kurtaracak islerle oyalandik. 

Yetistirmedik, egitmedik ve hic degilse gelistirebikirdik ama onu bile yapmadik. Larin’i un cuvali olarak Belcika’ya gonderdik adam 8 ay sonra futbolcu olarak geri dondu. Guven 4 ay Italya’ya gitti tipi bile futbolcuya benzedi. 

Kendimize bakmanin ve yeniden yapilanmanin vakti geldi. Antalya oto sanayi sitesi Cumhurbaskanina mesaj gondermis. Teknik imkan saglanirsa (?) ve fotograflari verirlerse F35 ucaklarinin kralini yapariz demisler. Bu kafa artik bitmeli. Bu cahil cesareti sona ermeli. Artik onumuze bakma ve strateji uretme zamani. Yoksa yok olup gidecegiz. Ilk once sorgulanmasi gereken su “biz nerede hata yaptik”???

Bir cevap yazın

GIPHY Uygulama Anahtarı Ayarlanmadı. Lütfen Kontrol Edin

  1. Askerde ER tarifi yapılır.ER=Kep ile Bot arasına sıkıştırılmış,kuru fasulye ve karaşimşek(Mercimek bilenler gayet iyi bilir)gazı ile hareket eden yeşil bir yaratıktır diye.Türk milleti olarakda bizler aynı bu şekilde bir gazla hareket edip tek sıkımlık bir başarı ile uzun yıllar yaşamayı becerebilen bir milletiz.Hatayı sormuşsun NEREMİZ DOĞRU

    3
    2