içinde ,

Bodo Sezonu..hakkında..

Öncelikle böyle büyük onuru bana yaşattığınız için çok ama çok mutlu oldum. Kim nasıl düşünür bilemem. nasıl değerlendirir. Benim için anlamı şudur.. Burada he gün buluşan yüreği BEŞİKTAŞ sevgisi dolu koca yürekli insanların kalplerinde yer edinmişim. Bana moral vermek için var güçleriyle çabalıyorlar. hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim,

Yalnız anlıyorumki hiç biriniz dikkat etmemişsiniz. şimdi dönün bakın Deli mi Ziyanın SON DAKİA diye duyurduğu Bodo sezonu olma anketine. bu sene yapılan anketi @Sverrisson Üstat kazandıysa ben gelecek seneyi alayım bana da  o günleri yaşamak için direnç gelir. bu isteğim dikkate alınmadı. üstadın nasbindeki sezon. ona kalır. bende kimsenin nasibine konmamış olurum. seneye üçüncü şampiyonluk var benm için daha anlamlı.

Beşiktaş taraftarı önce insandır..

Beşiktaş taraftarı mazlumun yanında, zalimin karşısındadır. bu yüzden, asidir isyankardır.

Beşiktaş taraftarı haktan yanadır. kazanılacak başarı HAKKI ( YETEN sonsuz saygıyla ) ise mutlu olur. 

Beşiktaş taraftarı onurludur. takımını ister şampiyon olsun işter on beş sene olmasın yeterki ŞEREF iyle mücadele etsin.  Asla bırakmaz.

Der son kararı size bırakırım. Bana Hakkım olmayanı vermeyin. Sverrisson Üstada vakit geçmeden hakkını verin. ondan sonra size elecek sene hangi tribünün bir kısmını Kartal Yorum ailesi olarak kapatacağımızı söyliyeceğim. Adını ben teklif edeyim..   BoDo trübünü. belki aramızda Beşiktaş Delileri deriz ama renklilerin tinerci malzemesine ek bir fırsat vermemek için açılımını Beşiktaş Dostları.Eğer Mehmetcan kardeşimizi maddi manevi destekliyeceksek  ki mutlaka öyle yapmalıyız sitemizi Beşiktaşla ilgili en doğru haberi yapan site olarak lanse edip.üye sayısını artırmalı. burdaki herkes öncelikle en popüler twitter kullanıcıları Bülent Uslu Murat Özen gibi insanların tiwitinin altına Kartal Yorum ailesi olarak arkandayız.  diye yazarak hergün  birkaç üye kazandırmamız lazım. En eski üyeler hatırlar bizi burada toplayan beş megapiksel kamera.. ama çektiği görüntü kutsalımız. eski inönü yıkılıyor. yerine nice şampiyonluk yaşayacağız modern stad yapılıyor… o kamera belki 3000 kişi topladı üye yaptı. ama ben googa vodafone arena yazmak istediğimde birinci sırada mustafavmemiş nokta com çıkıyordu sonra vodafonun kendi telefon sitesi. sonrada o beş mega piksel kamerayı oraya koyan sadece yayın yapan Beşiktaş ımızın orjinal sitesi…

O zamada düşünmüştümde neden taraftar mmemişe neden giriyor.. sebebi o zamanda belliydi şimdide belli. diğer 3667 kişi yorumları okumaya geliyor. her yorum yazan o ana o olaya ruh katıyor. Beşiktaş Delisiyiz ya taaa arabistanda kabe nin genişletme projesinde çalışıyorum. kabe yi görüp büyüsüne kapılmayan olmaz gözlerini ayıramazsın. ben akşamı zor ediyordum.. odama çekilip duş almadan önce mutlaka açıp bir kaç dakika izlerim. duşumu alır bir daha izlerim. işte sonra yorumları okurum. herkes oraya ruhunu katar. kimi yeşil vince takar, kimi çatıya. ama her yoruma her soruya cevap ta bulursun az eleştiri yapsan linçte edilirsin. 

Bunu niye anlattım. FerMe üstadın büyük maddi sponsorluk desteğiyle bu siteyi mustafamemişin son zaman yoğun olması nedeniyle o sitede olmasını istediğimiz ama bulamadıklarımızı burada bulalım istedik. üstelik tüm müdavimler buraya toplandık. uhumuzuda getşrdik. bence tek eksiğimiz 5 megapiksel kamera. ve onun topladığı üye. yani medya gücü. bunu sanırım mehmetcan kardeş halleder.kamerayı değil. şimdi orta segment telefon 24 mega piksel. haber yorum anlamnda.  sadece r FerMe Sverdisson ali berber serdar eli kalem kim varsan maç sonu yorumları yapsın.arada bülen uslu murat özenden ve tanınmış diğer yazarlardan siteye özel yorum alın. üye sayısı artmaya başlarsa FerMe Üstadı sıkıntıdan kurtarırız. dolar, 9,17. blldiğim kadarıyl site serveri 600 dolar. 6000 tl yani… çook para verilecekse bu para buna değmeli. herkes az yardımcı olacak. bülent uslunun twitlerini okumayan yoktur.elin yorum kısmına gidecek sadece kartal yorum sitesi tüm üyeleriyle arkandadır. yalnız değilsin yotube sitesinde yap aynı yorumu  eninde sonunda üye sayımız artacak.

son olarak bodo yazmayın lütfen. ordaki b Beşiktaşın büyük B si…seneye oluşturabilirsek BoDo tribününü, düşündüğüm yer deniz tarafı kale arkası tamda ortası.yukarı kısım yada aşağısı ona siz karar verin. açlımına ister Beşiktaş Delisi, delileri, dostları, daima  (for ever) galiba en yakışanıda Beşiktaş Daima .. altına BoDo.. o ların içi boyalı. İsteyen B nokta D nokta yani Beşiktaş Daima anlar, isteyen BoDo. çarşafın en altına da Beşiktaş for ever trübünü ve taraftar gurubu….

Valla ben aranızdan ayrılsam dahi dediklerimin yapabileceğiniz kadarını yapın. FerMe Üstada destek çıkın. bu siteyi hatırım için yaşatın. siteyi çocuk gibi bırakmayın.biz  burada kanarya seven derneği değiliz . Beşiktaş taraftarıyız. Beşiktaşla ilgili yayın yapan hakkını koruyan herkesi desteklemeliyiz. onlardanda destek beklemek hakkımız olsun…

Ulen Deji mi Ziyam… sayende çok pis gaza gedim. Bodo sezonu fikri… ( bu sezon affedin silin onu. sanki bu sezon öleceğim) gelecek sezona varmısınız. aksi fikri ola ek fikri olan belirtsin tartışalım….

Sonsuz teşekkürler.. kalın sağlıcakla…

Bir cevap yazın

GIPHY Uygulama Anahtarı Ayarlanmadı. Lütfen Kontrol Edin

 1. İhtiyar…

  Bu sene, öbürü, ertesi fark etmez… Bundan sonra her sene -hepimiz için- BODO senesidir. Var mıdır itirazın? Yoktur sanıyorum. Delinin sataşmasıyla başlayan sezonluk isim koyma aktivitesinden kazanmış olduğum patateslere de mi göz dikiliyor? pardon diş macununa:)) tek şeylik! …

  Yahu herkes dili döndüğünce anlattı burada. Öyle ”moral verme” maksatlı falan değil. Ne münasebet canım! Bunlar ne çakaldır bilmezsin sen:)) Aman aman diyeyim, dillerine düşmeyelim şimdi:) Bu sezona koyulan isim tamamen hak edilmiş bir isimdir. Kim bu kadar insanın içini sımsıcak yapan, kah güldürüp kah burkan yazılar çıkarmış yüreğinden? Bu kadar net, ilgi uyandırıcı, insanı anında sarıveren hikayeler yazmış? Sverisson’a bakma sen! Onun aklı, o ısrarla reddettiği hanımefendi de kalmış; açmaza girmiş bize soruyor yahu ”ne yapsaydım?” diye:)) ? Yani demem odur ki rahat ol babacım:) Haa diyorsan ”önümüzdeki sezon da koruyacağım” bu ismi; ona göre gardımızı alalım:) Kıralım kıçımızı, yazalım çizelim. Çizelim demişken; sen hiç horoz çizdin mi Bodo? Çizeyim mi bi tane?? ??

  Tribün fikri de güzel bak, beğendim. Keşke İstanbul’da yaşasaydım dedirtir bana; hatta azıcık da kıskandırabilir bile. Neyse; yaparsanız hasetle… Pardon hasretle takip ederim yaptıklarınızı:))

  Tekrar ediyorum. Burada epey ruh hastası var! Normalimiz yok neredeyse:) Sen ama bilerek, ama bilmeyerek yerleştirdin bu hasta zihinlerimize tohumu. Direnme umudunu, savaşmayı, mücadele ruhunu ve tüm bunları yaparken insan kalabilmenin mümkün olduğu fikrinin tohumlarını… Bitti mi? Hayır! Tüm verdiğin bu derslerin yanında, dün sevgili eşinin sana nasıl ”sol el” olduğunu göstererek dayanışmanın, hayatı paylaşmanın ne demek olduğunu; üstelik bu konu hakkında tek kelime etmeden anlatıverdin bizlere. Saygıyla önümü ilikliyorum karşınızda, yerlere kadar eğilerek şapka çıkarıyorum. Bundan sonra hepimiz BODO’yuz bunu böyle bilesin…

  Dün foruma hiç bakamamıştım. Daha doğrusu arka bahçesindeki biriken işlerle uğraşmaktan evde neler oldu, ne havadisler var, ne dedikodular döndü, kim geldi kim gitti görememiştim. Bugün dedim biraz bakayım, iki eşraf görür biraz lakırdı ederiz dediydim kendi kendime. Aslında azıcık da dedikodu yapasım vardı; bizim Türkan ablanın kızı kaçmış diyorlardı, neymiş aslı astarı… Sokağın esnafının hali n’oolcek böyle; perişan hepsi… Ya da emekli Ahmet hoca tefecilere nasıl bu kadar borç yapmış acaba?… Asıl sıkıntı bu hökümet tütün fiyatlarını neden bu kadar yüksek tutar? -Neyi düşük tutmaktadır ki gerçi! … Bu gibi fena önemli mevzularla alakalı konuşasım vardı; aklıma yarınki maç takıldı… Vazgeçtim!

  Dedikodu beklesin biraz:)) Daha çok zaman var; çok da mevzu…

  Ufak bir dipnot ekleyeyim:

  Bodo, belki pek önemli değil ama cevap vermek istedim; yanlış anlama olmasın. Sitenin maliyetleriyle alakalı maddi yükü birkaç arkadaşımız çekmektedir. Onlardan biri ben değilim; bilgin olsun… Elimden geldiğince arka plandaki işlerini yapmaya çalışıyorum. Hepsi bu! İlla ki bu birlikteliğimiz büyüyerek devam edecek, en azından bir arada kalmaya devam edeceğiz…

  Bunun da en etkili figürlerinden birisi sensin ihtiyar;

  Bil istedim…

  (Vay arkadaş! Ne demeye oturdum, ne anlatıyorum?‍♂️… Sahi ne diyorduk yahu?)

  ???

  23
  • öncelik sitenin yükünü yani maliyetini üstlenen, bizi bir arada tutan arkadaşlara sonsuz teşekkürler, benim aklımda FerrMe üstat kalmış. uzak hafızamda Ağrı daki 11 yaşında yaptığım-yediğim patates yemeğini hatırlıyorum da yakın hafıza güçlü değil. yalnız hatırladığım bir yorumda değeğerli bir arkadaş FerMe Üstadın üzerinden yükü alalım diye yorum okuduğumu… devamında site maliyetlerinin yüksek olduğundan biraz el atmamız gerektiğinden bahsetti. ben yanlış anlamışım. onlardan öz-ür. maddi katkılarından dolayı sonsuz teşekkür.. ben bu sitenin kalıcı olması için gücüm yettiğice katkı yapmak istediğimi belirttim. ortada bir tencere çorba vardır.. sende yarım kaşık tuz. az daha atmazsan çorbanın tadı olmaz. annen sana git komşudan iste. komşunun verdiği bir çay kaşığı yetiyorsa işte o çay kaşığınız olmak beni mutlu eder.
   Canım FerME Üstat,, Benim ve ailem için düşüncelerin için sonsuz teşekkürleer.. bil mukabele. aileleriniz ailem… bacım kardeşim yengem ablam. çocukarınız yeğenim. hepsine sizlerden ötürü saygı duyuyorum. iyiki varsınız.
   Son olarak Bodo sezonu tribün kurma, taraftar grubu oluşturma fikrime verdiğin destek için teşekkürler…
   Benim aklıma Beşiktaş Daima (for ever) geldi ama buradaki arkadaşlarında fikrini alırsak belki çok daha mükemmel isim ve amblemde bulunabilir. bu konudada katkılarını isterim. sendende keza bu konuyu düşünmeni isterim.
   bu arada ben bu sitede sadece kartal yoruma giriyordum. ancak yukarıdaki menüde kültürü de gördüm. belki benim hikayeleri zaman çizelgesine görre orya ardı ardına toplasak bende bu ve benzeri hikayelerimi oraya yazsam. yada bana özel Bodo yazar köşesi açsan ben hikayelerimi orada paylaşsam. çünkü insanlar buraya Beşiktaş la ilgili haber okumaya giriyor. benim hikayelerle sıkıp üzmek istemem.
   Bunu yaparsan mutlu olurum. birde benim telim 0541 225 26 96 isteyen kardeşim ekleyebilir. whatsuptan mesajlaşırız. sesli aramalar sık gelen doktorları rahatsız ediyor.
   herşey için sonsuz teşekkürler Üstat. seni seviyorum ve çok sayıyorum.
   Kal sağlıcakla.

   2
   1
   • Yanlışlıkla ? butonuna değdi elim pardon:))) ne biçim site bu yaa, nerde bu işin yönetimi neyim yok mu? Aloo admiin!

    BODO söyleyebileceğim tek şey kalplerimizin karşılıklı olduğudur. Tüm güzel düşüncelerini kabul ediyor ve aynen iade ediyorum.???

    Hatırlamış olduğun “yük” muhtemelen arkadaşların site yapımı ve işleyişi ile ilgili benim taşıdığıma inandıkları manevi yüktü. Oysa ki benim taşıdığım sadece küçük bir ayna be Bodo… Emek veren emeği, aşkla bakan aşkı gördü. Çok şükür ki çamuru- çirkefi görecek tek bir göz bile yok aramızda…. (Stendhal’dan arakladım bu sözü?)

    Yazılarını tek sayfaya aktarmaya çalışacağım ama söz vermeyeyim…

    Aşağıda deliye yazdığın “b” harfinin büyük olması düşüncene katılıyorum, logoyu yaptırırken biraz zorladım adamı, şimdi tekrar değiştir la bunu demek küfür gibi gelebilir? (fakat buna da bakacağım?… gene söz vermeyeyim ama?)

    Sevgiler efendim????

 2. Bizim Forum sayfasının tepesinde, en solda üç tane kalın yatay çizgi göreceksin BoDo,
  Tıkla..

  Açılan pencerenin en altında “ara” kutucuğu çıkacak..
  Oraya “Anket” yaz..

  Çıkan sonuçlardan ya birincisi ya da ikincisi Ziya’nın “Sezon Adı Anketi”nin sonucunu duyurduğu paylaşımdır, göreceksin..

  Gir o paylaşıma, içeriği ve altındaki yorumları oku lütfen..

  Göreceksin ki 1 gün, 2 gün filan değil, tam 7 gün yani 1 hafta önce ben bu sonuca karşı çıkmışım,

  “Olmaz..” demişim..
  “Kabul etmiyorum..” demişim..

  08.10.2021 tarihinde saat 20:46’da,
  “Ben bu oylamaya itiraz ediyorum,
  Bu sezonun adı BoDo sezonu olmalıdır..” diye fikrimi beyan etmişim..

  Yani, bir diğer deyişle bana verilmek istenen kavuğu, hiç giymeden reddetmiş ve sana emanet edilmesini rica etmişim..

  Yalan dolan yok arkadaş..
  Çocuk kandırmıyoruz burada..
  Mal meydanda..
  Ahan da o yazı orada duruyor..

  Gerçi bu bizim @deliziya, benim bu isteğime karşı baştan olmazlandı,
  kem küm filan etti,
  yalan yok..

  “Abi” dedi,
  (hep abi der bana, saygısı büyüktür keratanın.. onun da saygı gösterenleri bol olsun..)

  Ne diyorduk?
  Ha, evet..

  Açtı telefonu Telegram’dan, görüntülü konuştuk bununla..
  Bir görsen nasıl üzüntülü, nasıl perişan..
  Aklın durur..

  Süklüm püklüm bir şekilde, boynunu eğip..

  “Abi..” dedi,
  “Madem..” dedi,
  “Bu kadar..” dedi,
  “İstiyorsun..” dedi,
  “Emrin olur..” dedi..
  “Lakin..” dedi,
  “Keşke bu emrini, anket sonucunu bildirmeden önce verseydin bana..” dedi..
  “Bir halt ettik, yayınlamış bulunduk..” dedi..
  “Şimdi buradan geri adım atarsam, beş paralık itibarım kalmaz..” dedi..
  “Biliyorsun ki İtibardan da Tasarruf Olmaz..” dedi..
  “E şimdi ben ne yapayım, hadi gel sen söyle..” dedi..

  Yalvardı, yakardı..

  Ben de kızdım, bağırdım, çağırdım..
  Afedersin demediğimi bırakmadım..
  Sonra da çaat diye kapadım telefonu yüzüne..
  Hiçbir şey diyemedi, ööyle melul mahzun baktı kaldı bu..

  Ama sonra Forumdan çok tepki gelmiş buna..
  Bir bilsen, neler olmuş neler..
  Millet ayağa kalkmış,
  Demediğini bırakmamış..
  E o vakit de bizimki mecbur kalmış önceki gün yaptığı açıklamayı yazmaya..

  Neyse, sen şimdi Ziya’yı miya’yı bırak,
  Sadede gelelim..

  Bu kavuk sana, genel istek üzerine verildi,
  Daha doğrusu verilmek zorunda kalındı hocam..
  Ne yapalım yani, millet parçalasın mı bizi?..

  İşte durum böyleyken böyle canım kardeşim..
  İster inaan, ister inanma..
  Yalanım varsa ne olayım..

  E şimdi sen de, el mecbur, kabul edeceksin artık..
  Yapacak bir şey yok..

  Önümüzdeki sezon için (de) bir arzun varsa, erkekçe girersin yarışmaya, çata çat çekişiriz seninle..
  Kazanamazsan, ihale bana kalırsa, şansına küsersin..
  Yok, sen kazanırsan eğer,
  al, o da helal olsun..

  Nihayetinde bizim tüzükte “sezon adı iki sene üstüste aynı kişiye verilemez..” diye bir madde yok yani..

  Haa, bu arada,
  Yazının kem küm bölümüne kadarı aynen doğru,?
  Kalan kısmıysa az biraz mübalağadır BoDo..?
  Gülesin, neşelenesin diye..

  Ziya da kusuruma bakmaz herhalde(inşallah yani..)?
  Bakarsa yandık zaten..???
  Yanıma bırakmaz bu adam, bu dediklerimi ya, dur bakalım..
  Sonumuz hayrolur inşallah..

  Hiiiç umudum yok gerçi, ama..
  ?????

  Sevgilerimle..
  ??????????