içinde ,

Bu gece olmadı dostlar…

Sırtımda omiriliğime tam kalp hizasına sanki bıçak saplanmış. midemin karaciğer tarafında dayanılmaz bir ağrı. nöbetçi doktoru çağırdık. dayanılmaz olunca. hemşireye parol serum verin demiş. o gidince bizim yeşil reçeteli ağrı kesici var. contremal.ondan aldım. bu saate kadar geçirmedi.az sonra buscopan gelecek. o gelene kadar kartal yorum serumu alayım dedimde ağrıdan kesik kesik nefes almaktan düşünemiyorum. bana bi müsade bu gece şunla savaşayım. yarın pazartesi zaten on tane doktor gelir sırayla. bugün iki ünite kan yaptılar bunlarla zaten 1,5 senede 39 ünite kan almış oldum. yan yana 3 insan koy tüm kanlarını çek bana ver. bumudur budur. vampir olduk. ha daha da verecekler kök hücre tedavisine kadar.tüm kan verenlerden Allah razı olsun. onların sayesinde Rbbimin izniyle yaşıyoruz..

 yok arkadaş bu ağrı sırttan vurmasa yazacamda olmuyor nefesim kesiliyor.bana müsade yarına kadar.

 

Bir cevap yazın

GIPHY Uygulama Anahtarı Ayarlanmadı. Lütfen Kontrol Edin

 1. Bu gece forumu bırak @bodo..
  Sadece kendine odaklan..
  Zihninle, aklınla, tüm benliğinle kendi savaşına odaklan..
  Seni Yaratan O Yüce Varlığa uzat elini..
  O’nun gölgesine sığın..
  İnan bana tutacaktır, uzattığın eli..
  Kimseyi boş çevirmez,
  Hiçbir kulunu yarı yolda bırakmaz çünkü O..
  Hızır yanında olsun,
  Sana kol kanat gersin Bodo..
  ???????????

  • Duaların kabul oldu sevgili @sverisson. midem bulandı çıkardım. baktım geçmiyecek bi contremal daha. nöbetçi doktorum geldi tekrar. normalde hafta sonları bir kez görürsün nöbetçi doktorları.sabak saat 10-11 arası. covidliyiz hemde deltasından kapıda durup bugün nasılsınız Erol Bey? iyiyim diyorsun ister istemez. o elindeki kağıtta her şeyi görüyor oysa.
   içinden . ( nah iyisin. raporların elimde. kalbin gidik 4. evre yetmezlik var.yüzde 20 ile çalışıyor. vücudun kan üretmiyor kan vermesek kurudun..karaciğerin iflasta kanser tüm ciğere yayılmak üzere.bu geceki ağrılarının sebebi safra keseni dolduran taşlar.. böbrek üstüne bir tutam lezyon bıraktık covidi yenip tedaviye başlamazsan o yayılacak.midenede lezyon sıçradı sıçrayacak. akciğerler temiz Allahtan. öümün kıyısındasın iyiyim diyorsun)
   Bir tek bilmediği ben Beşiktaş delisiyim.şampiyonluk görmeden ölmeyeceğim.
   Bu yüzden ikinci contremali aldım. o ilkinin yenemediği ağrılara kafa göz daldı. ben bi süre sonra uyumuşum. sabah hemşire geldi.sabah serumlarınızı getirdim. uyanın diye seslendi.uyandım.kendimi dinledim stabilim. ağrıyan bir yer yok. üzülmeyin diye hemen siteye girip haber vereyim dedim. zaten bugün pazartesi bana şu an bakan doktorlar bir hematolog, dahiliyeci, genel cerrah,, kardiyolog, enfeksiyon uzmanı, diyetisyen, otopedist, fizyo terapist, bugün de az sonra üroloji gelecek. hastalanmadığımız bi idrar yoluydu, onada enfeksyon bulaşmış. oda oraya göre antibiyotik yazacakmış. 8 çeşit serum yiyorum..olsun dokuz. yeterki şampiyon olalım.

   • Bunca badirenin ortasından yine harika haberler verdin @bodo..
    Farkında mısın bilmem, savaş muhabiri gibisin maaşallah..???

    Etrafında mermiler uçuşur, bombalar patlarken; alevler, toz, duman ortalığı sarmışken korkusuzca, yiğitçe dolanıyorsun savaş meydanında..
    Ve güzel haberler bulup veriyorsun bize..???

    Bedensel ve zihinsel manada çok güçlü birisin sen..
    Bir kavgaya girecek olsam, yanımda senin gibi birinin olmasını isterdim, inan..?
    Ama şimdi, şu anda bir kavganın içindesin sen..
    Ve bu kavgada yalnız değilsin..
    Şöyle bir soluna çevir kafanı, işte tam oradayım ben..
    “Neden solumdasın abi?..” diye soracak olursan eğer, iki şey söylerim sana:

    İlki, seninle birlikte girmiş olduğumuz bu kavgada sağ yanımda sen olmazsan güçlü hissedemem kendimi..
    Sağ yanımı senin gibi bir savaşçıya dayadığımda daha güvenli olurum ancak..

    Senin sol yanında olmamın ikinci nedeni, sağ yanının dolu olması..
    Hani dedim ya “Hz. Hızır yanında olsun..” diye ben..
    Hah işte, Evvel Allah’ın izniyle, Hz. Hızır gelmiş, sağ yanında duruyordur zaten..???

    Onun ötesinde, şöyle bir bakınca görürsün, göreceksin..
    Bütün Forum yanında, etrafında, arkanda..

    Rahat ol,
    Huzurlu ol,
    Önce Yüce Yaratan’a, sonra kendine güven..

    Hiç merak etme, bu işin üstesinden geleceksin sen..
    Sevgilerimle..

    ????????????

 2. Yooo! Yazdın ya Bodo! Unutuyorsun herhalde arada bir? Hatırlatmamız mı gerekiyor habire?

  Babacım! Yahu, inatçı ihtiyar! Sen bize her an, her saniye hatırlamamız gereken bir hikâye yazıyorsun, aslında çoktan yazdın… Asla unutmamamız gereken. Neymiş onlar, tekrarlayalım mı bir; unutmaman için…

  Sen bize TUTUNMAYI,

  Sen bize UMUDU,

  Sen bize MÜCADELEYİ,

  Sen bize SEVGİYİ,

  Sen bize YOLDAŞLIĞI,

  Sen bize ÇOCUK YÜREĞİMİZİ,

  Sen bize AŞKI,

  Sen bize DİRENMEYİ,

  Anlattın; yazdın ya be abi! -Nefes aldığımız her an- da beynimize kazıya kazıya yazmaya devam ediyorsun… Göğsümde kalbimin her vuruşunda bu kadar direnemediğim için utanç duyuyorum, klavyeye uzanan iki elimi görünce yazmadıklarımdan utanıyorum… Sen her saniye bize ders vermeye devam ederken, direnişin kitabını yazarken üstüne bir de hicap ediyorsun?

  Allahaşkına Bodo; daha ne yazacaksın!

  Her saniye bir roman senin yazdığın; baş yapıt denilebilecek türden…

  Her salise bir hikâye; efsaneye-destana dönüşebilecek türden…

  Her nefesimiz bir cümlen; sloganlaşabilecek…

  Yazdın, yazıyorsun, daha da çoook yazacaksın be ihtiyar; dün de yazdın, bugün de…

  Ama sol başparmağınla…

  Ama başeğmez ruhunla…

  Dün de yazdın, bugün de…

  Biz? Dün de okuduk, bugün de…

  Yarın da okumaya devam edeceğiz; yanlışsam @sverisson yoldaş düzeltsin…

  İyi ki varsın BODO, iyi ki tanımışız seni …
  ?????

  • @ferme Üstat yazını okudum. valla ne yalan söyliyeyim gözlerimden yaşlar boşalmaya başladı. iki gözümün nuru hanımım üzerime titriyor. kim bu kocamı canparemi ağlatan diye seslendi geldi yanıma. baktı bilgisayara okudu yazını başladı oda ağlamaya. bu kadar sevilmeye alışmamışız biz. yazdıklarımı oda okuyor. başımızdan geçenleri anlatırız bazen birbirimize.. ama iş yazıya dökülünce sanırım söz uçar yazı kalır a geliyoruz. örnek vereyim. babam, annem , ve ben filyosta boş bir evin bir odasında babam deri bekçi ceketini yere serdi benide aralarına aldık uyuduk. bunu anlattığımda yıllar önce keşke altınıza büyük karton bulsaymış ceketi üstüne serseymiş falan dedi. bugün anlıyorum ki yazının bir ruhu var okuyana geçen.
   Üstatlar daha öncede söyledim hayatımda ilk kez bu kadar uzun yazıyorum. benim için kolay yanı hikayenin ana karakteri benim. anlattıklarımı bizzat yaşadım. şansım benim yazdıklarımı ruhunda hissedecek insanların okuması. zaten hissetmeyen okumasa da olur.
   Birazda milli arayı değerlendiriyorum. Beşiktaşın maç günlerinde tüm hücrelerimle maçı düşünüyorum. kafamda takımı kuruyorum. raibi tartıyorum. o güne kadar yazabildiğim kadar. az sonra edirne sonrasını anlatacağım bir hikaye başlıyacağım.üç saat sürse akşama biter. aslında benim hayat tam nuri bilge ceylanlık.
   sana cevap yazarken hemşire geldi.ultra sona gidiyoruz dedi gittik. doktora testislerim ağrıyor dedim.ördeğe işerken testisime çarpıyor ağrıyor dedi ona baktıracakmış. gittik ultrasona..baktı doktor testislere yanındaki asistana anlatıyor e bende duyuyorum. bak sağ testis. bak görüyor musun..evet hocam. damar olmasın o..yok değil. bak sol testistede var. tamam hadi çıkalım raporu yazalım. ben şaşkın… ulan bir dakka içinde gördüğünüz şey bir erkeğin yaşama sebeplerinden biri. al böbreğimden birini hiç olmazsa testislerin birini bırak. arkalarından resmen bağırdım tam kapıdan çıkarlarken. hooocammm ne gördün yalvarırım söyle.. geldi yanıma benim bunu sana açıklama yetkim yok.ben raporumu doktoruna yazarım o açıklar.
   hemşire getirdi tekrar odama.. şükret Bodo.. hiç olmazsa sol elin sol parmağın sağlam..

 3. dinlenirken testisler geliyor aklıma.. yazarken burada değilim.. testis yok kanser yok. o küçük erol un bedeninde iki kolu da sağlam bisiklet sürüyorum. hangisiyle dolsun ruhum. testisle mi umuda sürdüğüm bisikletle mi. beni merak etmeyin. iki senedir savaşıyorum ya.. başkada organ kalmadı zaten altta. üst tarafa ( beyin ,akciğer, kalp) sıçramazsa az biraz daha idare ederim. bi şampiyonluk görürümde ikinciyi tek gözle de olsa görme ihtimalim olur. yinede endişen ve düşüncen için sağol. bak oyalıyorsun hikaye gece yarısını bulacak.