içinde ,

bu yorum heba olmasın. neden yazdığımı anlatır…

dr.can17 Ekim 2021 at 17:43

Eline sağlık değerli Bodo, çoğumuzu üzen bir konu bu. Anlatmak seni de bizi de rahatlatacaktır. Varol…

 1Cevapla

 • Bodo17 Ekim 2021 at 22:34

  valla Sevgili dostum @dr-can, bu yazıyı yazmak hasta yatağımda gece saat 01:00 dan sabah 06:12 ye kadar sürdü. tek tek sanal klavyeye harf bastım. benim bir harf yazmamda sizler kelime yazarsınız. elbet senin de dediğin gibi yazmak, ağrılarımı düşünmekten uzaklaştırıyor. bir de bir zamanlar tanıştığım harp okulu öğrencilerinin genel yetiştirilme şartlarını gözleimle gördüğüm için bu çocukların bunu fetö dallaması için yapabilecek kadar büyümedikleri kanaatindeyim bir de diyarbakır anneleri haklı olarak evlatlarını dağdan terörden kurtarmaya çalışıyor. uzun yıllar ülkemizin askerine kurşun sıkanlar affediliyor da.. bu bebelerin annelerinin eylemleri gözyaşları neden görünmez duyulmaz. bu anneler askerlik olsun vatanımızı namusumuzu korusun diye okula gönderdiği yavrusunu hapiste dört duvar arasında çürümesini ister mi.
  kendisi de anne olan oğlu burak ehliyetsiz araba kullanırken, kırmızı ışıktan hızla geçerken 1 mayıs 1998 de Tsm sanatçısı SevimTanyürek kazayla öldü. buraka geçmişe yönelik ehliyet çıkarıldı. bu yüzden tutusuz yargılanma kararı çıktı.

  burak 3 gün sonra ingiltereye dil öğrenmeye gitti. gittikten sonra Türkiyede anca opel araba parası olan burak. ingiltereye gider gitmez 4 milyon dolara gemicik aldı. sırf oralarda canı sıkılmasın diye. kısa zamanda da 180 milyon dolarlık gemi filosu sahibi oldu. sırf gemilerine doya doya bakabilmek için askere bile gitmedi…
  olsundu hapse girmedi ya .. annesini aradı. sagol anne sayende dedi……

  Kulelili taebeler çocuk yaşta gördükleri işkenceler, uykusuz gecelerin ardından annelerine seslendiler…. sağol anne pişiyoruz. hayatın en acımasız dönemini pişmekle geçirdik. daha fazla öğrendik askerken öğrenecekerimizden. hele bir çıkalım. onlardan daha güçlü olacağımız kesin.
  en azından çocuk girdik adam çıkacağız.
  Belki bir Jose Mucija olmayacağız. ama onun gibi ülkesini, halkını seven insanlar olacagız.
  hapisten çıkınca yapmadığımız askerliği er olarak yapacağız. ama asla ülkemizden kaçmıyacağız. asla gemi almıyacağız.

  Belki çok duygusala bağladım. ülkenin bir numaralı insanlarına dokundum… dostlar benide anlayın bee.

  beeen BEŞİKTAŞ lıyım…. Asi ruhum.. haksızlığa.. adaletsizliğe.. paranın gücüne boyun eğmem. sen yüzlerce partidaşna rant kapısı sağlıyacaksın diye taş kışlayı sana iki ağacı bahane edip yaptırmam. (iki agaç meselesi de değil bu. konu aslında bu)
  ha yiğidin hakkı yiğide ülkem için yaptığınız güzel şeyleri takdir ederim. en başta yattığım bu hastane. ben Beşiktaşlıyım senin bile hakkını sana teslim ederim.
  ( yoruldum Dr. Can kardeşim. ama rahatladım. sagol

Bir cevap yazın

GIPHY Uygulama Anahtarı Ayarlanmadı. Lütfen Kontrol Edin

 1. abi bu da wikipediden alinma ………Kazadaki sürücü ihmali dava konusu oldu, ancak ölen Sevim Tanürek 8’de 8 kusurlu bulundu.[7] Kazayı yapan sürücü Ahmet Burak Erdoğan’ın, olay tarihi itibarı ile ehliyetsiz olduğu iddiaları vardır. Burak Erdoğan ise kusursuz bulundu.[8][9] Mahkeme sürücü genci 3 ay hapse mahkûm etti, ancak ceza daha sonra para cezasına çevrildi. Ahmet Burak Erdoğan hakkında kusursuzluk raporu veren Adli Tıp Kurumu İhtisas Dairesi’nin başındaki Eyüp Çakmak, Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) iktidarında Türkiye Denizcilik İşletmeleri (TDİ) A.Ş.’ye genel müdürü olmuştur.[10][11] Sevim Tanürek Zincirlikuyu Mezarlığına defnedilmiştir.