içinde

Çevre Kontrolü – Pas Tercihleri – Topu Ayağında Fazla Tutma

Resimleri bilerek seçtim aslında tek maçtan fakat genel olarak hep aynı hatalar olduğundan dolayı, rahatlıkla genel bakabiliriz.. Eminim takımın analizcisi de bu hataları görmüştür. Zaten daha ilk idmanda hocanın bunlara vurgu yaptığını görmüştüm. Nkoudouya al veri öğretmeye çalışıyordu 😀 neyse konuya dönelim.

1 nolu resimde pası alıp arkasını dönerek dikine oynaması gereken adam bilin bakalım napıyor. En az 5 tane ümraniyeli oyuncuyu oyundan düşürüp atağa çıkmak varken, çevre kontrolü olmadığından dolayı topu geri veriyor stopere ve haliyle ümraniyeli oyuncular savunmada yerini alıyor.

2 nolu resim ; aynı şekilde geri dönüp dikine oynamak varken oyuncu yine anlamsızca savunma tarafına dönüp rakip savunmasının yerini almasını sağlıyor ve topla fazla oynuyor tehlikeli atak fırsatı bitiyor.. 

3Nolu resim: tek top yapsa gol pozisyonu olacağı yerde topu alıyor kontrol ediyor basıyor ayağında fazla tutuyor yetmiyor top kaybı yapıyor.. hem arkadaşlarını yoruyor hem kendisini.. hem de tabela yapılacağı yerde saçma sapan bir hata…

4 numaralı resim.. çevre kontrolü sıfır. yanındaki adama topu bıraksa bomboş bir alan ile tehlike yaratabilecek pozisyon bilin bakalım yine ne yapıyor… 

takımın genel sorunları :

-sahaya diziliş   

-çevre kontrolü

-yardımlaşma

-tek top nasıl yapılır bilmeme…

-basit düşünememe…

Takım atağa çıkıcak bazı oyuncular geride bekliyor.. Salih zaten toptan kaçıyor.. ayağına gelse hemen şişiriyor… Oyuna ne zaman girse takım uzun topa dönüyor. Araya top isteyen oyunculara o toplar atılmıyor.. Kanat bomboş görüyor oraya pası veremiyor. Bir de şu var adam pası verdikten sonra sanki görevi bitmiş gibi çakılı kalıyor. Siz Beşiktaşta oynuyorsunuz alooo. Herkesin hayali, koşarak gelmek istediği ve gidenlerin bin pişman oldukları takım bu takım… Cenk anlatsın size.. Aboubakar’da yaşadınız.. Gidenlere bakın kadroya giremiyorlar. Futbol basit oyun abi. Yeteneğiniz yoksa iş zor. 

En çok sinir olduğum da şu. Yetenekli çok oyuncu var aslında fakat değeri bilinmeyen. Geçen ptt maçına baktım, bu kadar vasat olamaz. Olmamalı, topa vuramıyorlar. Pas verirken zorlanıyorlar.. Sahada koşmaya acizler.. Asgari ücrete oynayanlar için bir şey demiyorum ama üst ligde de durum bundan farklı değil. Yerli oyuncular özellikle…

Ara geldi. Bir sürü transfer haberi çıkıyor. Çok takılmayın. Hepsi menajer haberi. Elindekileri verip para koparma derdindeler… Şuan için bekleyip göreceğiz. Ghezzal dönmesi uzun süreceğinden banko bir tane kanat şart. Diğer mevkiler kamptan sonra belli eder kendini. Bir de DELE ALLi büyük ihtimal bekleneni veremeyecek gibi. Dediğim gibi transfer sezonuna daha milli ara ve 4-5 maç var. Kanat kesin alınmak zorunda. Diğer mevkiler için bekleyeceğiz.. 

Josef inşallah toparlar. Toparlayamazsa o bölgeye de takviye şart olacak.. Welinton-montero yerlerine belki bir stoper.. Saissin’de sakatım diyip antalya maçında oynamayacaktı o da ayrı bir mevzu.. Oyuncuların kafasında bitmiş sanki her şey.. Allah bize ve hocaya sabır versin. Hedefsiz ruhsuz oyuncular ile zor.. Son olarak yine diyorum klasik bu nkoudou dünya kupasından sakat gelecek görürsünüz.

Bir cevap yazın

GIPHY Uygulama Anahtarı Ayarlanmadı. Lütfen Kontrol Edin

 1. Oyunu dikine tek pas ile oynayan tek oyuncu Gedson. Josef her topu tutuyor, oyun duruyor bu top ya yatay sağa sola ya da geriye oynanıyor. Keza Salih de özellikle maçın zorluğu arttıkça bunu hiç yapamıyor.
  Oyunumuzun kilit eksikliği bu.
  İkinci eksiklik N koudu kanadında top çok bekliyor. Varyasyonu çok kısıtlı. Zamanında o top çıkmıyor ayaktan ve maçın zorluğu arttıkça o da maçın içinde kayboluyor.
  Forvet oyuncularımızın da bireysel yetenek olarak oyuncu eksiltme özellikleri olmadığı için üretkenlik sınıfta kalıyor.
  Bizim birincil olarak savunmadan ziyade bu sorunu çözecek transferler yamamız lazım.
  Güzel bir değerlendirme olmuş 👌🏾