içinde

Çok büyük sorunlar var hem de çok büyük

Öncelikle oyuncu grubuna bakıyoruz mutsuzlar… Hani abi bilmiyorum maddi kazanca girmek  istemiyorum… Maç sonu spor arabana binip villanın yolunu tutuyorsun ve mutsuzsun… Mesela düşünmüyorsun akşam ne yiyebilirim diye.. Ne yerim diyorsun… Madem mutsuzsun yırt sözleşmeni git, kimse seni zorla tutmuyor. Geçin abi giderse geçinemez yalanlarını, bir gülme geliyor.. Neyse, Vazgeçtim girmicem bu mevzuya. Sorsan profesyoneller.. işlerine geldiği gibi.

Bazı oyuncuları kullanamadığımız maçta nkoudouyu kullanmak varken ve bu kadar net kanat sorunu yaşıyorken kullanmamak, adam gitsin diye saçma baskı yapmak… Oyuncuya parayı nasılsa kulüp ödüyor.. Oynamasa da olur kalsın sezon sonuna kadar takımda, parasını öde oynatma. Yok siz düşmansınız bu takıma. Bu takıma şuanda en büyük zararı yönetimi veriyor. Kanat oyuncu sorunu yaşıyoruz neden mi? Takımın sol beki ve takımın forveti kanatta oynatılmaya kalkılıyor. Ve bunun olduğunu bile bile şu takıma kanat almayan bir yönetim. Hep bir bahane, para yok yalanları.. Sonra bakıyoruz emrecanın %50 sine 2 milyon, oynatılmayan kereme 2 milyon.. Amire 3.5 milyon sorsan para yok. Aboubakara salaklık yapılıp ödenen paranın ve kaybedilen şeylerin haddi hesabı yok. 

Zaten ülke de bir BEŞİKTAŞ düşmanlığı var. Dünkü maçta da tescillendi… Kaç dakika itiraz ettiler insan elini cebine götürüp yapıştırır kartı ama pardon itiraz eden Beşiktaşlı değil… Beşiktaşlı itiraz etse VAR’a gidin dese pat sarı kart… Hakemin niyeti, dakikadan çalmaları… Görüyor pozisyonun korner olduğunu, bir başka pozisyonda adı gibi biliyor net penaltı vermiyor. Hani ne değişti gol iptali için VAR çağırıyordu hakemi izlemesi için. Olay Beşiktaş olunca mı gitmiyorsunuz VAR’a. Karar doğrudur yanlıştır mevzu o değil. Demek istediğimi herkes anladı. Yani Beşiktaş şu ligden çekilse de rahatlasalar.. Bir kin öfkeleri var.. Nedenini çok iyi biliyoruz da işte… 

Adamlar böbürlene böbürlene şike itiraf ediyor. Hiç bir şey yapmıyorlar… Bir italyaya bakıyorsun Juventus koskoca Juventusun gözünün yaşına bakmıyorlar… laliga hakem konuşulmuyor.. Premier lig hakem hatası var ama her takıma var.. Kasıtlı 2 takımı kayıracak şekilde değil… Koskoca Manchester City maç kazanamayabiliyor her maç penaltı atmıyor.. Bahanede hazır ceza sahasına çok giriyormuş… Bu adamlar her dakika ceza sahasında niyet penaltı kovalamak değil.. Zaten hakemler düdüğü ağzına götürüyor hemen gs ve fb penaltı atma rekoru kırıyor… Çok zor böyle bir ligde şampiyonluk yarışı vermek.. Zaten eleştiriye ve saldırıya hemen hazır bir kitle var.. Her oyuncudan Ronaldo messi performansı bekleyen.. Forvet her maç gol atmassa başarısız sayılıyor.. necip umut salih gibi vasatlar hiç kesilmiyor.. Daha ne kadar soğuya biliriz acaba… Gelecek sene için elde oyuncu da tutamaz bunlar.. Masuakuyu da kadro dışı bırakırlar..

Son olarak önerim Alt yapıyı kapatın, ne gerek var masrafa… Korkak bir teknik ekip ile yazık… Genç oyuncu oynayamaz kriteri var.. sergende de vardı Şenol güneşte de var.. VI’da da vardı.. Hepsin de var… gs oynatıyor diye gelmeyin onlarda mecbur oynatıyor yoksa nerede.. mecbur oynattığı için kerem –  barış gibi adamları kazandı.. fenerdeki ardaya da yazık oluyor.. bizde de semih eleştiriliyor daha çocuk 20 dakika süre aldı o da kaos oyununda mevkisi olmadığı yerde.. 

Bir cevap yazın

GIPHY Uygulama Anahtarı Ayarlanmadı. Lütfen Kontrol Edin

  1. eduega kardesim sorunun büyügü bence toplama takim ile basarili olma hayali 90 larin fb si ni hatirlarmisin bilmiyorum ama onlar her sezon 15 oyuncu alip 15 oyuncu gönderip basari beklerlerdi , bizdeki resim ayni onca oyuncu aliyorlar bir cogu da hakikaten marka isimler ama aldiklari hoca kurduklarina takima göre degil , sergen hoca egolu birisi olsada takimin klübün basarisina öncelik verdi orda da abubakar şampiyonluk sevinci ads maci vs vs sergen hocayi harcadilar , önder hoca ne yapsin sifirdan yüze cik ama arkanda durmayan yönetim ile nereye kadar , ismael hoca su oyunu oynaticam dedi önce ok sonra o oyuna uygun hic bi oyuncu almadilar angaragötü maci vs vs onu da yediler , kibiratör dersek onu bastan getirmek yanlisti iskeleti olmayan az bi ezberi olmayan hic bir takimda basarili olmadi ve olamazda ( yigidi öldür hakkini yeme bugün iskeleti ve az bi oyun ezberi olan basaksehiri sivasi ver eline iki sene bizim üstümüzde ligi bitirir ) yönetim isme göre tepkiye göre yap boz takimi kura kura tassaruf yerine borcumuz renklilerinkini gecti ben bu yönetim oldukca basari gelecegine pek inanmiyorum, haa samet kaptan gibi sergen hoca gibi ibrahim üzülmez hoca gibi bu camiaanin degerini bilen saha ici saha disi kontrol eden biri olmadikca her ocak ayinda havlu atmis oluruz

  2. mutsuz oyuncuları suçluyorum ama nedenini de araştırmak lazım. öncelikle ; aidiyet duygusu olmayan oyuncuyu, yerli yabancı kim olursa olsun , sorgsuz sualsız şutlayacaksın. öyle futbolcularla başarı gelmez. örnğ ; sais. ancak dediğim gibi bunun nedenleri önemli. şu taraftara rağmen , futbolcuda aidiyet duygusu yoksa , sıkıntı büyük. ne yönetim ne de hali hazırdaki hocamız o duyguyu verememiş anlaşılan.