içinde

Çok üzüldük

Üzücü olan organizasyonu olmayan bir takıma yenilmek oldu. Elbette maç kaybedeceğiz. Üzücü olan Türk futbolcuların ağırlıklı olduğu sahada, kalitenin hiç olmamasıydı. Hadi mücadele diyelim, bence o da yoktu. Beşiktaş bu ligde hangi takımla oynarsa oynasın sahada mücadele edebilmeli, “biz buradayız” diyebilmeli. Tek organize atak göremedim. Salih, Kenan ve Töre maalesef sınıfta kaldılar. Bu ilk şansları değildi üstelik. Nsakala değerli bir futbolcu evet ama as kadroda bile sırıtırken, yedek ağırlıklı kadroda paramparça oldu. Başkanımıza tekrar teşekkür ediyorum, lakin sıkıntı büyük. Kaliteli yerli sorunu var ve maalesef CL’de tek maç ile darmadağan olduk. Sakatlıklara girmeyeceğim. Sebep çok fazla çünkü. 

Gelelim Rıdvan, Serdar ve Can’ a. Hatasiz oynadılar.  Rıdvan’ ın  sol açığa devşirilmesi çok iyi olacak gibi. Her gün üstüne katarak gidiyor. Serdar son derece sakin, ayağı fena degil. Vida ile gelişir. Welington yerine forma verilmeli. Welington un saçma faulleri bize her zaman puan kaybı olarak döndü.ADS maçında ilk yediğimiz golde olduğu gibi. Can mutlaka ana rotasyon oyuncusu olmalı. Mücadeleden kaçmıyor. Kırılgan değil. Adam eksiltebiliyor. Güven fiziken iyi ama çok onemli bir eksiği var, futbol aklı yok. 

Ajax maçı için endişeliyim maalesef. Biliç döneminde yerli ağırlıklı kadro ile çok kaliteli maçlar oynadık avrupada. Ama şimdi yerli anlamında o kalitede değiliz, hatta çok uzağız. Ligi domine ederdik avrupa maçları olmasaydı. 15 kaliteli oyuncu gurubuna sahibiz çünkü. Sonrası yok. Devre arası mutlak iki kaliteli Türk oyuncu ve imkanımız varsa (avrupada devam edebilirsek) forvet takviyesi gerekir. Ve birkaç isimle yollar ayrılmalı.

Sevgiler saygılar değerli yoldaşlar…

Bir cevap yazın

GIPHY Uygulama Anahtarı Ayarlanmadı. Lütfen Kontrol Edin