içinde

Çok yetenekli bir futbolcu, tam bir wonderkid ?

Özlenen scout performansı… Şimdiden sözleşmeyi basmak gerek…

Şaka bir yana..

“Futbol Ülkesi” deniliyor ya hani.. 

İşte Temeli tam buralara kadar dayanıyor.. O kültür O kadar önemli Ki aslında, kesinlikle kaybetmemek gerekiyor. Ve Bizim futbolda son dönemdeki çözülmesi ve düşünülmesi gereken en önemli problemlerimiz bu, bana kalırsa.. O kültürü kaybediyoruz biz dostlarım.. 

Çünkü bir alana “Başlangıç Motivasyonu” için liyakata dayalı, gelişime açık, umut vaadeden. adil bir ortam gerekiyor. Peki Soruyorum sizlere, şuan bizim ülkemizde futbolda böyle bir ortam var mı? 

Yakında bile değiliz

Ortam o kadar sağlıksız Ki, kimse görevini yapmıyor, hak eden hakettiği yere gelemiyor, geleceği umut vermiyor. Bu denli hastalıklı, belirsizliklerle dolu bir ortama Gönül rahatlığı ile siz kendi çocuklarınızı sokabilir misiniz? Aklımızdaki En son seçeneklerden biri olur herhalde değil mi.. 

Ne seyir zevki var, ne marka değeri var.. Hemen hemen hiçbir çekiciliği kalmamış bir ortam..Bu ortamdan eskiden olduğu gibi futbol efsaneleri çıkabilir mi? Çocuklar sokakta oynarken kimin ismini bağırıp çağıracak.. “Ben Feyyazım, sen Ali, sen de Metin” dialogundaki isimler yerine koyabileceğiniz oyuncu sayısı yok denecek kadar az artık.. Hayatımızın herhangi bir noktasına yansıtmaya değece kadar değerli mi artık futbol..
Eskisi kadar tereddütsüz “evet” diyebiliyor muyuz artık bu soruya???

velhasıl..

“Futbol Ülkesi”nde bunlar böyle olmuyor işte..
Burda Herşey önce ailede, sonra da sokakta başlıyor..

Tüm tartışmalarımızın arasında, Biz bunu unuttuk sanırım..

Bir cevap yazın

GIPHY Uygulama Anahtarı Ayarlanmadı. Lütfen Kontrol Edin