içinde

Covit'e dikkat.

Fb de covit sayısı 5 e yükselmiş. Muhtemelen artacak. Korkum o ki derbi maçtan sonra inşallah bizimkilere bulaşmamıştır. Ayrıca çok zorlu covit süreci atlatan birisi olarak Allah hepsine acil şifalar versin. Tarif edilemeyecek kadar kötü bir hastalık.

$ s Yorumları

Cevap bırakın
  1. Geçmiş olsun herkese.Insallah kısa sürede salgini atlatiriz.Hastaligi geçirenlerin ve asi olanların da rehavete kapılmayıp maske,mesafe ve hijyen kurallarına dikkat etmesi gerekiyor.Asemptomik olanların da bulastirici olabileceği unutulmamalı.Bir doktor olarak ben de kontrol amaclı pcr testi yaptırmıştım pozitif gelmişti ama çok şükür hic semptomum olmamistı.Pozitiflik 1 aydan uzun sürebiliyor bazı vakalarda ama bulaştiriciligin en fazla 20 güne kadar sürdüğü belirtiliyor. Onun için biraz daha sabretmeliyiz.Bu salgın da Allah’ın bir takdiri.Biz elimizden geleni yapıp kurallara uymaya devam edelim insallah.

    • Vallaha doktorum bunun ihmali vs yok. Ben çift maske takardım herşeye dikkat ederdim covit atlatıp negatife dönen bir arkadaşın dükkanına gecmiş olsun diye uğradım ısrarla kola ikram etti maskeyi doğal olarak cikardım. Aradan 3 gün geçti halsizlik ve üşüme ile süreç başladı. Sonrası kabus. Kısaca kişi karantina sürecini atlatıp negatife dönse bile bulaştırabiliyor. Bir aya yakın dikkat etmek lazım.

  2. Tıp çözemedi zamanın kısalığından. Ben de kritik şekilde atlattım. Ama mutlaka ve mutlaka bilinen bilinmeyen arazlar bırakıyor, bu tarafını, çoğunluk itiraftan çekiniyor. ”’HAKLI OLARAK yaşamayanlar FARKINDALIĞINDA DEĞİL”’.. Lütfen klişe olacak ama uzak durun kalabalık ve kaba insanlardan. Allahın verdiği yaşama şansını taç’a atmayın.. ÇOK KRİTİK BİR SÜREÇ’İN TAM DA ORTASINDAYIZ.

Bir cevap yazın