içinde

Daha Güzel Bir Haberim Var!

Sergen Yalçın liderliğindeki Beşiktaş, açık ve net bir şekilde Fatih Terim’in metabolizmasını bozdu..

Bakın Sergen Yalçın, maç sonrası açıklamaları ile terazinin kolları ile öyle ustaca oynadı ki, tehdit etmeden, gözdağı vermeden, kulübe basmadan Türk futbolunun genetiğine işlemiş olan tümörlere sağlam zehir verdi. Ne demek istediğimi daha detaylı bir biçimde yazacağım daha sonra. Çok ustaca işler var ortada..

Metabolizması bozulan Terim, bugün Gedson’u stopere koyacak kadar afalladı..

Artık kendi taraftarı tarafından da iyiden iyiye tartışılmaya başlanan Terim (BU İLK KEZ OLUYOR) , sezon sonunda bir daha dönmemek üzere tozlu sayfalara karışacaktır..

Maç sonunda Levent Şahin ve Ömer Erdoğan’ın röportajlarını dinledim, nefes aldım kardeşim. Aklı başında, kendi hatalarından bahsedebilen, tehdit savurmayan adamların varlığı ile huzur buldum..

Terim sonrası futbol bu çizgiye oturacaktır, kimse merak etmesin. Akla ziyan işler azalacaktır..

Geriye sadece kurullar bazında yapılacak mücadele kalacaktır. O işi de yönetim taraftar ortaklığı ile alt edeceğiz Evvel Allah..

Bir cevap yazın

GIPHY Uygulama Anahtarı Ayarlanmadı. Lütfen Kontrol Edin

  • Oyun okumada bir zafiyet yaşadığını düşünmüyorum. Elindeki kadro çok kısıtlı Ziya kabul etmek lazım bunu. 3 adam olmadığı için ortaya çıkan kadrolara bakarsan bana hak verirsin. Rosier, Josef, Ghezzal, Larin ve hatta Ersin’in tek alternatifleri yok kadroda. Az da olsa oyun okuma probleminden çok, ”dalgınlık” yaşadığını kabul edebilirim ama 🙂

   • Dalgınlık var evet ama hakemlerin alenen Sergen hocayla uğraşması bence Hocanın silkinip kendine gelmesini sağlayacaktır bence.Bize olumlu yansıyacağını düşünüyorum.Ben hocamın Denizli 3-0 ilk yarı.Maçın ikinci yarısı yaptığı değişikliklerin hatalı odluğu günden beridir yazmıştım.Fener maçında çıktı Antep maçı ciddi uyarıydı ama hocam ders almamıştı ama hem fener maçı olsun hem şu malum son olaylardan sonra saha içinde çok daha dikkatli bir Sergen hocanın olacağı kanaatindeyim.

   • Sirin baba,son fener macinda 62 den sonra minumum 2 degisiklik acil lazimdi.Bunun elzemligi tartisma goturmez kardesim.Goruslerine saygin sonsuz,ama ayni yanilgi icine sezon basinda da dusmustu ki sonraki haftalarda uzerine koya koya cok iyi yaglanmis bir makina gibi isledi sistem. Iyi yaptiklarinin yaninda,yapamadiginda da soylemek boynumuzun borcu. Ben sahsen buyuk mac stresine ve boyle bir kirilma macini daha once TD olarak yasamamasina bagladim.Yani tecrube edindi.Kirilan,dokulen yok cok sukur. Olsa da cani sagolsun,bize gosterdigi parilti onun bu halde bile Besiktasimizla gelecege yuruyebilecek kapasitesi oldugunu gostermistir..Bence burdan insallah bir tecrube kazanmistir ve gerektigi yerlerde kalitemiz eksilse bile taze oyuncuyu oyuna sokmasi gerektigini ve oyunu sogutmasi gerektigi sonucunu cikaracagini umuyorum.Ben hocanin korkusuz ve her sabah 1 okka ciger yemis gibi hareket etmesinin kendisini daha da yukarilara cikartacagini dusunuyorum.

  • Ziya hocam,
   Benden değil,
   Bu ülkenin oyun zekası en yüksek kişilerinden biri olan
   Sergen Yalçın’dan bahsediyoruz,
   Yapma..

   Kişileri kutsallaştırmak ahmaklıktır, amenna..
   Bu davranış en çok da kutsallaştırılmaya çabalanan kişiye zarar verir, kabul..

   Eleştiri haktır, yapılır
   ve dahi kişileri doğru yolda tutmak için yapılmak zorundadır,
   eyvallah..

   Ancak, Sergen Yalçın oyunu okuma konusunda problemli demek, biraz haksızlık olur,
   Bence..
   ?????

 1. Hayallerimiz ve temennilerimiz zaten o değilmi şirin baba. Emeğe saygı, hakka hukuka riayet, şeffaflık, tehditsiz ve kibirsiz bi dünya. Şerefinle oyna Hakkinla kazan meteforu Beşiktaş demek olup DNA larımıza bu sebeple nakış gibi işlenmedimi. Rasim hoca dönemi lisede okurken türlü hakem itlikleriyle gaspedilen bir şampiyonluğun verdiği hüznün, sinirin, öfkenin etkisi neredeyse 25 yıl geçti hala dün gibi aklımda. Geçmedi. Hakkımız haram olsun bu şeref yoksunlarına. Bize, ülkemize temiz ve dürüst insanlar lazım Sergen hoca gibi. Çakma kabadayıların gittiği yolun sonu kebapçı selonun dükkanından öte değildir. Doğru duvar yıkılmaz sevgili şirin baba.

 2. Sergen çok zeki bir adam, ve gözlem yeteneği üst düzey bir hoca, hatta abartmıyorum bence takımın başına gelmiş geçmiş antrenörlerin en zekilerinden birisidir. Lakin bunlar onun %100 başarılı olacağı anlamına gelmiyor. Çünkü onun gibi ayrıntılara, detaylara diğer insanlardan daha çok dikkat eden kişilerde rutinde bulunan defo onda da var. “Çevresel faktörlerden çabuk etkilenmesi”. Her ne kadar sert görünmeye çalışsa da durum bu. Fener maçında da bocalamasının altındaki neden buydu. Önceki takımlarında da başlangıçta başarılı olup sonraları düşüş yaşamasının da ana sebebi bu..Formül belli, Sergeni futbolun içerisinde tuttuğumuz an, şampiyon oluruz, hakemlerle yüz göz edersek, baskıların önüne onu atarsak, yada bir sebepten maç içerisinde sinirlerine hakim olamazsa, hata yapmaya meyili artar, şampiyonluk da hayal olur.. Kafasını sadece sahaya verdiğinde kadronun darlığına bile çok rahat çözüm üretebilecek bir kafaya sahip Sergen.. Ben inanıyorum