içinde

Daum'u Hatırladım..

Fenerbahçe’nin 2008 yılına kadar Şampiyonlar Ligi’nde kevgire döndüğü her maçın sonunda özellikle Daum’un ”yenilgi üzücü ama tecrübe kazandık” sözü aklıma kazınmıştır. Kazanılan o tecrübelerle 2008 yılında hatrı sayılır bir noktaya ulaşabilmişti Fenerbahçe. 

Keza, 2011 yılından itibaren bir yapılanmaya giren Beşiktaş’ın bu arenada ancak 2017 yılında başarı elde ettiği gibi. Milyar eurolar harcayan City ve PSG gibi takımların henüz arzu ettikleri noktaya varamamaları gibi..

Kabul etmekte yarar var. Şampiyonlar Ligi, dünya üzerinde futbolun zirve noktasıdır. Bu mecrada başarılı olabilmek için kalite, güç, marka ve tecrübe gerekiyor. Kalitesini, gücünü ve marka değerini muazzam bir yönetimle yukarı çeken Beşiktaş, yeterli tecrübeye ulaşınca bu ligin gediklisi olabilir rahatlıkla..

Yine kabul etmek gerekir ki, Türkiye Ligi bataklıktır. Şampiyonlar Ligi gibi bir sahne için Beşiktaş’ın önündeki en ciddi engeldir. Oynatmamaya, yerde yatmaya, sakatlamaya, zaman öldürmeye fokuslanmış bir organizasyonda yarışmak, Beşiktaş için haksız bir rekabet ortamı teşkil ediyor.

Beşiktaş bugün;

** Kafalardaki soru işaretlerini nispeten kaldırmayı başardı. Bu ligde 2-3 takım harici her takımla kafa kafaya oynayabileceğini gösterdi. Bu çok ümit vericiydi..

** Montero inanılmaz oynadı. Yavaş yavaş formayı bu çocuğa verip takımın  yaş ortalamasını da düşürme yoluna gidilebilir..

** En büyük problem, maçın 25 ile 45. dakikalar arasındaki görüntümüz oldu. Fazlasıyla teslim göründük. Bu sorun üzerine eğilip gerekli dersleri çıkaracağımızı umuyorum.

Ez cümle; Keyifsiz ama umut verici bir akşam yaşadık. Daha iyi olacağımıza da inancım tam..

Bir cevap yazın