içinde

DOĞRULUK KAZANIR!!

Galatasaray, 2018-2019 sezonunun son bölümünde, Bülent Yıldırım isimli tetikçinin muhtemelen tarihin en namussuz hakem yönetimini sergilediği  maçta Beşiktaş’ı mağlup etmişti. Gs’nin bir sonraki hafta Rize’de 3-2 kazandığı (!) maç, hakem katliamı açısından Beşiktaş maçını dahi geride bırakmış, Serkan Çınar ve çetesi aklın sınırlarını zorlayacak düzeyde ve açık açık maçı g.saray’a teslim etmişti. O maçın bitiş düdüğü ile oturduğum koltuğun kol kısmına öyle bir hınçla yumruk atmıştım ki, hafif çöküntü oluşmuştu o kısımda. Ben çok hakem katliamı gördüm ama 2018-2019 sezonu kadar;

İnsanları aptal yerine koyarcasına, ayan beyan bir şampiyonluğun seri katliamlar ile bir takıma verildiğini görmedim..

Beşiktaşlı olduğumdan söylemiyorum bunu; Beşiktaş öyle bir şampiyonlukla 16. şampiyonluğunu almış olsaydı, Beşiktaş’ın 16 şampiyonluğu var diyemezdim. Dilim varmaz, utanırdım.. 15 derdim.. Hem vallahi hem billahi 15 derdim..

Sonraki iki sezonda Galatasaray’ın ligin ikinci yarısında oynadığı Rizespor maçlarında yaşananlar ibretlik..

** Geçen sezon Muslera ve Andone ile beraber maçı da kaybettiler ve o kayıpla şampiyonluk yarışından koptular..

** Dün, 3 gol attıkları maçta akıl almaz savunma hataları ile 4 gol yediler ve şampiyonluk yarışının en ağır yarasını aldılar.

** Seneye?…

Beşiktaş, bu çarkın dışında kaldığı, saha dışı işlerle meşgul olmadığı, her işini sahada halletmeye çalıştığı için son 30 yılda gerisinde kaldı rakiplerinin..

Böyle geri kalmaya can feda be kardeşim. 15 tane şampiyonluğumuz var, her birinde emek, ter, gözyaşı ve şeref kokusu var. Her birinde o sezonun en iyi futbolunu oynamış takımlarımızın efsanevi mücadelesi var..

Çoğumuzun duvarlarında şampiyon takımlarımızın posterleri var. Çok şükür ki, yüzünü gizleme gereği duyacağımız, adını söylemekten imtina edeceğimiz TEK BİR FUTBOLCUMUZ YOK. Kaçmak zorunda kalan hiç bir neferimiz yok. Az şey değil bunlar..

Yarın öyle bir maça çıkıyoruz ki, rakip için ölüm kalım; bizim için DÜĞÜN BAYRAM maçı. Kazanırsak ”BAKIN İDDİALI KONUŞUYORUM” Beşiktaş tarihinin en kıymetli, en efsanevi ve hikayesi en etkileyici şampiyonluğunun ilk harflerini zihinlere ve tablolara yazmaya başlayacağız..

Ve ben..

Son yılların en heyecan verici maçını izleyeceğim yarın.. Fatih Terim gibi bir düzenbazın kollarını koparabilecek fırsatı gözleyeceğim yarın.. Tabulaştırılmış, masa oyunlarıyla tahtın tepesinde ”tutulmuş” bu ikonun devrilişini, sürüklenişini bekleyeceğim yarın..

Sergen Yalçın’ın yazıp yönettiği bu başyapıtı, bu platformdaki tüm kardeşlerimle, yer yüzünde ne kadar Beşiktaşlı varsa, aynı salonda, kol kola, omuz omuza izleyeceğim yarın..

Bir zafer akşamında buluşmak dileği ile…

Bir cevap yazın

GIPHY Uygulama Anahtarı Ayarlanmadı. Lütfen Kontrol Edin

  1. Serdar Abi okurkeen ben duygulandım.Bu kadar açık,net ve anlaşılır bir biçimde ifade ettiğin için sana teşekkür ederim.Bunu yanlı güya spor programı yapan başta trtspor ve aspor olmak üzere sürekli alt yazı olarak geçmek lazım.Ha bu yazdıklarını okusalar bile yüzleri kızarmaz.Çünkü onlara göre herşey mübah.Son söylemek istediğim inşallah bu futbol özelinde söylüyorum.Bu pislik içinde olan kim varsa tek tek bir gün defolup giderler de ülke futbolu biraz nefes alır.