içinde

Dorukhan olayı

Daha önce yazdığım gibi fransız basını Lille e gitmesi yüksek ihtimal yazmıştı. Biz neden bu kadar kolay vazgeçtik ? Bu işin detayları nedir? Milli olmuş, kaliteli ve yerli oyuncu. İlk geldiği yıl çok iyi oynamıştı. Bu yıl sakatlık yüzünden yüksek performans sergilemesede aldığı süre içerisinde yüreğiyle mücadele etti. Böyle gitmesi hele bedavaya gitmesi içime sinmedi 

Bir cevap yazın

GIPHY Uygulama Anahtarı Ayarlanmadı. Lütfen Kontrol Edin

 1. Dorukhan ile biz devre arasından beri anlaşmaya çalışıyoruz abi. Kendisi 1,7 milyon Euro da diretti, biz 1,2 önerdik kabul etmedi. Beşiktaş, yedek oyuncusuna 1,7 verecek kulüp değil. Dorukhan sözleşmeyi uzatmayan taraf. Şampiyonluk kutlamasında da “gidiyorum” şarkası vs bunlar şov. Gerek yoktu. Beşiktaş’ta oynadığı süre içerisinde çok iyi mücadele etti ona lafım yok ama bizimle anlaşmak istemeyen basından beri oydu. Beşiktaş son teklifimiz bu demiş, ya kabul et ya yolları ayıralım demiş. Geçenler de Başkan ile görüşmek istemiş, Başkan da Euro 2020 den sonra gel konuşalım hala Avrupa hayalini gerçekleştiremezsen imza atarsın demiş kapanmış konu. Aboubakar bu sene hariç son 3 senesinde 20 maça çıkıp 4 küsur gol atmış. Ama adam bu sene yaklaşık 30 küsur maça çıktı 21 gole katkı vermiş aboubakar sözleşme isteyince hakkı olmuyor yani 🙂 Dorukhan ın 1,8 istediği yerde aboubakar 3 ister kimse kusura bakmasın, istediği ücret fazla mı? Evet fazla ama 2,5 a da ben okeyim bonuslarla abou için. Sol kanat da oynar Larin gibi forvet de. Bu adam olmasa biz Şampiyon olamazdık asla. Son 10 haftaya umutlu girdiysek Ghezzal ile Aboubakar ın bunda Cl büyük payı var. Sözün özü; Dorukhan’ın 11 bile oynamadığı yerde 1,8 veremeyiz insallah onla da orta yolla buluşurlar 1,5 a imza atar bonuslarla. 🙂

  • Aboubakar konusunda dıygusalsın dediğin için yazdım bunu ben abi onu söyleyeyim:) Beşiktaş’ta forma giyen her oyuncu için duygusalım ama armadan önde gelen hiçbir oyuncu yok benim için. Aboubakar sakat olduğu halde, sakat değil diye eleştirip paragöz ile suçluyorsak olay böyle olmadığı halde Dorukhan a da gerekli eleştiriyi yapacağız ozaman 🙂 ınstagram hikayesinden “EVİMDEYİM” demekle olmuyor bu işler..:)

   • Abou konusunda hâlâ duygusal davrandığını düşünüyorum ?. 30. maçında 1 dk daha oynasa kontratı 1 yıl uzayacaktı. 29. maçta 45 dk oynayıp basit bir sakatlık sonrası, ona en ihtiyaç duyulan süreçte aylarca ortadan kaybolmasının arkasında kesinlikle art niyet ve parasal konu olduğu düşüncesindeyim. Ve istediği ücretin astronomik olduğu, bu durumda Atiba Josef gibi adamların 5 alması gerektiği kanaatindeyim. GS li Mostafa bile derbide sedyeyle oyunu terketmiş sezonu kapattı demişlerdi adam Denizli maçında igneyle 15 dk oynayıp 2 tane attı. Yok eğer Abou iyi niyetliyse zaten hiç sakatlanmasa 40 maç oynamış olurdu ve 1,5 a gelecek yıl otomatik uzamış olacaktı kontrat. Buna karşı mı çıkacaktı o zaman?
    Deli Ziya nin da dediği gibi sakatlığı 19 mayısta bitmiş resmi verilere göre daha fazla yoruma gerek yok sanırım.

     • Mehmetcan duygusallık yorumuna katılıyorum. Ayrıca başkan ve Emre bey de taraftarın önüne atmak istemediği için böyle söylüyor zannımca. Biliyorsun ki dört bir yandan forvet transferi için uğraş veriliyor ve hiçbiri olmazsa taraftara yem edilen Aboubakarda olmayacak. Eldeki kuş daldaki kuştan iyidir. Aboubakarın son rapor tarihi benim duyduğuma göre 7 mayıs. 7 mayıstaki raporda da üst adele bölgesinde ödem ve 1,2 mm yazıyor. Bu maalesef oynamasına engel bir durum değil. Sen ayağını sehpaya vurduğunda oluşan ödemle aynı. Raporda doktor notu daha enteresan verilen tedavi programına uyulmadığı, günlük takip cihazıyla yapılan takipte dinlenme sürelerine uyulmadığı not düşülmüş. Bunları stefanoya sorabilirsin, antrenmana çıkmasını istediğinde aldığı cevap bile iyi niyet olmadığı göstergesi. Dorukhan konusuna da gelince, ister fb’ye ister Avrupaya gidebilir. Bu sezon her sezonda dalga konusu olan arka plana atılan Necip’in kat kat fazla katkısı var. Necip bile o kadar istememişken Atiba 8 senedir bu kulüpte asla bu paralara oynamamışken Dorukhana o kadar vermek iki kaptana da ayıp olur. Keyfi bilir. Bence oynayacağı rakam max 800 bin avrodur. 3 sene önceki şampiyonluk sonrası Oğuzhana verilen para ile aynı değerde TL bazında.