Düzmece Bir Şeyler Dönüyor..

Musk: 

”Oldukça düzmece bir şeyler dönüyor. Bugün dört kez corona testine girdim. İki testin sonucu negatif, diğer iki testin sonucu ise pozitif çıktı. Aynı makine, aynı test, aynı hemşire.”….. “Farklı test yöntemlerini de deneyeciğim”

Bilimsel bir açıklaması var mı bilemiyorum ancak bu durum herkesin başına geliyor olabilir.. Orası kesin..

Semptom olmayan pozitif diye bir kavram doğmuş durumda, sağlık bakanı da buna değindi.. 

Futbolcuların bir çoğu da bu durumda olabilir gibi sanki..

Kafamda deli sorular..

$ s Yorumları

Cevap bırakın
  1. Coronavirus pozitif cikmak demek vucudunuzda virusun bulundugu anlamina gelir. Bu durumda 2 ihtimal vardir. Virus herhangi bir enfeksiyona sebep olmasan sizi terkeder. Bu durumda tasiyici olarak 5 gunde 450 kisiye bulastirabilirsiniz ama size bir sey olmaz. Ya da virus organlarinizda enfeksiyona yol acar bu da sizi hasta ettigi yani covid19 dugunuz anlamina gelir. Cok karmasik degil. Bilerek olayi karmasik hale getiriyorlar. Ihtiyarlarin vucudu yas sebebiyle T hucresi uretemediginden virus onlari daha cok hasta ediyor.

    • Dediklerin doğru ancak Aynı kişide hem pozitif hem negatif çıkabilmesi hakkında bir problem var ziya kardeşim. Onu söylemek istedim. Zira pozitif olan hasta negatif çıkması, yada tam tersi negatif hastanın “false pozitive” çıkabilmesi.. Ve yaşamdaki herşeyin bu verilere göre dizayn edilmesi..

      • Cok yeni bir virus icin “test imkani sinirli” olan testler kullaniyoruz. Dolayisiyla testler de tam verimli degil ve hata payi olabiliyor. Musk’in durumu ya virusu cok yeni kapmis ya da terkediyor durumuna benziuor bence. Virus var ama az vucudunda. Piyasada bile “guvenilir” test kiti diye bir sey var. Markaya gore basari yuzdesi degisiyor. Dikkati elden birakmayin. Sakasi yok.

    • Ziyacım bildiğim kadarıyla yaşlıları daha fazla etkilemesinin sebebi spike, yani virüsün hücreye bağlandığı protein, küçüklerde bu protein gelişmediği için bağlanamıyor hücreye, bir de asıl ölümcül olan enfeksiyon değil enfeksiyonla mücadele etmeye çalışan bağışıklık sisteminin kendini kaybetmesi ve bir stokin fırtınası yaratarak vücudun sağlıklı hücrelerine de saldırmaya başlaması diye biliyorum

Bir cevap yazın