içinde

Futbol adına

Büyük bir kaos yaklaşıyor….

Futbol dünyası pandemi sürecinde çok kötü bir sınav verdi vermeyede devam ediyor…

Düşünün karantinalar yüzünden insanlar işlerinden oldu maaşlarında kesinti yapılanlar oldu dev ekonomileri yöneten koca koca devletler sarsıldı klupler seyirci olmayınca ciddi kayıplara uğradı ama futbolcuların maaşları bu tufandan hiç etkilenmedi….

Asgari ücretli yada ortalama bir memur maaşı alsalar bir şey demeyeceğim ama daha bu yaz Messi nin döktüğü gözyaşlarını görünce yok daha ebesinin ki demek zorunda kaldım….

Şu an için değişen tek şey artık bunun kabullenilmiş olması…

Beyzademiz ljajic e bile bir yaptırım uygulanmıyorsa başkasına ne diyebilirsin….

Peki bu maaşlara müdahale edecek bir kurum yokmu dünya yüzeyinde…

Elbette vardır ama iş insiyatif alıp konuyu gündeme getirip sonuç alabilmek için de mücadele vermeye gelince kimse koltuğundan olmak yada durduk yere düşman edinmek istemediğinden susup süreci izlemekle yetindi….

Fifa UEFA ve diğer federasyonlar futbolcu maaşlarını ağızlarına bile almadılar…

Sebebini bu yaz gördük ;bu kadar toleranslı olmalarına rağmen bazı klupler kazan kaldırıp otoriteye meydan okudular ama başaramadılar…

Neden başaramadılar; çünkü daha ilk başta kendi futbolcuları bu işin arkasında durmadılar….

Niye dursunlar ki öyle de böyle de aynı maaşı alıyorlar…

Düşünsenize FİFA nın pandemi nedeniyle futbolcu maaşlarını kontarttaki miktar üzerinden%40 düşürdüğünü ve bu kulüplerin futbolcuları ve menejerlerini toplayıp bu iş olursa tam maaş vaadettigini o zamanda başarısız olurlarmiydilar acaba…..

Velhasıl kelam futbolda doğruya doğru diyen bir otorite yok işler futbolcu ve menejerlerin iştahını kaçırmamak üzerine dönüyor ve benim bildiğim bu türlü düzenlerin kaosa sürüklenmeye mahkum olduğudur….

Bir cevap yazın