içinde

Futbolcu'nun Sakatlanma sigortası var mı?

Doğru bilgiye erişmek çok zor.  Örneğin,  kulubümüz Cenk’in  sakatlığından  dolayı  maddi zarar’ı sigortadan karşılayabilecek mi?  Bilen varsa açıklayabilir mi?

Bir cevap yazın

GIPHY Uygulama Anahtarı Ayarlanmadı. Lütfen Kontrol Edin

  1. Bildiğim kadarıyla bizim ülkemizde bu konuda sigorta şirketleri kontrat açmıyorlar.Cenk Everton futbolcusu bizde kiralık.Belki Everton yaptımış olabilir.Bu güne kadar buna ilişkin basında başka futbolcuların sakatlığı ile ilgili sigartası var,sigorta şirketi şu kadar ödedi vs buna benzer bir haber hiç gözüme çarpmadı.Messi,Ronaldo gibi üst düzey yıldızlarda sakatlandığında buna benzer bir haber görmedim

    • Geçmişe yönelik 2017 de şöyle bir gazete haberine rastladım. ………… : Beşiktaş, futbolcuların sakatlanması durumunda aldığı yıllık ücreti üstlenen ve böylece başka bir futbolcu kiralaması veya satın almasını sağlayan sigorta yaptırdı. . …. . … Şimdiye kadar futbolcuların kendilerini sigortaladığını yani sakatlanıp para kazanamayacak hale geldiğinde sigortadan tazminat almak için sigorta yaptırdığını biliyorduk. Türkiye’de ilk defa bir futbol kulübü bu kez futbolcuların sakatlanmasına karşı kendini sigortaladı. Marsh Türkiye ile Beşiktaş bazı iyi ücret alan futbolcularının sakatlığına karşı Marsh Sigorta’dan poliçe yaptırdı.

      Gazete Habertürk’ten Rahim AK’ın haberine göre, Kara Kartal’ın yaptırdığı sigorta yıllık iyi ücret alan futbolcuların sakatlanmaları veya vefat etmeleri veya başka türlü nedenlerle oynayamamasına karşı aldığı ücreti kulübe ödemeyi taahhüt ediyor. Kulüp o parayı alıp başka bir futbolcu kiralama veya satın alma yoluna gidebiliyor. Örneğin sezon başında sakatlanan Caner Erkin için eğer bu sigorta yaptırılmış olsaydı Beşiktaş aldığı tazminat ile sezon arasında bu futbolcunun yerine başka birisini kiralayabilirdi. Marsh Türkiye CEO’su Hakan Kayganacı, Real Madrid ve Barcelona gibi kulüplerin bu sigorta ile futbolcu sakatlanmalarına karşı kendilerini garanti altına aldığını Türkiye’de ise Beşiktaş’ın bu sigortayı daha yeni yaptırdığını söyledi..