içinde

“Futbolun yönü bu ülkede başka yerlere gidiyor”

Alanyasporun dünkü maça dair açıklaması:

“”” Beşiktaş karşılaşmasından sonra özellikle sosyal medya üzerinden kulübümüze, teknik heyetimize ve futbolcularımıza yönelik olarak başlatılan, adeta linç boyutuna ulaşan, karalama ve itibarsızlaşmaya yönelik söylem ve iddiaları üzüntüyle gördük.

Bir Anadolu kulübü olarak uzun yıllar oynadığımız her ligde şerefimiz ve haysiyetimizle mücadele ederek, herkesin örnek alabileceği türden başarılarımızla bulunduğumuz konuma geldik. Dün akşam bir kez daha gördük ki, futbolun yönü bu ülkede artık başka yerlere gidiyor. Kendi başarısı ve taraftarı olduğu kulüp dışındaki herkes ve her şeyin yok sayılacağı, haklı ya da haksız her türlü kazancın mübah sayılacağı bir noktadayız. 

Alanyaspor Kulübü olarak bizler, her zamanki gibi maçımıza çıktık, mücadelemizi ettik, kazanacak performansı ortaya koyamadık ve kaybettik. Bu konu bu kadar basitken, kalecimizin yediği gollerden ve atamadığımız gollerden farklı bir anlam çıkarmaya çalışmak, bazı insanların ve birkaç sözde spor insanının ne kadar kötü kalpli olduklarının, insanlıklarının tükenme noktasına geldiğinin en büyük kanıtıdır. 

Alanyaspor bugüne kadar Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonspor’u defalarca yenmiştir. Defalarca da kaybetmiştir. Dünkü maçın da bu maçlardan hiçbir farkı yoktur. 3-4 farklı oyuncumuzun girdiği net pozisyonlar golle sonuçlansaydı belki de aynı insanlar Alanyaspor’a methiyeler düzecekti. Maçtan bir gün önce kaldığımız otele en yakın noktada olduğu için BJK Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri’nde yaptığımız ter idmanı daha farklı yerlere çekiliyor. Bugüne kadar kulüpler Dereağzı’nda, Ümraniye’de ve Florya’da ter idmanı yapıp, sayısız maça çıktı. Bunun gündeme gelmesi bile insanların nelerden medet umduğunun göstergesidir. 

Bu ülkede futbol bakış açısı ve değerlendirmeler skor üzerinden olduğu sürece, futbolumuzun bir milim dahi ileriye gitme şansı yoktur. Bu ligin en iyi oyunlarından birini oynamaya çalışan bir takım olarak, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da şerefimizle ve haysiyetimizle onurlu mücadelemizi her zaman vermeye devam edeceğiz. “”””

Bir cevap yazın

GIPHY Uygulama Anahtarı Ayarlanmadı. Lütfen Kontrol Edin

 1. fenerliler herkesi kendileri gibi bildiği için onlar yapıyo bunu…her maçımızda fenerli arkadaşlar vay marafona satmış vay babacar Bjk ye hayırlı olsun, vay çağdaş zaten Sergen in adamı sürekli böyleler. Mert Hakanı ayarttılar seni alacagız diye gecen sene adam fb maçında döküldü bir tane olumlu hareketi yok. Kendileri böyle işler cevirdigi için herkeside öyle yapıyo sanıyolar

 2. Takip edebildiğim kadarıyla, bugüne kadar bir spor kulübü tarafından yapılmış gördüğüm, duyduğum, bildiğim en sert, en ağır, en alçaltıcı ve en haklı açıklama..

  Kendini bilen biri için olur biter, iler tutar laflar değil..

  Kavgada söylenmez, köpek yese kudurur..

  Peki, bu sözlerden ibret alan, utanan olur mu?..

  Hiç sanmıyorum, ne yazık ki..

  Alanyaspor kulübünü ve bu ibretlik metni yazan şahsı kutluyorum..

  ?????