içinde

Gerçek Rıza Çalımbay!

Maalesef RızaÇalımbay fabrika ayarlarına dönmüş. Maç sonrası yaptığı müspet açıklamalara en çok şaşıranlardan biri ben olmuştum. Demek ki zamanla insan doğruyu da görebiliyor, diye düşündüm. 

Ama sağolsun Çalımbay yine çalımını attı ve bizi yanıltmadı. Basına yaptığı açıklamalarda hakemden girmiş, ben kimsenin adamı değilimden çıkmış. Ne diyelim, böylece Beşiktaş taraftarı gözündeki yerini sağlamlaştırmış.

$ s Yorumları

Cevap bırakın
 1. Geçmişte de kendi adıma bağımı hiç koparmadığımdan, bugün de aynı şeyi tekrarlamakta fayda görüyorum. Rıza Çalımbay, hiç kimsenin veremeyeceği şeyleri vermiştir Beşiktaş’a. Beşiktaş da Rıza Kaptan’a. Geçmişteki talihsiz açıklamaların tek sebebi basının ve rakiplerin kendisi hakkında saçtığı zehirli yakıştırmalara bir reaksiyondan ibaretti. Bugün; basın ve rakiplerin boyunduruğuna girmemeye, kendisini ve niyetini açıklama gereği duymamaya, adamlığını Beşiktaş aleyhine konuşarak ispat etmemeye karar verdiği gündür. Bu sebeple kutluyorum kendisini..

  3
  1
  • Şu son maç sonu açıklamasını, asla işimize geldiğinden değil, doğruları dile getirmekte olduğundan ötürü çok beğenmiş, çok benimsemiştim..

   Öte yandan, insanın içinde bulunduğu, kimi/çoğu zaman aklına, bedenine hükmeden “duygu dünyası” bambaşka bir boyut, bambaşka bir iklim Serdar hocam..

   TD olarak da Beşiktaş’ın başında uzun yıllar kalmayı amaçlar ve hayal ederken, bu maceranın beklentisinin çok altındaki bir sürede nihayetlenmesi insanı nasıl bir karmaşaya ve hatta belki de reddedişe sürükler/zorlar?..

   Bilebilmek mümkün değil..

   Ne var ki,
   Total toplamda,
   halihazırda ve henüz hayattayken,
   dünya ölçeğinde bir büyüklüge sahip bu kulübün bir efsanesi olmak da her kula nasip olmaz..

   Bizler, yine de algılarımızın ayarını olumsuzu eleyecek bir düzeye çekelim ve Rıza hocamızı, mümkün mertebede hoş görmeye çalışalım..

   Gördüğümüz gariplikler olduğunda da, becerebildiğimiz ölçüde ibret alır ve -bambaşka konularda- benzeri durumlara düşmekten kendimizi kotuyabilirsek, ne mutlu bize..

   Saygılarımla…

   💖💖💖💖💖

Bir cevap yazın